Методичні матеріали на тему "Маллофагоз птахів"

Про матеріал
Маллофагоз належить до виду хвороби, спровокованої комахами роду Mallophaga. Злегка подовжене сплющене тіло пухопероедов має жовто-коричневий колір і довжину до трьох міліметрів. Паразити чіпляються за пір’я птиці і переміщаються по її тілу, використовую щетинки і кігтики.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Маллофагоз птахів. Студентка групи В-32 Оліфер Софія

Номер слайду 2

Маллофагоз належить до виду хвороби, спровокованої комахами роду Mallophaga. Злегка подовжене сплющене тіло пухопероедов має жовто-коричневий колір і довжину до трьох міліметрів. Паразити чіпляються за пір’я птиці і переміщаються по її тілу, використовую щетинки і кігтики.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Харчуються кров’ю, частками пір’я, шкірними лусочками. Ці паразити анатомічно адаптовані для життя на тілі будь-якої домашньої і навіть дикої птиці. Їх часто можна виявити у курей, півнів, індиків, папуг, канарок, голубів. Найсильніше від захворювання страждають ще незміцнілі пернаті.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Поширення хвороби. Маллофагозом страждають домашні птахи протягом багатьох років. Ще з давніх часів заводчики відчайдушно боролися з паразитами, щоб уникнути серйозної шкоди у господарстві. Протягом хвороби повністю знижується життєдіяльність домашньої птиці, падає імунітет, збільшується ризик появи нових, ще більш серйозних захворювань.

Номер слайду 7

У хворої особини різко знижується несучість, а молодняк росте вкрай повільно і не набирає вагу. На додаток до всіх перерахованих наслідків додається висока смертність, що завдасть ще більшої шкоди птицеводу. Волосоїди розмножуються катастрофічно швидко і у великій кількості. Це означає, що якщо заражену птицю не ізолювати, то найближчим часом хвороба наздожене всіх поруч живуть особин.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Паразити можуть виживати і без тіла птиці, ховаючись в підстилках, клітках та інших предметах загального користування. Саме тому при зараженні однією птиці слід повністю дезінфікувати місце, де вона мешкала, включаючи сідала, годівниці і поїлки

Номер слайду 10

Збудники хвороби. Збудниками захворювання є безкрилі комахи-паразити з ротовим апаратом гризе типу. А вони в свою чергу з’являються із-за недотримання гігієнічних норм, контактів домашніх особин з свободноживущими пернатими, вогкості, нестачі вільного місця, скупченого утримання птахів.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Перебіг і симптоми. Перебіг захворювання супроводжується багатьма явними зовнішніми симптомами, що дозволяє швидко визначити захворювання і негайно приступити до лікування.

Номер слайду 13

Комахи, що викликають маллофагоз, не сидять на місці і постійно повзають по шкірі і пір’ям пернатих. В результаті цього у птаха з’являється сильний свербіж, вона чухає себе лапами, намагається виклювати з пір’я паразитів.2. Протягом захворювання птиця втрачає сон і починає відмовлятися від їжі. Порушення апетиту приводить до сильного виснаження.3. У ураженої особини відбувається запалення слизової оболонки очей.

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

4. Пір’я птахи починають випадати. Спочатку спостерігаються невеликі залисини на животі, під крилами, на спині і шиї, а на пізній стадії хвороби з’являються значні ділянки облисіння.5. При відсутності лікування хвора птиця гине.

Номер слайду 17

Діагностика. При явних клінічних ознаках проводиться додаткова діагностика на виявлення паразитів. Для цього існує кілька способів.птицю поміщають в клітку, на дно кладуть білий аркуш паперу, а на ранок проводять ретельний огляд;

Номер слайду 18

2. уражені ділянки пернатого обігрівають лампою, в результаті чого паразити виповзають на поверхню пір’я;3. особина обстежується за допомогою спеціальної лупи;4. проводиться мікроскопічне дослідження уражених пір’я на наявність самих комах або їх яєць, личинок.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Лікування. При лікуванні маллофагоза хворі птахи повністю ізолюються в окремі клітки. Місце проживання хворої особини ретельно обробляється за допомогою інсектицидних препаратів. Дезінфекції піддають клітини, підстилки, жердочки, сідала, поїлки, годівниці. Якщо господар має в своєму господарстві багато особин, то слід провести вибірковий огляд птахів, навіть якщо немає жодних ознак хвороби.

Номер слайду 21

Хвору птицю обробляють спеціальними препаратами, які не володіють токсичною дією. Перед використанням інсектицидів обов’язково потрібно переконатися в їх безпеки, оскільки багато препаратів заборонено застосовувати на несучості особини і менше ніж за місяць до забою.

Номер слайду 22

pptx
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
725
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку