Тема. Використання методів творчої діяльності на уроках трудового навчання. Мета: ознайомити з кращими методами, які сприяють розвитку творчих здібностей у процесі вивчення трудового навчання.
Номер слайду 2
Метод “Інтерактивні вправи”Скласти пазл:https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=29dd544166c0 Пограти в гру: https://learningapps.org/display?v=pwv1twbr520
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Метод “Lapbooking” - це процес виготовлення лепбука як форми організації навчальної діяльності. Переваги:- можна організовувати отриману інформацію за власним бажанням;-учні вчаться самостійно аналізувати та робити висновки;- сприяє кращому запам’ятовуванню матеріалу.-
Метод “Майстер-клас виробів” Переваги:діти працюють з інформаційними джерелами; здійснюють аналіз та оцінку технологічних об’єктів; обирають технологічні процеси, трудові прийоми, вчаться працювати з різними матеріалами.удосконалюється комунікаційна компетентність.
Номер слайду 8
Ялинкова прикраса
Номер слайду 9
Перед початком роботи повторіть правила техніки безпекиножиці слід тримати зімкнутими лезами. Передавати кільцями вперед;пам’ятайте, термопістолет працює від електромережі, тому дотримуйтесь правил електробезпеки;термопістолет слід встановити вертикально на підставку, носиком вниз;клейовий стрижень потрібно просунути до отвору, що знаходиться у торцевій частині корпуса;для подачі клею потрібно повільно натискати на спусковий курок, акуратно дозуючи кількість клею. Подача кількості клею залежить від сили натискання;після нанесення клею з’єднайте деталі між собою. При цьому будьте обережні, так як клей гарячий;якщо при використанні термопістолета з’являється запах диму, необхідно припинити роботу і знеструмити пістолет;через кожні 15 хвилин слід відключати термопістолет від електромережі, щоб не допустити закипання клею в клейовий камері.
Номер слайду 10
Підготувати матеріали та інструменти Глітерний фоаміран- 2 кольори. Ножиці, лінійка, шпажка. Термоклейовий пістолет
Номер слайду 11
Для роботи потрібно вирізати: Квадрат (5,5 см.) -1 шт. Прямокутник (8 см.*5 см.) -2 шт. Круг (діаметр 2,5 см.) - 2 шт. Прямокутна полоса (1 см.*10 см. )-1 шт. Стрічка (12 см.) - 1 шт.
Номер слайду 12
На зворотній стороні прямокутників робимо розмітку
Номер слайду 13
Вирізаємо два круга діаметром 2,5 см. На одному з кружечків робимо розмітку діаметра.
Номер слайду 14
Із квадрата 5.5 см, скручуємо трубочку і склеюємо за допомогою термопістолета.
Номер слайду 15
До трубочки по центру приклеюємо два кружечка.
Номер слайду 16
Ріжемо на полоски розмічені прямокутники
Номер слайду 17
Беремо дві різні за кольором полоски і склеюємо їх разом посередині (по розміченій лінії) під кутом 90 градусів.
Номер слайду 18
Склеюємо полоски між собою, щоб утворилась “вісімка”
Номер слайду 19
Склеїти дві деталі по лінії діаметра круга, потім ще чотири з однієї і з другої сторони. Рівно приклеїти всі деталі до другого кружечка.
Номер слайду 20
Взяти стрічку, скласти її пополам та приклеїти на полоску фоамірана, скрутити в трубочку, зафіксувати клеєм. Готову деталь приклеюємо по центру іграшки.
Номер слайду 21
Ось так виглядають виготовлені власноруч ялинкові прикраси
Номер слайду 22
“Уміння та навички, яких набувають на уроках праці є умовою формування всебічного розвитку особистості” В. Сухомлинський