Метафори, як процесс формування неологізмів.

Про матеріал

З точки зору структурно-семантичних характеристик метафори-неологізми є як нові повні метафори так і часткові, представлені складними словами, стійкими словосполученнями з метафорично переосмисленими окремими компонентами (golden handcuffs – виплати і бонуси, використовувані для утримання співробітника в компанії; dead tree edition – паперова версія газети або журналу, які також публікуються в Інтернеті – дерев'яний рубель, заморозити ціни).

Перегляд файлу

Метафори, як один із шляхів формування неологізмів

 

Звісно, нові слова з’являються завжди, але різними шляхами. В цьому розділі ми би хотіли розглянути саме метафори, як процесс формування неологізмів. З точки зору структурно-семантичних характеристик метафори-неологізми є як нові повні метафори так і часткові, представлені складними словами, стійкими словосполученнями з метафорично переосмисленими окремими компонентами (golden handcuffs – виплати і бонуси, використовувані для утримання співробітника в компанії; dead tree edition – паперова версія газети або журналу, які також публікуються в Інтернеті – дерев’яний рубель, заморозити ціни). Аналітична структура англійської мови проявляється в наступному. У стійких словосполученнях, складних словах, утворених шляхом словоскладання, зрощення або злиття частин основ, метафоризации зазвичай піддається одно із слів словосполучення або одна з основ складного слова. Нове значення формується у слова і словосполучення в цілому, (species barrier – імунітет (букв.: бар’єр від представників біологічного виду), spyware – програмне забезпечення, призначене для стеження за діями користувача: перехоплює пошту, інформацію, що вводиться, stock parking – акції, передані іншій людині, щоб приховати ім’я власника (букв.: цінні папери + парковка), idea hamster – людина, що постійно пропонує нові ідеї (букв.: ідейний хом’як), mail bomb – величезна кількість повідомлень, відправлених на одну електронну адресу, внаслідок чого комп’ютер не може обробити отримані данні (букв.: почтова бомба) [4, c. 65].

Отже, ми бачимо, що велика кількість метафор використовуються зараз для створення нових слів, надання їм нових значень, тобто формують неологізми. Такі метафори існують у всіх сферах життєдіяльності людини.

 

docx
Додано
17 серпня 2018
Переглядів
495
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку