Методика проведення уроку теоретичного навчання з перукарської справи за темою: «Класична технологія хімічної завивки»

Про матеріал
Методика проведення уроку теоретичного навчання з перукарської справи за темою: «Класична технологія хімічної завивки». ТЕМА:Хімічна завивка волосся ТЕМА УРОКУ: Класична технологія хімічної завивки. МЕТА:навчальна: узагальнення та систематизація знань хімічної завивки волосся, формування вмінь з прийняття рішень у нестандартних ситуаціях; розвиваюча: розвиток критичного та творчого мислення, комунікативних вмінь, взаємоповаги, взаємодопомоги, розвивати творчу уяву, логічне мислення, пам’ять; виховна: виховувати почуття поваги до праці, сприяти розвитку пізнавального інтересу учнів до обраної професі.ТИП УРОКУ:комбінований.МЕТОД ПРОВЕДЕННЯ:урок –гра,лекція з елементами бесіди
Перегляд файлу

 

Державний навчальний заклад «Центр професійної освіти  інформаційних технологій, поліграфії та дизайну м.Києва»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методична розробка

 

Методика проведення уроку теоретичного навчання з перукарської справи за темою: «Класична технологія хімічної завивки»

 

 

 

 

 

 

Каленська Таїсія Андріївна,

викладач перукарської справи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ - 2017

ТЕМА:Хімічна завивка волосся

ТЕМА УРОКУ: Класична технологія хімічної завивки.

 

МЕТА:

навчальна: узагальнення та систематизація знань

хімічної завивки  волосся, формування вмінь з прийняття рішень у

 нестандартних ситуаціях;

розвиваюча: розвиток критичного та творчого мислення,

 комунікативних вмінь, взаємоповаги, взаємодопомоги,

 розвивати творчу уяву, логічне мислення, пам’ять;

 виховна: виховувати почуття поваги до праці, сприяти розвитку пізнавального інтересу учнів до обраної професії

 

ТИП УРОКУ: комбінований

МЕТОД ПРОВЕДЕННЯ: урок – гра ,лекція з елементами бесіди

 

Матеріальне оснащення:

1.Картки завдання

2.Роздатковий матеріал

 

Міжпредметні зв’язки: матеріалознавство (тема: Препарати для

 хімічної завивки); санітарія і гігієна (тема: Будова волосся);

виробниче навчання (тема: Технологія хімічної завивки  волосся);

охорона праці (тема: Професійні захворювання перукарів).

 

Хід уроку.

1.Організаційний момент – 1хв.

Викладач перевіряє наявність учнів, їх готовність до уроку.

 

2. Повторення вивченого матеріалу – 4хв.

Фронтальне опитування учнів по таким питанням:

1.Що таке хімічна завивка і як вона діє на волосся?

2.Що входить до підготовчих робіт перед хімічною завивкою?

3.Що таке біозавивка?

 

Викладач: Ми вже розглянули на попередніх уроках методи нанесення препарату на  волосся для хімічної завивки, накручування волосся на коклюшки, а зараз закріпимо ці знання грою «Допиши слова».

Учням роздаються картки з текстом додаток 1, в якому пропущені слова, які потрібно вписати. Вони виконують завдання та здають роботу (5 хв.)

Відповіді:1Карл Несслер, 2 1906, 3 Кислотна, 4 Лужна,5 Нейтральна,6 Амінокислотна,7 Шовковою хвилею,8Біо,9Японська,10 Американська,11OliviaGarden,12 Прикоренева.

 

3.Викладання нового матеріалу – 30хв.

План.

1.Накручування на коклюшки.

2. Витрати препарату для хім. Завивки.

3. Час витримки препарату.

4. Змивання засобу для хімічної завивки.

5. Фіксація завивки.

 

Викладач : Повторивши пройдений матеріал ми можемо переходити до нової дуже великої за обсягом та дуже важливої теми в хімічній завивці.

Перед виконанням хімічної завивки перш за все, треба уважно оглянути шкіру голови і з'ясувати, чи є на шкірі голови які-небудь запалення, та інші пошкодження. Якщо є, то з хімічною завивкою слід почекати до загоєння шкіри. Хімічну завивку слід виконувати в наступній послідовності:
  1.  Вимити волосся шампунем, віджати вологу і просушити рушником.
  2.  Визначити спосіб нанесення хімічного препарату на волосся.
  3.  Накрутити волосся на коклюшки.
  4.   Просочити волосся хімічним складом.
  5.  Надіти утеплюючий ковпак (варіант: покрити голову поліетиленом, закутати в рушник).
  6.  Зафіксувати по годинах час початку витримки.
  7. Перевірити якість завивки.
  8.  Змити препарат, не знімаючи коклюшок, проточною теплою водою протягом 5-7 хвилин.
  9. Нанести фіксатор перший раз на 5-8 хвилин.
 10.  Зняти коклюшки.
 11. Нанести фіксатор другий раз на 5 хвилин.
 12.  Змити фіксатор проточною водою, віджати воду.
 13. Обполоснути волосся кислим складом для нейтралізації фіксажу.
 14. Підсушити волосся рушником.
 15. Нанести лікувальний препарат для відновлення структури волосся.
При виконанні цих процедур є кілька важливих моментів, на які обов'язково слід звернути увагу і ні в якому разі не нехтувати ними.

 

Викладач пояснює новий матеріал відповідно до додатку 2.

 

4 .Закріплення нового матеріалу – 2хв.

 

1.З якої зони починається хімічна завивка?

2. Який повинен бути час витримки препарату для хімічної завивки?

3. Скільки  триває фіксація волосся?

 

5 .Підведення підсумків уроку – 2хв.

Викладач підводить підсумки уроку, виставляє оцінки, коментуючи їх.

 

6 .Домашнє завдання - 1хв.

 

Сторінка 123 ,підготовити усну розповідь.

Оголосити тему наступного уроку.

 

Додаток 1

 

Завдання : прочитайте текст, в якому пропущені слова. Визначіть слова,  які потрібно вписати.

 

Допоміжні слова: Японська,  Американська, 1906, Прикоренева, Амінокислотна, Лужна, Шовковою хвилею, Кислотна, Карл Несслер, Нейтральна, OliviaGarden, Біо

 

Хімічну завивку винайшов перукар 1________________________в листопаді 2______ року. Першим його клієнтом стала його дружина. Для здоров'я волосся перманентна завивка, звичайно ж, не самий корисний спосіб, але краса, як кажуть, вимагає жертв, а  число дівчат, які звертаються в салон краси, щоб роздобути жадані локони, все зростає.

Способи хімічної завивки
3______________завивка. Препарат для завивки проникає всередину волосся, не розкриваючи його зовнішніх лусочок. Таким чином, виходить вельми жорсткий завиток. Проте якщо у клієнта тонкі і м'які волосся такий тип завивки протипоказаний - локони швидко втратять форму і витягнутися біля коріння. Власницям чутливої ​​шкіри голови і сухого ламкого волосся такий тип хімії теж не підійде, це зовсім доконає волосся, і доведеться дуже коротко підстригтися і лікувати волосся масками.
4_______________завивка менш стійка, тримається до 3-ох місяців. Локони виходять пружними і виглядають природно. На відміну від кислотної завивки, тут препарати проникають всередину волосини, розкривши його зовнішні лусочки. Ця процедура м'якше впливає на волосся, але все ж не підходить для багатьох типів волосся. Якщо ваше волосся пряме, жорстке і важкі, то вона стане ще менш стійкою і протримається близько місяця. Лужні завивки дешевше кислотних.
5_______________завивка здавна своїми пом'якшувальними властивостями та підходить для всіх типів волосся. У хімічний склад препарату входить алантоїн, локони виходять міцними і пружними, сама ж завивка відносно стійка, протримається від трьох місяців до півроку, залежно від вашого типу волосся.
6________________завивка містить в складі препарату амінокислоти і протеїни. Вони живлять і лікують волосся, що допомагають звести до мінімуму негативний вплив хімії на волосся. Кудрі виходять м'якими і виглядають природно. На жаль, кучері недовговічні. Такий спосіб не підходить для жорстких, важких і довгих волосся, тому локони розів'ється дуже швидко під своєю вагою
Завивка «7____________________». До складу препарату входять протеїни шовку, які доглядають за волоссям і не псують структуру волосся. Навіть прояснені волосся після такої «хімії» виглядають здоровішими.
8___завивка. До складу цієї завивки не входить аміак, перекис водню і тіоглікольова кислота, їх замінюють препаратом, подібним з молекулами волосся, які й з'єднують сірчані містки волосини. Завивка на основі таких препаратів дає волоссю не тільки стійкі кучері, але й надає абсолютно природний і здоровий вигляд. Існують декілька технологій даної завивки, наприклад, «Кучері ангела» або італійська технологія з використанням екстракту бамбука.
9_____________завивка з ліпідно-протеїновим комплексом LC2 рекомендована для ослабленого волосся. Вона більш стійка, ніж шовкова, а двофазний ліпідно-протеїновий комплекс регулює вологість волосся, підтримуючи блиск і еластичність.
10____________завивка ідеально підходить для волосся середньої довжини. Відмінність даної завивки від інших типів полягає в тому, що для неї використовуються спеціальні складні конструкції з бігуді «11_______________».
12_______________хімія прекрасне рішення для короткого волосся і волосся до плечей, яким не дістає обсягу. Також таку хімію роблять у тому випадку, коли волосся з перманентною завивкою помітно відросло. Ця  хімія виконується на пряме волосся дозволяє підняти його від коренів, наприклад, потилиці. Ефект від такої завивки втрачається по мірі росту волосся, а біля коріння це буде помітно вже через місяць. Завивка на кінчиках волосся відмінне рішення для тонких, рідкісних волосся, підстриженого сходинками або каскадом. Волосся набуває пишність і служать відмінною базою для створення зачісок.

 

Додаток 2

КОНСПЕКТ

Класична технологія хімічної завивки

 

Накручування на коклюшки. Починають накручувати волосся із середньопотиличної зони. Невеликою кількістю розчину змочують тільки частину волосся завширшки 3-4 см приблизно на чверть довжини пасма від кінців . Для запобігання шкідливої дії розчину на шкіру голови не слід змочувати волосся біля коренів. Від підго­товленого волосся відокремлюють пасмо для накручування на коклюшку, ретельно прочісують гребінцем і відтя­гують під кутом не більше 90° до поверхні голови для запобігання заломів біля коренів волосся. Кінець пасма фіксують на коклюшці великим пальцем правої руки, обома руками закручують пасмо на коклюшку до поверхні голови. Для полегшення накручування та запобігання заломів використовують спеціальні папірці. Накручене на коклюшці пасмо фіксують прогу­мованою тасьмою. Наступні пасма накручують аналогічно першому, рухаючись до крайової лінії росту волосся на шиї. Потім накручу­ють волосся лівої та правої потиличних зон. Волосся лобно-тім'яної зони бажано накручувати в напрямку від маківки до чола за ростом волосся.

Останнім накручують волосся скроневих зон.

Після завершення накручування повторно наносять препарат, надівають утеплювальний ковпак і встановлюють час витримки.

Витрати препарату для хімзавивки:

— коротке волосся (завдовжки до 25 см) — 40 мл;

  • волосся середньої довжини (завдовжки 35 см) — 60 мл;
  • довге волосся (завдовжки 45 см) — 80 мл;
  • дуже довге волосся — 120 мл.

Швидкість перебігу процесу завивки залежить від:

  • типу хімічного препарату для завивки;
  • структури волосся;
  • часу витримки препарату;
  • температури середовища.

Орієнтуючись на стандартні норми, визначають такий час вит­римки хімічного препарату без застосування додаткового тепла, хв:

 для нормального волосся — 15;

 для нормального волосся, яке важко піддається хімічній
завивці — 15-25;

  • для фарбованого волосся — 8-17;
  • для висвітленого та блондованого волосся — 8-18;
  • для мелірованого волосся — 12-20.

При застосуванні клімазонів хімічний процес прискорюється, а час дії препарату скорочується майже вдвічі.

Приблизно за 5 хвилин до завершення встановленого часу дії препарату слід не до кінця розкручувати по одній коклюшці з різних ділянок і перевірити якість завитка. За необхідності час витримки можна подовжити, але не більше ніж на 5 хвилин.

Змивання засобу для хімічної завивки (пропарювання). Після завершення часу витримки, не знімаючи коклюшок, препарат для хімічної завивки змивають з волосся значною кількістю води. Тем­пература води визначається залежно від стану шкіри клієнта, може бути теплою (33-38°С) або гарячою (39°45°С).

Фіксація завивки. Фіксуючий засіб готують безпосередньо перед виконанням, спінюють, наносять губкою на волосся. Час вит­римки фіксатора — до 10 хв. Після цього коклюшки обережно знімають з волосся, намагаючись не відтягувати завитки.

На довге волосся фіксатор наносять двічі:

  1. Коли волосся накручене на коклюшки на 6-7 хв.
  2. Після розкручування на кінці пасом на 3-4 хв.

Хімічний препарат для завивки та фіксатор рекомендується використовувати виробництва однієї фірми.

Оскільки у фіксуючій суміші міститься перекис водню, нама­гайтесь уникати її контакту з очима. У разі потрапляння фіксатора в очі відразу ретельно промийте їх холодною водою.

Волосся після фіксації промивають без шампуню й виконують операцію нейтралізації бальзамом-ополіскувачем або підкисленою оцтом водою.

 

 

docx
Додано
16 січня 2019
Переглядів
1211
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку