Тема: Мета, завдання і принципи діяльності громадських організацій і об'єднань дітей, підлітків.
Номер слайду 2
План1. Завдання, принципи та основний зміст діяльності громадських організацій дітей, підлітків і дорослих України.2. Технології виховного процесу в дитячих громадських об’єднаннях.3. Українська скаутська організація “Пласт”.
Номер слайду 3
Держава: надає матеріальну і фінансову допомогу; забезпечує проведення по відношенню до них пільгової податкової політики; надає право користуватися приміщеннями загальноосвітніх шкіл, позашкільних закладів і установ, клубів, палаців культури, спортивних та інших споруд безкоштовно або на пільгових умовах. Закон. України “Про молодіжні та дитячі громадські організації” (1998 р.) гарантує: Громадські об’єднання дітей, підлітків і дорослих створюються і діють на основі добровільності, рівноправності їх членів (учасників), самоврядування, гласності і законності.
Номер слайду 4
Громадська організація - об'єднання, яке створюють за ініціативою і на основі вільного волевиявлення дітей і дорослих, не є безпосереднім структурним підрозділом державного органу, але може функціонувати на його базі і за його підтримки, не ставить своєю статутною метою отримання прибутку та розподілу його між членами організації.«Дитячий рух" - цедемократичне соціокультурне явище, спрямоване на сприяння вільному розвитку, здійсненню процесу самореалізації та самоствердження особистості дитини в комфортній для нього середовищі ровесників і дорослих, які об'єднують свої дії в цілях освоєння світу, різноманітного взаємодії з ним і його конструктивного перетворення .
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Дитячі та молодіжні організації можуть::
Номер слайду 7
Дитячі об’єднання і організації:
Номер слайду 8
Асоціація гайдів Україниоб’єднання Джур (козачата
Номер слайду 9
Добровільна громадська Українська скаутська організація “Пласт” відродила свою діяльність, в перший рік незалежності України. Мета:всебічний розвиток і патріотичневиховання, самовиховання молоді, Основа - скаутські принципи, котрі заклали канадський природодослідник і письменник Ернест Сетон Томнсон і британський морський полковник Баден Пауел.
Номер слайду 10
Герб Пластутрилиста квітка лілії – символ скаутського руху (відомий як Fleur-de-lis) – та тризуб, сплетені в одну гармонійну цілісність.
Номер слайду 11
Пласт був заснований у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів – козаків-розвідників
Номер слайду 12
Пласт застосовує власну унікальну методу виховання, основні принципи полягають у :добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.
Номер слайду 13
Членство в Пласті є пожиттєвим. Умовний віковий поділ передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) пластуни-сеніори (від 35 років). Виховна та адміністративна праця в Пласті здійснюється старшими пластунами та пластунами-сеніорами виключно на волонтерських засадах. Пласт в Україні об’єднує майже вісім тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою молодіжною організацією України. Сьогодні 118 осередків Пласту діють у всіх областях України. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.
Номер слайду 14
Пластові табори – романтика у природіСаме на природі відбувається те, що складно виявити в умовах міста: розкривається характер юнака чи юначки, його витривалість, вміння зарадити собі, веселитися та активно відпочивати. Табір – це той показник, як лакмусовий папірець, наскільки діти в Пласті можуть реалізувати набуті теоретичні знання. Як розпалити вогонь, як збудувати кухню з природних матеріалів, туалет, душ, переправу через потік і ще сотні подібних, на перший погляд, дрібних деталей. Але з таких «дрібниць» і складається вся романтика Великої Гри.