29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

Меншини людей із вадами здоров`я

Про матеріал
Додаток до уроку Громадянська освіти практичне заняття до теми "Меншини людей із вадами здоров`я "
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Робота: Вчитель: Франовська Юлія Юріївна. Меншини людей із вадами здоров`я

Номер слайду 2

що таке меншина?Менши́на (в соціології) — соціальна група, яка не утворює політичної більшості відносно загальної кількості членів даного суспільства. Соціологічна меншість не обов'язково є чисельною меншістю — до неї може належати будь-яка група, що зазнає утисків у порівнянні з домінуючою групою в сенсі соціального статусу, освіти, роботи, статку та політичної сили. Для уникнення непорозумінь, деякі автори використовують назву «підпорядкована група» та «домінуюча група» замість «меншість», «більшість».

Номер слайду 3

Меншини людей з вадами здоров'я. Американський Рух за права людей з вадами здоров'я зробив великий внесок в ставлення до інвалідів як меншини, або коаліції меншин, які зазнають утисків від суспільства, а не просто людей, які опинились в несприятливих умовах через певні ушкодження. Захисники прав інвалідів наголошують на фізичних або психологічних відмінностях, а не на неповноцінності — наприклад, деякі люди з аутизмом наводять доводи на користь визнання нейро-різноманітності, так як і противники расизму переконують у визнанні етнічної різноманітності. Спільнота глухих часто вважається мовною та культурною меншістю, а не групою інвалідів, і багато глухих не визнають в себе вад здоров'я. Натомість, вони пригноблюються технологіями і соціальними установами, які створювались для обслуговування домінуючих груп.

Номер слайду 4

ПОНАД 650 МІЛЬЙОГІВ ЛЮДЕЙ, ЩО СТАНОВИТЬ 10-15% НАСЕЛЕННЯ СВІТУ ЖИВУТЬ З ІНВАЛІДНІСТЮ. НА СЬОГОДНІ В УКРАЇНІ ЗА ПОКАЗНИКАМИ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ ОФІЦІЙНО СТАТУС ОСОБИ З ФІЗИЧНИМИ ВАДАМИ ОТРИМУЄ 2.6 МЛН. ЛЮДЕЙ, ЦЕ 5.6 % ВІД УСЬОГО НАСЕЛЕННЯ КРАЇНИ. А В М. КИЄВІ – 133 ТИС. ІНВАЛІДІВ. ІЗ КОЖНИМ РОКОМЧИСЕЛЬНІСТЬ ІНВАЛІДІВ ЗРОСТАЄ. ЦЕ ЗРОСТАННЯ ЗУМОВЛЕНЕ КОМПЛЕКСНИМ ВПЛИВОМЧИСЛЕННИХ ФАКТОРІВ, СЕРЕД ЯКИХ НАЙБІЛЬШ ЗНАЧУЩИМИ Є ПРИРОДНІ КАТАКЛІЗМИ, ТЕХНОГЕННІ КАТАСТРОФИ, ДОРОЖНО-ТРАНСПОРТНІ ПРИГОДИ, НАСЛІДКИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕСТА ІНШІ ЧИННИКИ ЗАБРУДНЕННЯ.

Номер слайду 5

Інвалідність – проблема багатогранна, безпосередньо пов`язана з рівнем економічного, політичного, соціального розвитку людського суспільства його культурою, освітою, мораллю, релігією. ПРОТЕІНВАЛІДНІСТЬ ЦЕ НЕ ВИРОК Конвенція ООН з прав людини сьогодні трактує інвалідність вже не як якусь проблемність, а як особливість людства. Є люди низького зросту, є з іншим розрізом очей, а є люди, які по-особливому пересуваються. І все! Вони відрізняються тільки цим. Інвалідність – це не вирок!

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Дякую за увагу!

pptx
Додано
17 січня
Переглядів
1997
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку