Методична розробка відкритого уроку на тему «Анімалістичний жанр. Лісова галявина»

Про матеріал
Методична розробка відкритого уроку на тему «Анімалістичний жанр. Лісова галявина»
Перегляд файлу

Харківський центр дитячої та юнацької творчості №2

Харківської міської ради Харківської області

 

 

 

 

 

 

 

Методична розробка відкритого уроку на тему

«Анімалістичний жанр. Лісова галявина»

 

 

 

 

                                                                         

 

 

 

 

 

                                                                            Підготувала

                                                                            Керівник гуртка «Веселка»

                                                                           Дмитренко Наталія Сергіївна

 

 

 

 

 

 

Харків

2020

 

Дата: 20.04.2020р.

Група: 2гр. (1 основний)

Тема:  Мова графіки та живопису.

Мета: розвиваюча: розвивати навички у малюванні тварин

            (звірів, птахів), уміння насолоджуватися творами

            художників-анімалістів; формувати естетичні почуття, смак;

            активізувати ініціативу учнів;

            навчальна: надати учням уявлення про графіку як вид

            образотворчого мистецтва, про основні графічні матеріали та

            інструменти; ознайомити з анімалістичним жанром.

            виховна: виховувати дбайливе ставлення до творів

            образотворчого мистецтва, прищеплювати любов до тварин

            та творів художників-анімалістів, охайність під час роботи з

            графічними матеріалами.

 

Обладнання та матеріали: лист А3 формату, фломастери, гелеві ручки, кольорові олівці, акварель, простий олівець, палітра, ємкість для води.

Приклади  картин видатних анімалістів (Василя Ватагіна «Тигр амурський», Володимира Сміріна «Байбаки», І. Шишкін «Ліс взимку», А. Сочилов «Лісовий струмок», Р. Гюбер «Руїни з селянами», Ю. Шабликін «Лісова галявина»).

 

                                                        Хід уроку

1.Організаційний момент.

 Підготовка робочих місць.

 

2. Мотивація навчальної діяльності.

  • Чи знаете ви хто такі анімалісти?
  • Чи знаете ви що таке анімалістичний жанр?
  • На які групи поділяють тварини? Скільки їх?
  • Які у вас є домашні улюбленці?

 

 Загадки.
 

- Довгі вуха, куций хвіст.

До мисливства в нього хист:
Все знаходить навмання

Це маленьке... (цуценя).
 

- В хаті я мишей ганяю.

Вуса ще з дитинства маю.
Лапкою миюся щодня.

 

Я пухнасте... (кошеня).


Куди повзе – за собою хату везе.

( черепаха)

 

Ходить пані в срібному жупані.

( риба)

 

3. Оголошення  теми і мети уроку.

- Сьогодні ми поговоримо з вами про художників — анімалістів, художників — графіків та тварин, як їх малювати.

 

 Ми вже говорили, що художники зображують те, що їх хвилює, що їм подобається. Так, одні художники зображують пейзажі. Ми їх називаємо художниками-... (пейзажистами). Інших приваблює зображення людей. Таких художників називають художниками-... (портретистами).
А є художники, які захоплюються життям тварин. Їм подобається спостерігати за тваринами і малювати їх. Саме про таких художників та їхні роботи ми сьогодні говоритимемо.
(Учитель розповідає про художників-анімалістів, аналізуючи та демонструючи роботи Василя Ватагіна «Тигр амурський», Володимира Сміріна «Байбаки», І. Шишкін «Ліс взимку», А. Сочилов «Лісовий струмок», Р. Гюбер «Руїни з селянами», Ю. Шабликін «Лісова галявина»)
А називають таких художників художниками-анімалістами, тому що жанр образотворчого мистецтва, де йдеться про життя тварин, називають анімалістичним.

 

4. Актуалізація опорниз знань і вмінь.

 (Розгляд зразка виробу)

- Якої форми тварини? Якими матеріалами виконана робота?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.  Практична робота

5.1 Обережно користуйтесь пензлями та олівцями. Будьте акуратними при використанні фарб і води.

5.2 Уважно розгляньте будову тіла тварини яку будете малювати та послідовність зображення тварин. Зверніть увагу на пропорції тіла.

 

6 Розгляд композиції виконаної вчителем.

6.1 Повторення правил техніки безпеки та гігієни праці.

- Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.

- Користуйся прийомами роботи, як показав учитель.

- У процесі роботи не відволікайся побічними справами.

- Під час роботи тримай своє робоче місце у належному порядку.

(Керівник пояснює на власному прикладі)

 

6.2 Технологія виготовлення.

1. Робимо ескіз

2.  Перенесемо затверджений вчителем ескіз на формат А3

3. Готуємо акварельну фарбу для роботи

4. Аквареллю робимо фон

5. Прибираємо робоче місце доки сохне фон

6. Беремо кольорові олівці, фломастери та переходимо до першого плану та деталізації.

6.3 Самостійна робота.

 

6. Підведення підсумків уроку.

 (Оцінювання виробів)

 Аналізується завершеність роботи, ідея, розміри, охайність виконання.

6.1 Прибирання робочих місць.

 

     З поставленим завданням майже всі учні впорались, роботи охайні; переважна більшість учнів дуже творчо підійшли до виконання композиції і виявили власну фантазію.

 

Завдання додому: порадувати близьких та рідних людей своїми картинами.

 

 

doc
Додано
6 квітня 2020
Переглядів
417
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку