27 травня о 18:00Вебінар: Цифрові технології для формувального оцінювання в НУШ

Майстер-клас з оригамі « Мак - народний оберіг»

Про матеріал
У вас є червоний папір, ви любите робити паперові квіти і стоїте перед вибором, як зробити красиву, але не складну саморобку? Зробіть маки з паперу своїми руками. По-перше, це дійсно легко. По-друге, красиво, і, по-третє, чому б ні, хороший спосіб відірватися від комп'ютера, телевізора і всіх гаджетїв.
Перегляд файлу

Майстер-клас з оригамі « Мак -  народний оберіг»

 

Для того, щоб зробити модульні маки нам знадобиться 6-8 паперових квадратів 6х6 для кожної квітки

Символіка маків в Україні

У наших предків було дві улюблені рослини – калина і мак. Українці пов’язували значення маку з молодістю і красою. Якщо квіти калини вишивали на сорочках для старших жінок, то маками прикрашали вишиванки незаміжніх дівчат. Мак також вважався символом роду, так як в його голівці поміщається сімсот, сімсот дві або сімсот три зернини. Саме завдяки ідеї родючості мак часто використовували як обрядовий атрибут в сімейних і календарних святах.

Вишивальниці особливо любили зображувати макові квіти на жіночих сорочках. Їх також часто поєднували з іншими популярними в Україні квітками – волошками. Червоні маки на білому або чорному полотні виглядають дуже яскраво, святково, жіночно і нарядно, тому не дарма сьогодні дівчата прагнуть купити вишиванку з маками.

У Європі ж символ червоного маку як символу пам’яті про загиблих з’явився «за мотивами» вірша канадського лікаря, підполковника Джона Маккрея «На полях Фландрії» – про маки, що виросли на місці битви під бельгійським містом Іпр, де під час Першої світової війни було вперше використано хімічну зброю.

Нова європейсько-українська символіка із зображенням червоної квітки є офіційна емблема з нагоди завершення Другої світової війни в Європі і перемоги над нацизмом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приємної творчої атмосфери! Бережіть себе! Будьте здорові!

 

 

 

 

 

docx
Додано
22 травня
Переглядів
7
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку