Методична розробка уроку виробничого навчання з професії "Кухар" на тему "Механічна кулінарна обробка овочів"

Про матеріал
Методична розробка уроку виробничого навчання з професії "Кухар" на тему "Механічна кулінарна обробка овочів", розроблена майстром виробничого навчання для проведення уроків зі здобувачами освіти.
Перегляд файлу

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Нікопольський центр професійної освіти

 

 

 

Методична розробка

уроку виробничого навчання

з професії: 5122 «Кухар»

 

 

на тему:

«Прості форми нарізання овочів

та їх використання»

 

 

 

Картинки по запросу картинка нарізання овочів

 

 

 

 

Розробила майстер в/н: Андрєйченко Л.В.

 

 

 

Нікополь 2016

ПЛАН

УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

Спеціальність: кухар

Модуль 1

Тема програми:  Механічна кулінарна обробка овочів та грибів.

Тема уроку:  Прості форми нарізання овочів та їх використання.

 

Мета уроку: 

  • Навчальна: навчити учнів проводити ручну механічну обробку овочів; нарізувати їх простими формами нарізки та знати їх кулінарне використання;
  • Розвиваюча: формувати навички організації робочого місця, розвивати творче та критичне мислення при виконанні самостійної роботи, розвивати вміння оцінювати результати своєї роботи;
  • Виховна: виховувати почуття відповідальності за якість обробки овочів, їх нарізки, бережливе ставлення до сировини, витрат електроенергії та води, привчати учнів до раціонального використання робочого часу, виховувати почуття колективізму та відповідальності, формувати стійкі інтереси до обраної професії. 

Тип уроку: формування нових знань.

Вид уроку: урок-вправа.

Дидактичне забезпечення: Збірник рецептур страв та кулінарних виробів, роздатковий матеріал (інструкційно-технологічні картки організації робочого місця та простих форм нарізання овочів; таблиці форм і розмірів нарізання овочів та їх кулінарне призначення; типові помилки; тестові щавдання ), ІКТ.

Матеріально-технічне забезпечення:

Обладнання: виробничі столи, мийна ванна.

Посуд та інвентар: миски, лотки, обробні дошки «ОС», «ОВ», ножі кухарської трійки з маркуванням «ОС», «ОВ», мусат.

Сировина: згідно із інструкційними картками (картопля, морква, буряк, цибуля, капуста).

Міжпредметні зв’язки:

  • «Організація виробництва та обслуговування»;
  • «Технологія приготування їжі з основами товарознавства»;
  • «Устаткування підприємств громадського харчування»;
  • «Охорона праці»;
  • «Основи санітарії та гігієни».

Очікувальні результати:

Після уроку учні знатимуть:

  • методи та прийоми нарізання овочів;
  • прості форми нарізання овочів;
  • їх використання.

Після уроку учні вмітимуть:

  • підбирати форми нарізання овочів для страв;
  • вибирати прийоми нарізки овочів.

Хід уроку

І. Організаційна частина (5 хв).

- Перевірка присутності учнів.

- Перевірка зовнішнього вигляду учнів, наявності робочої форми.

- Перевірка готовності робочих місць до початку роботи.

ІІ. Вступний інструктаж (40 хв).

1. Актуалізація знань учнів з теми.

1.1.  Повідомлення теми програми і уроку та мети уроку:

Ми вивчаємо матеріал розділу:  «Механічна кулінарна обробка овочів та грибів». Тема нашого уроку «Прості форми нарізання овочів та їх використання».

1.2.  Цільова установка проведення уроку:

Мотиваційна установка: Знання, отримані сьогодні на уроці будуть потрібні вам при ознайомленні з овочевим цехом, правильною організацією робочого місця для обробки  та нарізування овочів та грибів, оскільки набуті уміння та навики мають вплив на якість виконання робіт під час нарізки овочів простою формою нарізання, що впливає на якість приготовлених страв, їх зовнішній і естетичний вигляд.

Сьогодні на уроці ми повинні: навчитися здійснювати механічну обробку овочів, нарізати овочі простими формами та знати їх кулінарне використання; дотримуватися правил техніки безпеки під час роботи в овочевому цеху.

1.3.  Перевірка опорних знань, умінь та навичок учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:

... Яке призначення овочевого цеху?

 Овочевий цех призначений для механічної кулінарної обробки овочів на приготування н/ф з них.

… Які ви знаєте інструменти та інвентар, що використовуються для обробки овочів?

 Інвентар: промарковані обробні дошки, миски, лотки, ємкості. Інструмент: ножі кухарської трійки, виїмки і інструменти для фігурного нарізання овочів.

... Як маркують інвентар та інструмент овочевого цеху? Яка його мета?

 Інвентар та інструмент овочевого цеха маркують великими літерами «ОС» – овочі сирі. Мета маркування – попередження мікробного обсіменіння продуктів.

... Які вимоги до обробних дошок?

 Обробні дошки роблять з твердих порід дерева (дуб, бук, ясен, береза), без щілин і зазорів.

... Чи можна використовувати обробні дошки та ножі без маркування?

 Без маркування використовувати ножі та обробні дошки заборонено.

… Якими способами здійснюють механічну кулінарну обробку картоплі?

Механічну кулінарну обробку картоплі виконують ручним та механічним способом.

… Яка мета миття овочів?

Миють овочі, щоб видалити з їх поверхні залишки землі та піску.

… З якою метою сортують овочі?

Овочі сортують для видалення пошкоджених екземплярів і сторонніх домішок.

… Що називається калібруванням?

Калібрування – це відбір овочів за розміром, ступенем достигання та якістю.

… Що називають обчищанням?

Обчищання – це видалення тих частин, що мають понижену харчову цінність (шкірочка, плодоніжка).

… Яка мета нарізання овочів?

Овочі нарізають для того, щоб надати їм певної форми. Це сприяє рівномірному прогріванню і одночасному доведенню до готовності різних видів овочів при тепловій обробці.

2. Викладання нового матеріалу.

2.1.  Повідомлення нової навчальної інформації:.

Овочі можна нарізати простими та складними формами. До простих форм нарізування овочів відносять: соломку, брусочки, кубики, кружечки, часточки, скибочки, кільця, півкільця, січення.

Прості форми нарізання овочів

Картинки по запросу форми нарызки капусти картинки

Прості форми нарізування овочів:

1 – скибочки; 2 – кружальця; 3 – соломка; 4 – брусочки; 5 – кубики; 6 - часточки

2.2. Формування нових професійних вмінь і навичок:

- Організація робочого місця (додаток 2, таблиця 1):

Ознайомити учнів з матеріально-технічною та інструментальною базою уроку. Навчити орієнтуватися у виробничих умовах. Звертаю увагу на організацію робочого місця, безпеку праці, підбір інструменту, інвентарю та посуду:

а) перед початком роботи вимити руки з милом і ополоснути їх 0,2% розчином хлорного вапна;

б) вимити стіл та інструмент гарячою водою;

в) обробну дошку розмістити перед собою, на відстані 5-6 см від краю столу. Інструмент, інвентар, посуд розмістити праворуч, оброблені овочі ліворуч. Ніж покласти лезом до дошки.

- Пояснення і показ нових прийомів трудової діяльності:

а) на початку роботи наголошую на дотриманні санітарно-гігієнічних вимог та правил охорони праці (додаток 1);

б) пояснити та показати прийоми нарізування овочів простими формами нарізування (додаток 2, таблиця 2);

в) пояснити кулінарне використання нарізаних овочів (додаток 2, таблиці 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5,).

г) розібрати можливі  проблемні ситуації або типові помилки (додаток 4).

- Проводиться пробне виконання учнями нових прийомів, показаних майстром.

-  Відповідь майстра на запитання учнів.

2.3. Перевірка засвоєння учнями вступного інструктажу.

Опитування учнів з використанням тестів, термін виконання 5 хв (додаток 5).

2.4. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання.

Оцінка за урок комплексна,  бали ставляться за:

  • активність учнів на вступному інструктажі;
  • організацію робочого місця;
  • дотримання правил охорони праці та санітарії і гігієни під час роботи.

Критерії оцінювання:

11-12 б. – оцінюється робота, яка виконана якісно, вчасно відповідно до затверджених рецептур і вимог технологічної картки, з дотриманням норми технологічного процесу як норм часу, без порушень правил безпеки праці.

 9-10 б. –  оцінюється робота, яка виконана творчо з використанням сучасних прийомів та методів, з окремими  незначними недоліками (недосолені, не доведені до кольору), без порушень правил безпеки праці.

7-8 б. – оцінюється робота, яка виконана з дотриманням норм часу, вимог безпеки праці і має  відхилення від вимог технологічної карти, але страви  придатні для реалізації без переробки.

4-6 б. – оцінюється робота, яка має відхилення у нормі часу та технологічному процесі.

ІІІ. Поточний інструктаж (270 хв).

3.1. Видача завдань для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання.

Разом з учнями розглядаємо та розбираємо інструкційні картки і всі питання, які виникають щодо виконання завдання:

а) правильна організація робочого місця (додаток 2, таблиця 1).

б) користуючись інструкційними картками провести обробку овочів та їх нарізку простими формами (таблиця 2).

в) користуватись корисними порадами (додаток 3).

3.2. Розподіл учнів за робочими місцями.

  1. Повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт.
  2. Цільові обходи майстром робочих місць учнів:

Цільові обходи робочих місць учнів з метою перевірки якості виконання завдання, спостереження за дотриманням технологічного процесу.

1-й обхід: перевірка організації робочих місць, початку роботи. 

Перевіряю як учні приступили до роботи, з’ясовую правильність організації робочих місць.

2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових дій, прийомів, рухів.

Перевіряю правильність виконання учнями завдання, дотримання установленої послідовності виконання роботи, ступеня засвоєння учнями показаних прийомів, дотримання правил безпеки праці.

3-й обхід: виявлення недоліків, додаткове інструктування..

Надаю практичну допомогу учням при виконанні прийомів, попереджаю про помилки та складності. Звертаю увагу на роботу кожного учня і особливо на діяльність слабших учнів. Якщо необхідно, допомагаю учневі самому знайти свою помилку і відшукати шляхи її виправлення.

- Постійно перевіряю дотримання учнями санітарних вимог та правил охорони праці.

3.5. Прийом майстром виконаних робіт.

3.6. Прибирання робочих місць.

ІV. Заключний інструктаж (30 хв):

  1.        аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;
  2.        оцінка якості виконання роботи учнів, її об’єктивне обґрунтування;
  3.        аналіз причин помилок учнів, їх попередження та засоби усунення;
  4.        повідомлення та обґрунтування оцінок;
  5.        видача домашнього завдання: повторити тему «Механічна обробка, прості форми нарізування овочів та їх використання».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТКИ

Додаток 1

Інструктаж з  охорони праці

По темі: «Механічна кулінарна обробка овочів та грибів»

  1. Для освітлення виробничих приміщень використовують  штучне та природне світло.
  2.   Температура повітря в овочевому цеху повинна бути 16-18о С.
  3. В приміщені овочевого складу обов’язково повинна бути вентиляція для видалення з приміщення забрудненого повітря і заміни його свіжим і чистим.
  4. Виробничі столи повинні мати антикорозійне покриття. Робочі поверхні столів повинні бути рівними, без вибоїн, тріщин, з закругленими кутами.
  5. Кухонний робітник повинен приходити на роботу в чистому одязі та взутті; залишати верхній одяг та головний убір, особисті речі в гардеробній; коротко стригти нігті.
  6. Перед початком роботи ретельно вимити руки з милом одягти чистий санітарний одяг, підібрати волосся під ковпак або косинку, при відвідування туалету знімати санітарний одяг в спеціально відведеному місці, після відвідування туалету ретельно вимити руки з милом, продезінфікувати.
  7. Перед початком роботи перевірити наявність та справність необхідного для роботи інвентарю, інструменту, обладнання; перевірити стійкість стелажів, міцність кріплення обладнання, провести зовнішній огляд; перевірити наявність води.
  8. Для нарізки сирих овочів слід використовувати дерев’яні дошки та ножі з маркуванням «ОС».
  9.         Робоче місце необхідно тримати в чистоті, вчасно прибирати з підлоги розсипані продукти, відходи та розлиту воду.
  10.    При роботі з ножем дотримуватись обережності, берегти руки від порізів. При перерві в роботі вкладати ніж в пенал (футляр). Не ходити і не нахилятися з ножем в руках, не переносити ніж, не вкладений в футляр.
  11.    Під час роботи з ножем не допускається:

- використовувати ножі з погано закріпленими лезами, рукоятками, які мають заусениці та тупі леза;

- виконувати різкі рухи;

- перевіряти гостроту леза рукою;

- залишати ніж під час перерви в роботі на столі без футляру.

  1.    Після закінчення роботи провести санітарну обробку обладнання, робочого місця. Інструменти почистити, вимити, обсушити і покласти для зберігання. Для прибирання використовувати спеціальний інвентар.

Надання першої допомоги при пораненні

1. При пораненні надати першу допомогу:

- змастити краї рани йодом;

- обробити рану перекисом водню;

- накласти стерильну пов’язку.

  1.   При непритомності або шоку:
  • розстібнути комір одягу;
  • відчинити вікна або винести потерпілого на свіже повітря і покласти, злегка піднявши ноги;
  • піднести до носа вату, змочену нашатирним спиртом;
  • дати склянку міцного чаю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

Таблиця 1

Інструкційно-технологічна картка

Організація робочого місця для простої нарізки овочів

Порядок виконання вправи

Вказівки і пояснення

Малюнок

Отримати посуд та інвентар

обробні дошки з маркуванням «ОС», ножі кухарської трійки маркуванням «ОС», емальовані миски, лотки

 

Вимити стіл та інструменти

гарячою водою

Розмістити обробну дошку

посередині робочого столу на відстані 3-4 см. від краю

Викласти підготовленні овочі (картопля, морква, буряк, цибуля ріпчаста)

У емальовані миски, дотримуючись товарного сусідства ліворуч від дошки у зоні верхнього лівого кутка обробної дошки «ОС»

Розмістити чистий посуд

Для сировини праворуч від обробної дошки у зоні правого верхнього кутка

Розташувати інструменти (ножі)

Праворуч лезом до дошки ножі кухарської трійки «ОС»

 

 

 

 

Таблиця 2

Інструкційно-технологічна картка

Прості форми нарізання овочів

Назва овочів

Послідовність виконання вправи

Форми нарізання

Самоконтроль виконання дій

Нарізання овочів вручну (соломкою)

Картопля, буряк

  • - нарізають на тонкі пластини товщиною 2-2,5мм;
  • - складають пластини одна на одну, злегка зсувають і ріжуть довжиною 4-5см

 

 

Квадратний переріз 0,2х0,2см, довжина соломки 4-5см

 

Морква

-нарізають тонкі видовжені овали, розрізуючи весь коренеплід під кутом 30˚;

- пластинки складають  і тонко ріжуть соломкою уздовж серцевини

Квадратний переріз 0,2х0,2см, довжина соломки 4-5см

 

Капуста білоголова і червоноголова

  • - головку капусти розрізають навпіл, видаляють качан;

- ріжуть на 2-4 шматки шириною 4-5см і тонко шаткують

 

 

Квадратний переріз 0,1х0,1см, довжина соломки 4-5см

 

Цибуля ріпчаста

- цибулю розрізають на дві частини по осі, а потім нарізають упоперек

Товщина соломки 1мм

Нарізання овочів вручну (брусочками)

Картопля

  • - розрізають картоплю уздовж на пластинки товщиною 1см;
  • - пластинки ріжуть уздовж і отримують довгі смужки з квадратним перетином 1см;

- з смужок дістають брусочки довжиною 3,5см

 

Квадратний переріз від  0,7х0,7см до 1х1см, довжина 2,5-3,5см

 

Морква

- нарізають на пластинки 0,7-1см завтовшки, а потім – на брусочки 2,5-3,5см завдовжки

Квадратний переріз 0,4х0,4см, довжина 2,5-3,5см

 

Нарізання овочів вручну (кубиками)

Картопля

  • - нарізають на           пластинки, потім на брусочки, а потім на кубики

 

Довжина ребра 1х2,5см

 

 

 

 

 

Морква

  • - нарізають на пластинки, потім на брусочки, а потім на кубики

 

 

Довжина ребра 0,3х0,7см

 

 

 

 

 

Капуста (шашки)

  • - капусту розрізають на дві або чотири частини;
  • - кожну частину нарізають на шматочки квадратної форми

 

Розміри квадратиків 3х3,5см

 

Цибуля ріпчаста

  • - цибулю розрізають на дві частини по осі;
  • - зрізом кладуть на дошку і розрізають уздовж, потім ріжуть упоперек

 

Довжина ребра 0,3х0,7см

 

Нарізання овочів вручну (кружальцями)

Картопля

  • -картоплю діаметром близько 4см обточують, надаючи форми циліндра;
  • - циліндр нарізають упоперек товщиною 2-3мм

 

Діаметр 2-3см, товщина

0,2-0,3см

Морква, редиска

  • -обточують, надаючи форми циліндра;
  • - циліндр нарізають упоперек товщиною 2-3мм

 

Діаметр 2-3см, товщина

0,2-0,3см

 

Нарізання овочів вручну (часточками)

Картопля, цибуля ріпчаста

- картоплю діаметром 4-5см розрізають по центру на дві половинки;

- кожну половинку відносно зрізу ріжуть по радіусу на 4-5 частин

Довжина до 5см

Морква

- з моркви нарізають циліндри довжиною 2,5-3см, а потім часточки

Розміри не більш як

 2,5-3,5см

Нарізання овочів вручну (скибочками)

Картопля

-  картоплю розрізають уздовж на дві половинки;

- зрізом кладуть на дошку і знову розрізають уздовж;

- ріжуть упоперек товщиною 2-3см

Довжина від 1 до 3см залежно від використання, товщина 0,3-0,5см

Морква, буряк

-  розрізають уздовж на дві половинки;

- зрізом кладуть на дошку і знову розрізають уздовж;

- ріжуть упоперек товщиною 2-3см

Довжина 2-2,5см, товщина 0,3-0,5см

Нарізання овочів вручну (кільця, січення)

Цибуля ріпчаста

- нарізають цибулю перпендикулярно до осі кружальцями, які розділяють на кільця

 

 

Діаметр 3-6см

Капуста білоголова, цибуля ріпчаста, часник

- дрібно нарізані овочі січуть ножем на дерев’яній дошці

Товщина 0,1-0,2см

 

 

 

 

Таблиця 3.1

 

«Форми і розміри нарізання картоплі та їх кулінарне призначення»

Форми нарізки

Розміри, см

Засоби теплової обробки

Кулінарне призначення

Соломка

Довжина 4-5см, поперечне січення 0,2х0,2

Смаження у фритюрі

Як гарнір для котлет із с/г птиці, кролика фаршированого, котлет по-київські, біфштексам 

Брусочки

Довжина 3,5-4см, поперечне січення 0,7х0,7

Смаження у фритюрі, варка

Як гарнір до філе, біфштексу, антрекоту, рибі «фрі». Для розсольнику домашнього, супу з макаронами

Кубики

З ребром 1-2,5см

Варіння

 

Для борщу флотського, супу селянського, для картоплі в молоці, супу картопляного з крупами

Смаження

Як гарнір до смажених страв з м'яса і риби

Шматочки

Завтовшки 0,3-0,5см

Смаження

Як гарнір до смажених страв з м'яса і риби

Часточки

Довжина по розрізу середніх бульб не більш 5см

Варіння

Для розсольнику, юшок

Тушкування

Для рагу з овочів

Смаження

Як гарнір до смажених страв з м'яса і риби

 

