Методичні рекомендації "План заходів для роботи психолога з батьками"

Про матеріал
Запорукою успішної навчальної та виховної роботи в загальноосвітньому закладі освіти є ніщо інше як співпраця практичного психолога з батьками, адже родина впливала і продовжує чинити значний вплив на процес розвитку особистості учня, а отже, зробити батьків активними учасниками педагогічного процесу.
Перегляд файлу

План заходів для роботи психолога з батьками

 

Запорукою  успішної  навчальної  та  виховної  роботи  в  загальноосвітньому  закладі освіти є  ніщо  інше  як  співпраця  практичного психолога з батьками, адже родина впливала і продовжує чинити значний вплив  на  процес  розвитку  особистості  учня,  а  отже,  зробити  батьків активними  учасниками  педагогічного  процесу.

Практичні заходи   для роботи з  батьками: тренінги, психологічні  воркшопи,  інтерактивні  заходи,  психологічні  практикуми,  презентації.

Групові  методи співпраці з батьками:

        групові консультації(вікові психологічні аспекти);

  •         групове обстеження (анкетування, використання психологічних діагностичних методик)

        тренінги тощо.

Дуже важливо, щоб у результаті такої роботи у батьків з'явилася можливість самостійно розв'язувати проблеми, що з'являється. 

Існують  спільні  тренінги  батьків  і  дітей: «Лист батькам», «Я -  відповідальність».  Такі  тренінги    це можливість  батьків  і  дітей  спільно  прожити  кілька  годин  у  цікавій взаємодії.

Залучення  батьків до колективних творчих справ, родинні марафони, квестові ігри та ін. Одними із цікавих інноваційних форм є «Спільне навчання» батьків, батьківські  майстер-класи, ділова гра, дискусії з різних тем, корекційна робота (медіація, психологічний супровід інклюзії, навчання антистресу). Дистанційна форма навчання, віртуальне спілкування відбувається в умовах війни засобами Viber, Facebook, мобільного зв’язку, а також через сайт школи.

Ось деякі заходи, що водить психологічна служба школи для батьків:

  •          Просвітницький захід для батьків та вчителів «Психологічні особливості розвитку дітей 6-7 років»
  •           Щоденник порад для батьків, «1 клас у школі онлайн», «Як полегшити дитині адаптацію до школи», «Дозвілля дітей в умовах війни».
  •           Виступ на батьківських зборах: «Готовність учнів до навчання у 5 класі»,  "Поради батькам учнів 4 класу.
  •          Батьківський лекторій, «Адаптація п'ятикласника до навчання у середній школі та співпраця батьків зі школою», «Як впливають на дитину алкоголь та куріння?»,
  •          Диспути: «Щаслива родина – щаслива дитина!», «Агресія підліткового віку, чи результат стосунків у родині?», «Вибір професії, це справа родинна?», «Булінг чи конфлікт, допоможемо розібратися».
  •          Поради для батьків: «Безпечне середовище для дитини в умовах переміщення», «Як надати сили дитині у посттравматичному зростанні» та ін..
  •          Заняття-тренінг для батьків «Чим зайняти дитину в надзвичайній ситуації».
  •          Робота з сім'ями, що перебувають у скруті: круглий стіл «Скринька добра», «Просити допомоги – це не соромно»; Інформаційний лист: «Державні та міжнародні організації, які підтримують родини українців під час війни».
  •          Семінар для батьків:«Як говорити з дітьми та підлітками про насильство та війну».
  •          Індивідуальні консультації для батьків.

 


 

 

docx
Додано
25 липня 2024
Переглядів
218
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку