КЗ «Чернівецька спеціальна школа №3»
Створення помпонів та шапочок
із ниток
майстер-клас
Підготувала вихователь ГПД
Мартинюк Руслана Володимирівна
Майстер-клас
Створення помпонів та шапочок із ниток
Мета:
популяризація досвіду роботи у гуртку «Умілі руки» створення із ниток шапочок та помпонів; ознайомити з методами і засобами створення помпонів і шапочок із ниток та як їх можна використовувати на заняттях в ГПД, гуртках та під час занять на уроках трудового навчання.
Завдання:
Ознайомити як можна використовувати нитки створюючи різні вироби у гуртку та на уроках трудового навчання.
Ознайомити як створювати помпон із ниток різною технікою
Створення шапочок із ниток
Хід майстер-класу
Створення помпона за допомогою паперових кружалець
Спочатку дізнаємось , що таке помпон і звідки він дійшов до нас.
Помпон (фр. pompe - "пишність, урочистість", англ. pom - pon, pom - pom) - куляста прикраса з ниток. Помпони можуть бути різних розмірів і кольорів, а також можуть бути зроблені з різних матеріалів, наприклад, бавовни, шерсті, паперу і інших. Найбільш відомі два способи використання помпонів, що сильно розрізняються між собою :
Помпони також використовуються як прикраси для декорування іграшок та декорацій інтер’єру
Використовується зазвичай для великих і дуже пишних помпонів.
Матеріали:
Інструкція:
Якщо потрібно, щоб помпон був різнобарвним, намотуємо нитки відповідних відтінків. Хвостики залишаємо довгими – тоді виріб не розпуститься, а після того, як ми перетягнемо його по центру, їх можна підрізати до потрібної довжини. Для того щоб помпон був смугастим, пряжу різних кольорів маємо за шаблоном сегментами. А ось для кругового розташування відтінків нитки намотуємо шарами. Від товщини шару буде яскравість кольорів.
Створення помпона за допомогою пристрою для створення помпонів
Такий же принцип як і за допомогою паперових кружалець чи дисків тільки використовується спеціальний пристрій, який спрощує роботу
Створення помпона із допомогою виделки або пальців
1. Між 2 пальцями затискаємо довгий хвостик нитки (близько 20-25 см).
2. На 2-4 пальчика (в залежності від величини помпона) намотуємо нитку. Чим більша кількість витків ми зробимо, тим більшого розміру вийде помпон.
3. Відрізаємо нитку і перетягуємо нею моточок, зв’язавши з хвостиком початку.
4. Розрізаємо нитки з протилежного від затяжки сторони, злегка розправляємо виріб і надаємо йому округлу форму. Елемент декору для шапки готовий.
Для дуже маленьких помпончиків використовуйте звичайну виделку. Порядок дій такий же, як і при намотуванні ниток на пальці тільки використовуємо виделку.
Створення великої кількості помпонів одночасно
Така технологія виготовлення помпонів стане у нагоді, якщо вам необхідно зробити декілька декоративних елементів одного розміру. Тоді замість диска ми будемо використовувати ніжку стола або стільця.
Інструкція:
Створення шапочки технікою зав’язування ниток одинакової довжини навколо паперової основи
Тільки подивіться на ці мініатюрні шапочки, ніби з Дюймовочки! Створіть прикраси на ялинку самостійно, тоді вона засяє не тільки світлом від гірлянд, а й теплою енергетикою. А ще їх можна використати для прикрашання декоративних іграшок і взагалі для чого тільки приведе вас ваша фантазія. Отже візьміть нитки улюблених кольорів та творіть
Все, що нам знадобиться це:
Спочатку виберіть розмір вашої шапочки. Для невеликих шапочок підійде смужка картону 15 см, шириною приблизно 2-3 см. Потім потрібно склеїти краї смужки, зробивши кружечок.
Підберіть пряжу вашого улюбленого кольору і зробіть заготовки довжиною 20-25 см. Нитку складіть навпіл і заведіть петлю всередину нашого кружечка. Потім хвости нитки загорніть в петлю і затягніть.
Так виконайте з кожною ниткою до повного закриття картонки. Потім виверніть хвостики всередину і закріпіть ниточкою. Шапочка готова! Щоб зробити її більш красивою, прикрасьте стразами або ґудзичками.
Творчих успіхів!