Математика Урок :"Число та цифра 8"

Про матеріал

За типом урок: вивчення нового матеріалу.

Мета уроку :формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 8; учити писати цифру 8,формувати поняття про склад числа 8, учити порівнювати числа способом складання пар, продовжувати формувати поняття дорівнює, не дорівнює,; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість, сумлінність, інтерес до вивчення математики.

Методи навчання: наочний, практичний, частково-пошуковий.
Форми роботи: фронтальні, парні, індивідуальні.
Навчальну задачу я реалізувала через практичну діяльність учнів з використанням проблемних завдань, самостійну роботу, цікавість, самостійного визначення дітьми теми уроку.
Розвиваючу задачу - через постановку проблеми, усний рахунок.

Виховну – через гру.

Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 8

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 8; учити писати цифру 8,учити складати рівності на додавання на основі складу чисел 2,3,4,5,6,7;учити виконувати додавання на числовому промені, додавання та віднімання числа 1; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість,  сумлінність, інтерес до вивчення математики.

  Обладнення :малюнок Сови, геометричні фігури, , будиночок- склад 5, 6,7, цифри – шершавчики, картка з цифрою 8.

Хід уроку

|  Організаційна частина

                           Вже дзвінок нам дав сигнал:

                           Працювати час настав.

Перевірка  готовності  до  уроку.

||Мотивація

Сьогодні на уроці, діти, ми з вами продовжуємо  подорож по країні Математика. І побуваємо на телепередачі  «Що? Де? Коли?» Завдання нам приготувала  Мудра Сова. За правильні відповіді отримаєте фішки. Під час гри ми познайомимося з числом - символом гармонії ( за Піфагором), а якщо цифру, яка позначає це число,розташувати горизонтально, то вона означає нескінченність…Вам цікаво що це за число? Тоді вперед.

  III Актуалізація опорних знань

Отже, гра починається.  Мудра Сова приготувала вам перше завдання.

  1. Розглянемо геометричні фігури, розташовані на с. 55.
  • Якого кольору прямі лінії перетинаються?
  • Якого кольору точка, в якій перетинаються ці прямі?
  • Якого кольору прямі не перетинаються?
  • Якого кольору промінь?
  • Чим відрізняються промінь від прямої?
  • Якого кольору відрізки7
  • Чим відрізняються відрізок від прямої?
  • Що спільного мають промінь та відрізок?

За правильні відповіді – фішка

  1. Усна лічба. Продовжуємо гру. Дайте відповідь.

 

  • Назвіть наступне число до числа 7,3,6,6,2.
  • Як отримати наступне число до даного?
  • Назвіть попереднє число до числа 7,2,5,4,6.
  • Як отримати попереднє число до даного?
  • Назвіть «сусідів» числа 6,3,2.
  • Назвіть числа, які більше за 5, але менші ніж 8
  • Що означає від числа відняти 1?
  1. Самостійна робота. Завдання № 1 с.54.
  2. Перевірка. Нагородження учнів фішками (за правильно виконану самостійну роботу)
  3. Порівняння чисел. Фронтальна робота № 2 с.54. Знайди помилку

.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

  1. Наступне завдання Мудрої Сови: знайти значення виразів.

5+1= 3 -1 =

2 - 1 = 6 +1 =

7-1= 6-1=

4 + 1 = 1+1=

Завдання виконують. Коментують відповіді. Отримують фішки. 

Фізкультхвилинка( музична) 

Ми можемо продовжити нашу гру «Що? Де? Коли?»

IVФормування нових знань.( 20 хв.)

  1. Формування поняття про число 8.  Позначення числа 8

А зараз Совушка підготувала для вас  завдання «Загадкове число».

 Підручник Завдання №3+ на дошці

-Що можна сказати про кількість   ?

 

Чому? (якщо складемо пари із трикутників і квадратів, то кожному трикутнику відповідатиме 1 квадрат, кожному квадрату 1 круг.

Висновок: усіх фігур порівну.

-Закрийте 1

Скільки залишилося        ?

Що треба зробити щоб їх було не 7, а стало стільки ж, скільки             ,  ?

 

Тепер ми отримали 7            і ще 1 .

Число, яке характеризує число  ,              ,         є новим числом  .

Мудра Сова приготувала вам загадку:

Два кільця без початку і кінця

Яке це число?    (вісім)

 

ТЕМА УРОКУ

Сьогодні,  на нашій грі, ми дізнатися таємницю числа 8, як отримати число 8, як пишеться цифра8.

  • За яким числом прямує число 8?(Число 8 прямує після числа 7.)
  • Як ми отримали число 8? ( до числа 7 +1)
  • Число 8 передує якому числу?( 9)

Отже: число 8 – наступне число після 7.. 

Висновок: 

Мудра Сова питає нас, як же ми отримали число 8?

ДАВАЙТЕ хором повторимо : 7 та ще 1 буде 8.

 Щоб отримати наступне число, треба до попереднього додати 1.

 

                2.Позначення числа 8 цифрою.

- Таємницю якого числа ми з вами сьогодні відкрили?
- А якою цифрою ми його позначимо?

- Зараз ми з вами познайомимося з написанням цифри 8.

- Число 8 на письмі позначають цифрою 8.

- Уважно розгляньте друковану цифру 8.

- На що схожа?

 

 

В цифрі ВІСІМ - два кільця . .

Без початку, без кінця.

 

    

.

Розгляньте  рукописну цифру 8

(на дошці зразок рукописної цифри ).

             Розглянемо елементи цифри 8.

Вісім складається з верхнього і нижнього овалів.

Починати, можна двома способами: як написання цифр два або шість.


- Я зараз, діти , пропоную вам потренуватися в написанні цифри 8

А) у повітрі, називаючи вголос елементи

Б) за допомогою « цифри- шершавчика»

 Намагаємося повторити точне написання цифри, щоб наші пальчики запам'ятали кожний рух ( з відкритими очима, з закритими очима)

В) за зразком зворотною стороною ручки, як ми з вами робимо завжди.

 

Пальчиковая   гімнастика

 

г)у зошиті (завдання 5) – написати цифру 8

Я й Сова просто впевнені в тому, що ви все впоралися із завданням

Перевірка. Нагорода – фішки.

4. Співвідношення цифри та числа об’єктів

Граємо далі. З нами грає Мудра Сова . Вона підготувала для вас

1)Завдання № 6, підручник . + на дошці .

Познач цифрою кількість об’єктів , обведи лінією об’єкти, яких найбільше..

Перевірка. За правильно виконане завдання – фішка.

2)З’ясуйте,скільки треба докласти кружечків , щоб їх було 8

 

 

 

 

VI Закріплення 

1. З вами продовжує грати Мудра Сова. Наступне завдання «Склад числа»

С.55 №8. Треба упізнати числа за їх складом . Працюємо самостійно

Перевірка . Правильно – фішка.

  1. Завдання № 7. Розгляньте схеми та вирази до малюнка.
  •   Яку схему вибрали до малюнка?
  •   Чому?
  •   Обчисліть рівність.
  1. Розвиток логічного мислення.

 

  1. Останнє завдання: складіть рівності за схемами:

 А

 К+М= А-М=

------------------------

 М+К= А-К=

 К М

 

VII Рефлексія

Діти, наша телепередача  «Що? Де? Коли?» на сьогодні  закінчується. Ви отримали за свої правильні відповіді фішки. За кількістю фішок дізнаємося хто у нас переможець гри.

  • Про що ви дізналися на уроці?
  • А в житті де ми зустрічаємо число 8?
  • Яке число попереднє до числа 8?
  • Як одержати число 8 із попереднього числа?
  • Полічить від 1 до 8 в прямому порядку.
  • У зворотному.
  • Назвіть числа . які менші ніж 8.
  • Де вони розташовані на числовому промені?( зліва)
  • А які числа більші за 8?( про це ми поговоримо на наступному уроці, мандруючи країною МАТЕМАТИКИ.

Я і Мудра Сова задоволена  вами.  Дякуємо вам за гарну роботу.

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 червня 2018
Переглядів
2828
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку