Методичні рекомендації з дисципліни "Основи нарисної геометрії та інженерна графіка" на тему: «Особливості виконання будівельних креслень.»

Про матеріал
Основний вигляд будівельних креслень- це креслення будинків або споруд. В нього входять комплект виглядів і розрізів, які дають певне уявлення про будинок або споруду, які проектуються. При оформленні будівельних креслень потрібно застосовувати ті самі формати, що і для машинобудівельних креслень, основні написи повинні виконуватись по державних стандартах проектної документації.
Перегляд файлу

 

 

ВСП  „Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

З ДИСЦИПЛІНИ

«ОСНОВИ НАРИСНОЇ ГЕОМЕТРІЇ

ТА ІНЖЕНЕРНА ГРАФІКА»

 

 ТЕМА: «Особливості виконання будівельних креслень.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 Викладач: Грязнова І.В.

 

 

 

 

Розглянуто

Цикловою комісією

Технічних дисциплін

Протокол №________ від ________

Голова циклової комісії

___________________

 

Тема: Особливості виконання будівельних креслень.

 

Мета: Ознайомитися  з особливостями виконання будівельних креслень, зображеннями будівельних креслень  та правилами їх виконання в машинобудівному кресленні.

 

 

 

 

 

План

 

  1. Загальні відомості.
  2. Особливості виконання будівельних креслень.
  3. План поверхів:
    1. Загальні відомості

б.  Порядок виконання планів

в.   Нанесення розмірів.  

     4.   Генеральні плани.

     5.   Додаток № 1.

     6.   Додаток  № 2.

 

 

 

 

 

 

 

Література

 

  1. А.М.Хаскин  „Черчение”, М.: „Высшая школа” , 1989.
  2. Е.И.Годик, В.М. Лысянский  „Техническое черчение”, К.: „Высшая школа”, 1983.
  3. С.К.Боголюбов „Черчение”, М.: „Машиностроение”,  1989.
  4.  Н.С.Брилинг „Черчение” , М.: „Стройиздат”, 1984.
  5. С.В.Диктов „Архитектура промышленых зданий”, М.: „Стройиздат”, 1984.
  6. А.Ф.Кирилов „Чертежи строительные”, М.: „Стройиздат”, 1985.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рецензія

 

 

 

На методичну розробку „Методичні вказівки по вивченню будівельних креслень”, написану викладачем креслення ВП НУБіП  України „Немішаївський агротехнічний коледж”

Грязновою І.В..

 

 

 

Методична розробка на тему „Методичні вказівки по вивченню будівельних креслень” відповідає вимогам написання методрозробок. В ній в широкому аспекті розкриваються питання загального призначення будівельних креслень, їх особливостей та методики виконання планів поверхів і генеральних планів, що дає можливість використання її при курсовому і дипломному проектуванні та практичній діяльності по спеціальностям  „Механізація сільського господарства” та „Організація та регулювання дорожнього руху”.

Методрозробка може бути використана для короткого вивчення розділу „Будівельні креслення” при плануванні в програмі по предмету „Креслення”.

 

 

 

Рецензент

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальні відомості.

 

В будівництві приймають участь проектні і наукові інститути, конструкторські бюро, підприємства будівельної інструкції, державні будівельно-монтажні і ремонтно-монтажні організації.

Проектуванням займаються відповідно міністерства, відомства, комбінати, трести, підприємства, організації. Основою його є архітектурно-планове завдання, отримане замовником від місцевої Ради народних депутатів.

Проектування складається з двох стадій: технічного проекту і на основі його робочі креслення.

Основними видами робочих креслень, із яких складається будь-який проект, є плани будівель, розрізи, фасади, генеральні плани.

Проекти сучасних будинків і споруд поділяють на окремі частини, яким присвоюють певне буквене позначення – марку. Наприклад: АС- архітектурне будівельне креслення, СТ- санітарно-технічне, Д- креслення окремих деталей, КЖ- залізобетонні конструкції, КМ- стальні конструкції.

Будівельне креслення в залежності від об’єктів, які зображаються, діляться на    інженерно-будівельні і архітектурно-будівельні. До інженерно-будівельних відносяться креслення мостів, залізних колій, гребель  тощо. До архітектурно-будівельних відносяться креслення будинків, шкіл, театрів, цехів і т. д.

Індустріалізація виробництва і перехід на заводське будівництво приміщень потребує типових деталей, що в свою чергу потребує перехід на типове  проектування і впровадження єдиної системи модульної координації розмірів (ЕМСК), однієї з важливих основ уніфікації і стандартизації розмірів у будівництві.

Застосування єдиної модульної системи (ЕМС) сприяє типізації і стандартизації у виробництві будівельних деталей і самому будівництві.

Суть ЕМС полягає в тому , що розміри конструктивних і об’ємно - планувальних елементів беруть кратними  до основного модуля – 100 мм.

Студентам в основному доводиться виконувати архітектурно -  будівельне креслення та генеральні плани  при курсовому та дипломному проектуванні, тому, добре засвоївши правила виконання і читання машинобудівельних креслень, систему ЕСКД, буде легко засвоїти матеріал будівельних креслень.

 

Особливості будівельних креслень

 

 

Основний вигляд будівельних креслень – це креслення будинку або споруд. В нього входять комплект виглядів і розрізів, які дають певне уявлення про будинок або споруду, які проектуються.

При оформленні будівельних креслень потрібно застосовувати ті самі формати, що й для машинобудівельних креслень (ГОСТ 2.301-68), основні написи повинні виконуватися по ГОСТ 2.103-78 СПДС (державний стандарт ротної документації).

На будівельних кресленнях фасад або розріз може виконуватися в масштабі, який відрізняється від масштабу інших виглядів, що порушує проекційний зв’язок в зображеннях.

Фасади і плани будівель, які виконуються в масштабах (1:100 , 1:200, 1:400) не містять вказівок на конструкцію окремих вузлів, тому на будівельних кресленнях розрізи будівель виконують в масштабах (1:50, 1:100), окремі вузли виконуються в масштабах (1:5, 1:10, 1:20).

Плани будівель і споруд розміщують, як правило, довгою стороною, вздовж горизонтальної сторони формату.

Будівельне креслення, на відміну від машинобудівельних, виконують більш тоншими лініями. Товщина ліній залежить від виду креслення, масштабу, зображення, матеріалу конструкцій, спеціальних архітектурних вимог.

На будівельних кресленнях більш товщею лінією вказують рівень землі на розрізі і лінією основи на фасаді: (S=1...1.5 мм), лінія видимого контуру приймається S=0.5 ... 0.6 мм, віконні дверні прорізів  зображають лінією S/3 –S/4, виносні і розмірні лінії виконують товщиною S/4 – S/5. Розміри на будівельних кресленнях наносять в міліметрах, керуючись ГОСТ 2.307-68, виняток становлять генеральні плани ділянок і відмітки висоти на фасадах і розрізах, які наносять в метрах. За нульову відмітку висоти беруть рівень підлоги першого поверху.

Розмірні лінії, розриви в яких не допускаються, закінчуються стрілочками,, засічками (кут нахилу лінії - 450) або точками.

Для розбивочних осей деталей будинків і споруд застосовують маркірувальні кола діаметром 7-9 мм з цифрами або буквами.

При виконанні курсових і дипломних проектів використовують плани поверхів будівель, генеральні плани тощо.

Коротко розглянемо методику їх виконання.

 

 

Плани поверхів.

 

 

Планом поверху називають його переріз горизонтальною площиною, яка проходить по віконних і дверних прорізах. За планом можна уявити розміри і форму будівлі, внутрішнє розміщення кімнат і колон, віконних і дверних прорізів, товщину стін і перегородок, розміщення балконів, сходів, санітарно-побутового устаткування та ін.

Для виконання креслення планів необхідно знати відповідні графічні умовні позначення по ГОСТ 21.107 – 78. Виписку з ГОСТ та план поверху дивитися в Додатку №1.

Виконують план поверху в такій послідовності. Спочатку наносять розбивочні (маркірувальні) осі капітальних стін і колон. Зліва і знизу осі закінчують кружками діаметром 7- 9 мм, в яких проставляють позначення осей. Поздовжні осі, починаючи знизу, позначають великими буквами російського алфавіту, а поперечні, починаючи зліва – арабськими цифрами.

Виконавши сітку осей, тонкими лініями, креслять зовнішні і внутрішні стіни, перегородки, колони і умовними знаками показують розміщення вікон, дверей, санітарно-побутового устаткування, димоходів, вентиляційних каналів та ін. Стіни, що попали в переріз, не заштриховують.

Наносять внутрішні і зовнішні розміри. Внутрішні розміри – це довжина і ширина кожної кімнати, товщина стін, перегородок, розміри дверних прорізів, площа кімнат. Крім того, прив’язують внутрішні стіни і перегородки до розбивочних осей. Зовнішні розміри проставляють у кілька замкнених ланцюжків:

  1. розміри прорізів і простінків між ними,
  2. відстані між розбивочними осями.
  3. відстані між осями зовнішніх стін.
  4. Назву приміщень і їх площу підкреслюють. План обводять лініями відповідної товщини.

 

Генеральні плани.

 

 

Генеральним планом називають план забудови  земельної ділянки, на якому показують взаємне розташування існуючих запроектованих і реконструйованих споруд і будівель.

Крім того на генеральному плані показують межі ділянки, усі допоміжні будівлі і споруди, зелені насадження, залізничну колію, автомобільні дороги тощо.

Генеральний план розміщують так, щоб лінія „південь - північ” була направлена знизу вгору, їх креслять в масштабах 1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000 і ін.

Розмірів на генеральних планах ставлять дуже мало, звичайно проставляють розміри земельної ділянки, ширину проїздів, площадок спеціального призначення тощо.

До генерального плану додають експлікацію, на якій записують назви всіх елементів, зображених на плані і умовні позначення.

Генеральний план забудови земельної ділянки дивитися в додатку № 2.

 

ЗАПИТАННЯ  ДЛЯ САМОПЕРЕВІРКИ

 

 

 1.     Що називається координаційними осями?

 2      Як проставляють розміри на планах будівель?                         

 3.     Що таке розрізи будівель?

 4.     Якими лініями  наносяться координаційні осі?

 5.     Які масштаби застосовують для будівельних креслень?

 6.     Які вигляди будинків називаються фасадами?

 7.     Які розрізи називаються планами?

 8.     Що називається генеральним планом і що при цьому показують ?

 

 

 

 

 

doc
Додано
10 грудня 2020
Переглядів
635
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку