Математика Урок :"Число 10"

Про матеріал

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин. Дидактична задача: формувати поняття про число 10, учити писати цифру 0 і позначати число 10 двома цифрами – 1 і 0, співвідносити число предметів і цифру, ознайомити учнів зі способом утворення числа 10, з місцем числа 10 у натуральному ряді. Ввести в мовлення учнів термін натуральний ряд чисел,формувати вміння складати рівності на додавання та віднімання за малюнком або схемою, складати рівності на додавання та віднімання на основі складу чисел 2-9, учити порівнювати числа логічним способом; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість, сумлінність, інтерес до вивчення математики

Перегляд файлу

Тема. Число 10

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 10, учити писати цифру 0  і позначати число 10 двома цифрами – 1 і 0, співвідносити число предметів і цифру, ознайомити учнів зі способом утворення числа 10, з місцем числа 10 у натуральному ряді. Ввести в мовлення учнів термін натуральний ряд чисел,формувати вміння складати рівності на додавання та віднімання за малюнком або схемою, складати рівності на додавання та віднімання на основі складу чисел 2-9, учити порівнювати числа логічним способом; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість,  сумлінність, інтерес до вивчення математики.

  Обладнення: малюнок «лабораторія», картки з цифрами 1, 0,числовий промінь,картки з завданням для самостійної роботи, таблиці « склад чисел».

Хід уроку

|  Організаційна частина

                           Вже дзвінок нам дав сигнал:

                           Працювати час настав.

Перевірка  готовності  до  уроку.

||Мотивація

На дошці малюнок лабораторії.

Як ви думаєте, діти, куди ми потрапили?

А що нас чекає на уроці?

Сьогодні ми з вами відвідаємо математичну лабораторію, де будемо досліджувати і отримувати знання про число, яке прадавні філософи вважали символом гармонії та повноти, а Піфагор - числом Всесвіту. Ці  досліди допоможуть  нам відкрити таємницю числа, дізнатися багато цікавого, багато чому навчитися..
|||  Актуалізація опорних знань

  Щоб підготуватися до дослідів, треба пригадати .

І починаємо з математичного диктанту  с.70 №1

Перевірка. Молодці, справилися з завданням.  

|VФормування нових знань.

  1. Ознайомлення з поняття натурального ряду і числом 10

На дошці:              1,2,3,4,5,6,7,8,9…

 

- Прочитайте ряд чисел.

- Чим він цікавий?

Пояснення: кожне наступне число на 1 більше попереднього.

Такий ряд називають «натуральний»  

1 дослід(Практичний)

Покладіть 1 квадрат.

  • Як одержати 2 квадрати( наступне число натурального ряду)?
  • Додати ще 1 квадрат.
  • Додайте ще по 1 квадрату.( до 9)
  • Як одержали наступне число натурального ряду?
  • Додавали 1.
  • У вас 9 квадратів.
  • Як одержати 10?
  • Треба до 9 + ще 1 квадрат.
  • Так, ми завершили 2 дослід. Зробимо висновок. Так як ми одержали число 10?
  • А де в житті ми зустрічаємося з числом 10?

2 дослід  Позначення числа 10 двома цифрами – 1 і 0 

А зараз ми дізнаємося як на письмі позначається число 10.

 Для цього уважно розгляньте друковані та рукописні цифри.

 

                                      10

  • Скількома цифрами записується число 10?

 

                                

Кругла, наче буква О,
Цифра нуль, або ніщо.
Як стоїть він
сам-самісінький,
То й не значить нічогісінько

Так як одиницю поруч
Ми поставимо ліворуч,
То із двох значків у нас
Число ДЕСЯТЬ стане враз

-На що схожий 0?  Нуль великий лівий овал.

Пишеться трохи нижче верхнього правового кута клітинки, заокруглюється ліворуч, пишеться до середини нижньої сторони клітинки і піднімається вгору до початку написання цифри.                           

Цифру 1 ви вмієте писати.
Пропоную вам потренуватися в написанні цифри 0

А) у повітрі, називаючи вголос елементи

Б) за допомогою « цифри- шершавчика»

 Намагаємося повторити точне написання цифри, щоб наші пальчики запам'ятали кожний рух ( з відкритими очима, з закритими очима)

В) за зразком зворотною стороною ручки, як ми з вами робимо завжди.

 

Пальчиковая гімнастика ( фізкультхвилинка)

 

с.71 № 5 (підручник)

Написати 1 рядок цифру 0

Написати 1 рядок число 10

 

Перевірка. Молодці .

Дослід 3.Означення місця числа 10  в натуральному ряді.

Ми з вами будемо  досліджувати місце числа 10 в натуральному ряді

- З яким числом ми познайомилися?( числом 10)

- Покажіть  цифри,  якими позначаються число 10.( показують картки 1 і 0 )

- За числовим променем назвіть числа в прямому порядку. В зворотному.(на дошці)

      1       2          3        4       5      6      7        8    9             10              11

 

- Назвіть наступне за числом 9.

- Як одержали число 10 із попереднього числа?

- Назвіть наступне число за числом 10.

- Як одержати 10 із наступного до нього числа?

 

 

Практична робота (робота в парі)

На парті – картки . Відновимо натуральний ряд чисел

 

 

 

Дослід 4. Співвідношення цифри та числа об’єктів

http://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/education/pencil_4.pnghttp://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/education/pencil_4.pnghttp://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/education/pencil_4.pnghttp://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/education/pencil_4.pnghttp://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/education/pencil_4.pnghttp://i060.radikal.ru/0810/86/4aa499861a23t.jpghttp://i060.radikal.ru/0810/86/4aa499861a23t.jpghttp://i060.radikal.ru/0810/86/4aa499861a23t.jpghttp://i060.radikal.ru/0810/86/4aa499861a23t.jpghttp://i060.radikal.ru/0810/86/4aa499861a23t.jpg

http://www.cartoonclipartfree.com/Cliparts_Free/Schule_Free/Cartoon-Clipart-Free-08.gifhttp://www.cartoonclipartfree.com/Cliparts_Free/Schule_Free/Cartoon-Clipart-Free-08.gifhttp://www.cartoonclipartfree.com/Cliparts_Free/Schule_Free/Cartoon-Clipart-Free-08.gifhttp://www.cartoonclipartfree.com/Cliparts_Free/Schule_Free/Cartoon-Clipart-Free-08.gifhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm3pCnSVvqjq8mcE_zAGXqXIL4ewm-ysxOlMY3hDnPVxrdef4RRAhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm3pCnSVvqjq8mcE_zAGXqXIL4ewm-ysxOlMY3hDnPVxrdef4RRAhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm3pCnSVvqjq8mcE_zAGXqXIL4ewm-ysxOlMY3hDnPVxrdef4RRAhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm3pCnSVvqjq8mcE_zAGXqXIL4ewm-ysxOlMY3hDnPVxrdef4RRAhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm3pCnSVvqjq8mcE_zAGXqXIL4ewm-ysxOlMY3hDnPVxrdef4RRAhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm3pCnSVvqjq8mcE_zAGXqXIL4ewm-ysxOlMY3hDnPVxrdef4RRA

 

черный, значок, наброски, границы, тема, блокнотчерный, значок, наброски, границы, тема, блокнотчерный, значок, наброски, границы, тема, блокнот               10(скільки треба домалювати?)

Молодці. З дослідом у вас не було труднощів.

 

||| Закріплення  вивченого

  1. Щоб закріпити наші знання про сутність додавання та віднімання, виконаємо Дослід 5 і запишемо результати у завданні с. 71 № 6

4 +5 =9                   9 -5 = 4           9 – 2 = 7

  1. Завдання № 7 Доповнити схеми.

4 + 4 = 8

7 -2 = 5

3 + 5 =8

 

 

 

 

  1. Повторення складу числа 9,8,7,6  . На дошці

                         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 

8 5 і .    4 і .       3 і .      2 і .      1 і .   6 і .      7 і .

9  4 і .  6 і .  8 і .  7 і .   5 і .  2 і .  1 і .   3 і .

Пропонуємо кожному провести самостійно Дослід 6.

Доповнити числа до 9,8,7,6,5,4,3

САМОСТІЙНА РОБОТА  Підручник с.71 № 8

Перевірка.

|V Рефлексія

Діти, наша дослідницька робота в математичній лабораторії  на сьогодні  закінчується.

  • Чи допомогли вам  досліди відкрити таємницю числа10?
  • Про що ви дізналися на уроці?
  • А в житті де ми зустрічаємо число 10?
  • Яке число попереднє до числа 10?
  • Як одержати число 10 із попереднього числа?
  • Полічить від 1 до 10 в прямому порядку.
  • У зворотному.
  • Скількома цифрами записується число 10?
  • Назвіть числа . які менші ніж 10.
  • Де вони розташовані на числовому промені?( зліва)
  • А які числа більші за 10?

Дякую за роботу.

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 червня 2018
Переглядів
6986
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку