Методична розробка (презентація) уроку миру 5 на тему "Бути вдячним за доброту і благодать"

Про матеріал
Урок миру 5. "Бути вдячним за доброту і благодать". Бути вдячним – це частина мирного характеру особистості, і це якість, яку потрібно мати громадянам миру. Створення звички дякувати допомагає підтримувати мир серед людей, а вираження подяки допомагає встановити гармонійні стосунки між людьми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ОСВІТА МИРУ HWPLУрок 5. Бути вдячним за доброту і благодать

Номер слайду 2

Одрі Хепберн – кіноактриса, посол доброї волі ЮНІСЕФ

Номер слайду 3

Одрі Хепберн – посол доброї волі ЮНІСЕФ

Номер слайду 4

Дослідження 1 Усвідомлення доброти – перший крок до подяки

Номер слайду 5

1) Що я вже отримав (-ла)?Ми вже маємо багато речей, за які повинні бути вдячні

Номер слайду 6

РЕЧІ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ НАМ БУТИ ВДЯЧНИМИ: Мислення з сильним негативним ухилом«Не псуйте, те, що маєте, бажаючи того, чого не маєте, пам'ятайте, що те, що у вас зараз є, колись було тим, на що ви колись сподівалися» ЕПІКУР

Номер слайду 7

РЕЧІ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ НАМ БУТИ ВДЯЧНИМИ:2) Мислення, яке сприймає речі як належне«Іноді моє серце кричить від бажання побачити все це. Якщо я можу отримати стільки задоволення від простого дотику, то скільки краси ховається в побаченому. Проте, ті, у кого є очі, бачать мало. Панорама кольору і дії, яка наповнює світ, сприймається як належне. Людство, можливо, мало цінує те, що у нас є, і жадає того, чого у нас немає, але дуже шкода, що в світі світла дар бачити використовується тільки для зручності, а не як засіб додавання повноти в життя»– З есе «Три дні, аби побачити», Хелен Келлер

Номер слайду 8

РЕЧІ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ НАМ БУТИ ВДЯЧНИМИ:3) Надмірне бажання мати більше4) Відсутність практики бути вдячним

Номер слайду 9

Подяка – корінь і фундаментальний фактор миролюбності особистості. Бути вдячним означає, що я усвідомлюю те, що мені було дано, що я маю зараз, і блага, які прийдуть.

Номер слайду 10

Дослідження 2 Як подяка допомагає мені

Номер слайду 11

1) Подяка робить нас здоровішими. Дослідницька група з Університету Стерлінга в Шотландії провела психологічні та медичні тести на 186 дорослих в травні 2015 року. Результати показали, що ті, хто дивиться на своє оточення в більш позитивному ключі і вдячні за життя, яке їм дали, мають на 1/3 менший шанс отримати хворобу серця. Рівень їхньої імунної системи виявився в 1,4 рази вище.

Номер слайду 12

2) Подяка допомагає встановити гармонійні стосунки. Згідно з дослідженнями, якщо я щасливий, ймовірність того, що мій друг стане щасливим, збільшується на 15%, а ймовірність того, що друг мого друга стане щасливішим, збільшується на 10%. Імовірність того, що друг друга мого друга стане щасливим, збільшується на 6%. Просте вираження подяки може викликати ланцюгову реакцію, при якій багато людей стають більш щасливими.

Номер слайду 13

3) Подяка змінює наш погляд і допомагає нам подолати перешкоди

Номер слайду 14

Дослідження 3 Застосування і практичне втілення в життя подяки

Номер слайду 15

Як ми практикуємо подяку?Бути вдячним – це звичка. Це не щось природне, а те, що зростає, коли ми практикуємо і тренуємося. Отже, ми повинні докласти зусиль, щоб бути вдячними протягом усього нашого повсякденного життя. По-перше, ми повинні розширити сферу нашої подяки. Повинні бути розглянуті навіть сфери, де ми не думаємо, що ми можемо бути вдячними.

Номер слайду 16

Як ми практикуємо подяку?Розширюйте сфери, за що дякувати, та кому дякувати: за що ми повинні бути вдячні?• За що я можу бути вдячний, що стосується мого фізичного і емоційного стану? • За що я можу бути вдячний щодо школи або роботи? • За що я можу бути вдячний природі? • За що я можу бути вдячний зі свого минулого, сьогодення і майбутнього? • За що я можу бути вдячний моїй сім'ї? За що я можу бути вдячний моїм друзям? • За що я можу бути вдячний моїм учителям

Номер слайду 17

ВПРАВАНапишіть лист подяки тим, хто подбав про вас

Номер слайду 18

Як ми практикуємо подяку?ВПРАВАОскільки ми висловлюємо нашу подяку, давайте запишемо її і детально розглянемо, за що подякувати кожній людини, сказавши: «Спасибі, _____ за _____». Ця практика висловлення подяки розширює наш погляд і змінює наше мислення. Таким чином, ми можемо висловити подяку більш різноманітними способами.

Номер слайду 19

Як ми практикуємо подяку?2. Запишіть і запам'ятайте речі, за які вдячні Щоденник подяки – самий практичний і ефективний спосіб згадати подяку. Проте, просто перерахування подій неефективне для того, щоб викликати позитивні почуття; замість цього я повинен записати деталі. Навіть якщо це всього лише один рядок, конкретизування, за що ви вдячні і чому, зробить написання більш ефективним.

Номер слайду 20

Як ми практикуємо подяку?3. Проявляйте і діліться вдячністю4. Будьте вдячні більше за досвід і існування, а не за володіння чимось Томас Гіловіч, професор психології в Корнелльському університеті, сказав: «Ми купуємо речі, щоб стати щасливими, і ми досягаємо успіху. Але тільки на час. Спочатку нам подобаються нові речі, але потім ми звикаємо до них».

Номер слайду 21

Висновки

pptx
Додано
19 червня
Переглядів
100
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку