Метод Шість капелюхів на уроках всесвітньої історії (6 клас)

Про матеріал
Метод «Шести капелюхів» — це один з найдієвіших прийомів з організації мислення, розроблений англійським письменником, психологом і фахівцем в області творчого мислення Едвардом де Боно. Він допомагає розвивати гнучкість розуму, креативність, приймати правильні рішення. Метою використання методу «Шість капелюхів» на уроках історії є структурування матеріалу, підвищення розумової діяльності, як особистої, так і колективної, засвоєння учнями нових знань та навичок, перевірка та корекція опорних знань учнів. Інтерактивний урок на основі методу «Шість капелюхів» Мета уроку: засвоєння та корекція учнями опорних знань та навичок, здобутих впродовж вивчення історії Стародавньої Греції та Риму; Удосконалювати вміння учнів роботи в групах, пошуку історичних фактів, селекції історичних фактів за певними групами та критеріями, аргументації власної точки зору; Закріпити знання учнів про виникнення, розвиток та політичних діячів Античності;
Перегляд файлу

Метод «Шість  капелюхів»

Метод «Шести капелюхів» — це один з найдієвіших прийомів з організації мислення, розроблений англійським письменником, психологом і фахівцем в області творчого мислення Едвардом де Боно. Він допомагає розвивати гнучкість розуму, креативність, приймати правильні рішення.

Метою використання методу «Шість капелюхів» на уроках історії  є структурування матеріалу, підвищення розумової діяльності, як особистої, так і колективної, засвоєння учнями нових знань та навичок, перевірка та корекція опорних знань учнів.

Інтерактивний урок на основі методу «Шість капелюхів»

Мета уроку: засвоєння та корекція учнями опорних знань та навичок, здобутих впродовж вивчення історії Стародавньої Греції та Риму;

Удосконалювати вміння учнів роботи в групах, пошуку історичних фактів, селекції історичних фактів за певними групами та критеріями, аргументації власної точки зору;

Закріпити знання учнів про виникнення, розвиток та політичних діячів Античності;

Розвиваюча мета уроку:

  •       Розвивати логічне мислення учнів через такі операції як аналіз, порівняння, систематизація;
  •       Підвищувати стилістичну культуру мовлення;
  •       Розвивати зв’яне усне і писемне мовлення, критичне мислення і творчу уяву;
  •       Розвивати вміння і навички правильного відбору історичних фактів і спів ставляти їх до певної категорії;

Виховна мета:

  •       Виховувати в учнів національну свідомість, самосвідомість, любов до рідної держави та своєї історії, мови та свого народу.
  •       Виховувати в учнів самостійність, мислення та кмітливість, вміння аргументувати і доводити власну позицію;
  •       Виховувати в учнів старанність, наполегливість, бажання творчо працювати.

Міжпредметні зв’язки: всесвітня історія, художня культура, Українська література;

Тип уроку: Інтерактивний урок

Обладнання: схеми (шість капелюшків), текстові завдання, ілюстративний матеріал; кольорові олівці;

Хід уроку

  1.   Організаційна частина уроку
  •       Привітання
  •       Перевірка присутності учнів
  •       Підготовка до уроку
  1.   Актуалізація опорних знань учнів
  •       Нагадування учням теми попереднього уроку
  1.   Оголошення теми уроку та представлення методу «Шість капелюшків» учням:
  •       Учитель ділить клас на 4 рівні групи; кожна група повинна сісти поряд;
  •       Кожна група повинна обрати свого капітана команди, після чого жеребкуванням капітани обирають завдання для своєї команди у вчителя;
  •       Кожна команда має завдання: описати на 6 капелюхах діяльність однієї з запропонованих видатних осіб часів Античності: Алківіад, Веспасіан  Флавій , Солон, Перікл;
  •       Учитель роздає заготовки для кожної команди ( роздруковані шаблони 6 капелюхів), на яких діти будуть виконувати завдання;
  •       На 6 капелюхах потрібно вказати:
  1.               Ким є особа, роки її правління;
  2.               Походження особи та її родинні зв’язки;
  3.               Позитивні аспекти діяльності видатного правителя Київської держави;
  4.               Негативні сторони, або за що можна засудити запропоновану історичну персону;
  5.               Титули і прізвиська особи;
  6.               Висновок про  видатну постать і історії;
  1.   Виконання завдання
  •       Як тільки капітани отримали завдання, команди можуть починати працювати в своїх командах;
  •       Під час виконання завдання діти можуть користуватися підручниками, зошитами, мережею Internet;
  •       Час виконання завдання – 20 хвилин;
  1.   Представлення кожної команди
  •       Після виконання завдання, кожна команда має по 2-3 хвилин та представлення своїх «Шести капелюхів» ;
  1.   Підбиття підсумків уроку
  •       Учитель робить висновок уроку, називаючи , чого вдалося учням навчити та яких цілей вдалося досягти, впродовж інтерактивного уроку;
  1.   Інструктаж домашнього завдання: кожен учень має обрати видатну постать всесвітньої історії з курсу 6 класу (на вибір учня) та описати діяльність особи за допомогою методу «Шести капелюхів»

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Пометун О.І., Мороз П.В., Малієнко Ю.Б.)
Додано
10 листопада 2020
Переглядів
789
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку