Дані матеріали містять різні види прикладних задач з тем: "Теорема косинусів" та "Теорема синусів". Пропонується використовувати під час підготовки до уроку, в комплексі з іншими завантажеми матеріалами з цієї теми.
Розв’язування прикладних задач ґрунтується на розв’язуванні трикутників. Розглянемо такі види задач : 1.Задачі на знаходження відстані до недоступного пункту. 2.Задачі на знаходження відстані між двома доступними пунктами, якщо безпосереднє вимірювання неможливе. 3.Задачі на знаходження висот предмета, основа якого недоступна.
Номер слайду 3
Знайдіть відстань від точки А до недоступної точки В , якщо АС=50м, ∠ САВ= 80°, ∠ АСВ=72°.
Номер слайду 4
Знайдемо спочатку кут В: ∠В=180°-(80°+72°)=28° Тоді за допомогою теореми синуса знаходимо відстань АВ: = ; ≈48,3(см) Відповідь: ≈48,3см
Номер слайду 5
На будівництві залізниці потрібно на ділянці АВ прокласти тунель МN. Обчисліть довжину тунелю, якщо АВ=375м, СВ=400м, АМ=73м, NВ=146м.
Знайти висоту вежі, яка відокремлена від вас річкою.
Номер слайду 8
На горизонтальній прямій, яка проходить через основу вежі, позначимо дві точки С та С₁;СС₁=h Виміряємо За теоремою синусів, з трикутника АВС дістанемо: Розглянемо трикутник ABD: Запишемо ВК:
Номер слайду 9
Нехай АВ=60 м, А=51, В=63. Знайдемо спочатку кут С. С = 180 - (51 + 63) = 66. Тоді за допомогою теореми синусів знаходимо відстань від А до недоступного пункту С. Відповідь. 58,5 м Завдання. Знайти відстань від пункту А до недоступного пункту С.(див. мал.) Розв'язання На місцевості виберемо точку В так, щоб з неї було видно пункт С і можна було б виміряти відрізок АВ. Потім виміряємо, наприклад, за допомогою астролябії кути А і В.
Номер слайду 10
За даними на малюнку поясніть, як знайти відстань між пунктами В і С, розділеними ставком
Номер слайду 11
Футбольний м’яч знаходиться в точці А футбольного поля на відстанях 26 м і 25 м від основ В і С стійок воріт. Футболіст направляє м’яч у ворота. Знайдіть кут влучення м’яча у ворота, якщо ширина воріт 7 метрів.
Номер слайду 12
Використані джерела http://osvita.ua/school/lessons_summary/math/12418/ Геометрія: підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закладів / А.Г. Мерзляк, В.Б. Полянський, М.С. Якір – Х.: Гімназія, 2017. -240 с. : іл. Олійник Л.І., Геометричний тренажер. 9 клас.- Тернопіль: Підручники і посібники, 2011.-160с.