 

Таблиця 3.2

 

«Форми і розміри нарізання буряку та їх кулінарне призначення»

Форми нарізки

Розміри, см

Засоби теплової обробки

Кулінарне призначення

Соломка

Довжина 3,5-5см, поперечне січення 0,2х0,2

Тушкування,

 Для борщів

Припускання

Для борщу холодного, юшки з буряка

Шматочки

Товщина 0,2-0,3см, довжина 1,5-2см

Тушкування

Для борщу флотського

 

 

Таблиця 3.3

«Форми і розміри нарізання моркви та їх кулінарне призначення»

Форми нарізки

Розміри, см

Засоби теплової обробки

Кулінарне призначення

Соломка

Довжина 3,5-5см, поперечне січення 0,2х0,2

Пасерування

Для заправних супів (крім борщу флотського), маринадів, юшки з буряків, борщу холодного

Брусочки

Довжина 3,5-4см, поперечне січення 0,4х0,4

Пасерування

Для бульйону прозорого з овочами, для шпигування м'яса

Кубики

З ребром 0,3-0,7см

Пасерування

Для щей добових, супів з крупами та бобовими

З ребром 0,7-1см

Для овочів, припущених у молочному або сметанному соусі

Часточки

Довжина не більш 3,5см

Пасерування

Для щів із свіжої капусти, рагу з овочів, нирок по-руські, м'яса духового

Кружечки

Діаметр 2-2,5см, товщина 0,1-0,3см

Пасерування

Для супу селянського

Шматочки

Товщина 0,2-0,3см, довжина 1,5-2см

Пасерування

Для борщу флотського, супів з свіжих овочів

 

Таблиця 3.4

«Форми і розміри нарізання капусти та їх кулінарне призначення»

Форми нарізки

Розміри, см

Засоби теплової обробки

Кулінарне призначення

Соломка

Довжина 4,5-5см, поперечне січення 0,2х0,2

Варіння

 Для борщів, щів з свіжої капусти, розсольнику домашнього, супів із овочів, капусти тушкованої, салатів і гарнірів до холодних  страв

Шашки (квадратики)

Довжина від 2,5 до 3см

Варіння

Для борщу флотського, щів із свіжої капусти, рагу з овочів

Кубики дрібні

З ребром 0,2-0,3см

Тушкування

Для щів добових, фаршу з квашеної капусти

Таблиця 3.5

 

«Форми і розміри нарізання цибулі та їх кулінарне призначення»

Форми нарізки

Розміри, см

Засоби теплової обробки

Кулінарне призначення

Соломка

Довжина 4-5см, поперечне січення 0,2х0,2

Пасерування 

 Для заправ очних супів, соусів з цибулею

Кубики

З ребром 0,2-0,4см

Пасерування

Для щів добових, супів з крупами і бобовими, соусів з цибулею, грибами, червоного; фаршів

Часточки

Довжина не більш 3,5см

Пасерування

Для супів картопляних, щів, тушкованих страв з овочів

Кільця, напівкільця

Діаметр 3,5-5см

Смаження

Для приготування цибулі «фрі»

Пасерування

Для заправ очних супів, бефстроганов, тушкованої капусти

 

 

Додаток 3

Корисні поради

1. Зберігати овочі необхідно в дерев’яних ящиках з продухами в прохолодному темному сухому приміщені при температурі 3-5о С.

2. При температурі 0о С крохмаль швидко перетворюється в цукор і картопля стає солодкою.

3. При зберіганні картоплі при світлі – в ній підвищується вміст шкідливої речовини – соланін.

4. Обчищена картопля на повітрі темніє, тому її необхідно заливати холодною водою.

5. Щоб підморожена картопля не мала неприємного смаку, її необхідно на 1 хвилину опустити в холодну воду, а потім зварити у кип’ятку, додаючи сіль.

 

 

Додаток 4

Типові помилки та шляхи їх попередження

при обробці та нарізанні овочів

п/п

Проблема

Причина

Шляхи попередження

1

Поріз пальця

Невірне положення пальців

Дотримуватись правил ТБ, пальці лівої руки підігнути, лезо ножа притиснути до суглобів

Невірна хватка ножа

Палець не повинен знаходитись на лезі

Невірне положення ножа при організації робочого місця

Ніж необхідно класти лезом до дошки, а якщо на дошці – лезом назовні

Овочі знімали з леза ножа руками

Щоб зняти овочі з ножа, проводять боком ножа по посуду або постукують кінчиком леза по дошці

Не надали овочу стійкого положення

Для надання стійкого положення необхідно підрізати бокову поверхню овочу

У кухарського ножа погано закріплена ручка

Не використовуйте несправний інструмент

 

Обробна дошка вигнута.

Використовувати лише рівні дошки.

2

Не витримані розміри:

а) брусочків,     соломки;

Взяли маленькі овочі

Овочі потрібно відкалібрувати

Моркву нарізали під прямим кутом на пластинки

Пластинки з моркви нарізають під гострим кутом, щоб вони були довжиною 4-5 см

При нарізанні пластин не витримали товщину

Дотримуватись необхідної товщини пластин; вивчити розміри соломки, брусочка

б) часточок

Взяли великі або малі овочі.

Відкалібрувати овочі.

3

Низька продуктивність праці

Невірна постава кухаря, швидка втомлюваність

Кухар повинен стояти рівно, напівобернено до столу; права нога попереду, упор на ліву ногу

Невірна організація робочого місця

 

На робочому місці посередині кладуть дошку. Зліва – посуд для обчищених овочів, справа – посуд для нарізаних овочів

Невірний підбір інструменту

Ніж повинен бути середньої величини з дерев’яною ручкою, гострим лезом і п’яткою

Невірно виконуються прийоми нарізки, допускається багато зайвих рухів: перекладання та підрівнювання пластин.

Нарізати пластини в тому положенні, яке вони зайняли після нарізки; правильно виконувати прийоми нарізки.

Додаток 5

Тести на закріплення знань

  1.   Довжина соломки:

        а) 2-3 см

        б) 4-5 см

        в) 6-7 см

2. Капусту нарізають квадратиками для борщу:

        а) полтавського

        б) українського

        в)  київського

 3. Кільця, півкільця нарізають з:

        а) моркви

        б) картоплі

        в) цибулі

 4. Квадратний переріз брусочків з картоплі:

        а) 0,2 х 0,2 см

        б) 0,7 х 0,7 см

        в) 0,4 х 0,4 см

5. Капусту білоголову нарізають соломкою розмірами: квадратний переріз 0,1х0,1 мм, довжина 4-5 см для:

        а) салатів

        б) борщів

        в) тушкування

6. Кубики середні мають розміри:

        а) 2-2,5 см

        б) 1-1,5 см

        в) 0,3-0,5 см

7. Часточки нарізають з:

        а) буряка

        б) капусти

        в) картоплі

8. Картоплю соломкою нарізають для:

        а) смаження у фритюрі

        б) борщів

        в) салатів

9. Які форми нарізування моркви належать до простих:

        а) соломка

        б) гребінці

        в) кульки

10. Як нарізають капусту для приготування начинок:

        а) часточками

        б) квадратиками

        в) дрібним січенням

 

 

Використана література

1.  Доцяк В.С. Українська кухня. – Л.: Оріяна – Нова, 1998. – 558 с.

  1. Старовойт Л.Я. Кулінарія. – К.: Генеза. – 1999. – 430 с.
  2. Аронов М.Ф., Молчан Л.Л. Сучасний урок. Мінськ, 1994.
  3. Аронов М.Ф. Формування основ професійної майстерності. Мінськ, 1994.
  4. Атутов Н.В. Технологія і сучасна освіта. - М.; Педагогіка. 1996. № 2.

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Фесенко Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
24 квітня 2020
Переглядів
5121
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку