Ми до тебе, казко , в гості завітали.

Про матеріал
Формувати вміння відгадувати загадки та швидко знаходити відгадки, відповідати на запитання повними реченнями, переказувати окремі уривки з казки, відповідати на запитання за її текстом тощо; Вчити дітей розуміти зміст казок, вчинки героїв, мораль казок; Виховувати доброту, дружні взаємовідносини, любов до українських казок, прищеплювати пізнавальний інтерес до фольклорної спадщини свого народу.
Перегляд файлу

1580841818_4-p-foni-s-ramkami-dlya-oformleniya-tekstov-5.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми до тебе, казко ,  в гості завітали.

 Станція "Казкова"

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   

 Підготувала:

вчитель початкових класів

Гімназії № 34

Сумської Алли

                                   Володимирівни       

 

 

 

 

 

 

Мета заняття:

  • Продовжувати знайомити дітей з народними казками, прищеплювати цікавість до художнього слова;
  • Формувати вміння відгадувати загадки та швидко знаходити відгадки, відповідати на запитання повними реченнями, переказувати окремі уривки з казки, відповідати на запитання за її текстом тощо;
  • Вчити дітей розуміти зміст казок, вчинки героїв, мораль казок;
  • Виховувати доброту, дружні взаємовідносини, любов до українських казок, прищеплювати пізнавальний інтерес до фольклорної спадщини свого народу.

 

Обладнання:

коробка від листоноші, телеграми, ілюстрації до казок, аудіо- запис пісень, ілюстровані картинки.

Хід заняття:

Організаційний момент.

  Вчитель:   Добрий день дорогі діти та гості.                        

_ Діти, погляньте, сьогодні до нас на заняття завітало багато гостей, давайте привітаємось.

(Привітання дітей)

Добрий день Вам добрі люди!

Хай  завжди  Вам радість буде,

Будьте  здорові , щасливі, багаті,

Хай  лунає сміх у Вашій хаті

Вчитель:   

Добрий день, вітаєм  вас.

Настає дозвілля час.

Діти наші, не зівають.

Добру казку починають.

В казку вирушим  всі  разом,

Перешкоди  всі  пройдем.

А хто буде сумувати,

Із собою не візьмем.

Основна частина

Вчитель:   Сьогодні ми зібралися тут всі разом для того, щоб побувати в гостях у казки.

Діти дуже люблять слухати казки, а дорослі з великим задоволенням розповідають, читають їх дітям. Казка жила, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди.

 Казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків. Дарує щедрість, багатство хорошим людям.

Тому сьогодні ми допоможемо нашим дітям побувати у казці. Ще раз перегорнемо сторінки улюблених книжок, зустрінемося із улюбленими героями і, звичайно, побачимо, як, у котрий раз, добро перемагає зло.

Сьогодні ми казку до нас запросили,

                                           Щоб бачити її і слухати  гуртом.

А казка у лісі десь там заблудилась,

 Давайте її погукаєм разом.

Діти, я , навіть, не запитую, чи любите ви казки. Звичайно, любите. У кожного з вас є улюблена казка. Я порахую до 5, а потім плесну в долоні, а ви кожен назвіть свою казку. (Відповіді дітей)

Чудово! Яке розмаїття!

Вчитель:   Ви знаєте, діти, сьогодні на нашу станцію повинні були з'явитися казкові герої. Але я поки що  нікого не бачу, тільки якась коробка стоїть. Діти, я зрозуміла, її залишив  листоноша Пєчкін. Давайте подивимось, що там.

В ній багато телеграм на адресу нашої станції. Цікаво. Хто ж їх надіслав?

Давайте дізнаємось.

          Дуже засмучена. Мишка розбила яєчко, прийти не зможу. (Курочка Ряба.)

          З'їв семеро козенят. Болить живіт.   (Вовк)

          Від дідуся втік, від бабусі втік, а лисичка відпускати не хоче.   ( Колобок.)

          Ніяк не витягнемо ріпку, тому прибути не зможемо. (Дід, баба, Внучка.)

                                                                                  

Вчитель: Діти, я вважаю, що причини поважні. Ну нічого. Не будемо сумувати. А будемо розважатись. З казкою завжди весело.

Дзвени, дзвени, мій дзвонику

Дзвени гучніш, гучніш.

І всім, хто любить казку,

Допоможи  скоріш.

 

Дидактична гра   «Казкові загадки»

Діти, відгадайте казкові загадки 

Любі діти, коли йшла,

По дорозі це знайшла.

Це хатинка невеличка,

Ми у казці....                 ( “Рукавичка”)

 

Від цієї булави

Змій позбувся голови.

Прагне хлопчик буть  хоч трошки

Схожим на ....               ( “Котигорошка “)

 

Хто до нас прийшов на свято,

Вередливий та пихатий?

Вередлива то коза

Ми у казці ....                       ( “ Дереза”)

 

Хто на гусячих  крилятах

Прилетів до мами й тата,

Був міцний. Бо їв кулешик.

Це відомий всім ....             ( “ Телесик”)

 

Сидить півник на печі.

Їсть смачненькі калачі.

Тут лисичка прибігає.

Мерщій півника хапає.

Біжить котик рятувати,

В лисиці півника забрати.     ( “ Котик і півник”)     

 

Знайшов  півник колосок,

Змолов  борошна  мішок.

Спік негайно у печі

Пиріжки та калачі.

Мишенят не пригощав,

Бо жоден з них не помагав.           ( “ Колосок”)

 

Вчитель: А зараз хочеться перевірити, чи добре ви запам’ятали пісні та притчі наших героїв.

Яку пісеньку співав Колобок?

Яку пісеньку співала мама-коза, коли  поверталася  з  лісу  додому?

Як  гукала свого сина Івасика -  Телесика мати?

Як  кликав  Півник на допомогу Котика?

Як  відказувала   Коза-дереза,  коли  сиділа  в заячій  хатці?

Молодці  діти. 

А ось і ще один конвертик, а в  ньому завдання:

 

3.” Скільки героїв –  назвіть”. Такий  конкурс пропонує  Дюймовочка.

Кого зустрів Колобок у лісі?             (Зайчика,вовка, ведмедя, лисицю)

Кого спіймав солом’яний бичок?      (ведмедя,вовка, лисицю, зайця)

Скільки  тварин  тягло ріпку ?           ( 3)(собачка, киця, мишка)

Кого перелякав  Пан  Коцький?         (ведмедя, вовка, кабана, зайця)

Хто жив у рукавичці?              (мишка,  жабка,  зайчик , лисичка,  вовк,  кабан, ведмідь)

Хто вимагав  від  Кози - дерези  покинути  зайчикові  хатку?

(лисиця,  вовк, ведмідь, рак)

Ще одне  завдання в нас від Івасика Телесика. Він хоче дізнатись

4.“ Яка кінцівка у казки?”

Вчитель:

Хто вигнав мишенят Круть і  Верть із - за столу?

Хто вигнав козу-дерезу із зайчикової хатки?

Хто їв пиріжки у казці “ Колосок”?

Яку винагороду одержало гусеня у казці “ Івасик -Телесик”?

Трішки втомились? Давайте проведемо фізкультхвилинку.

 

Фізкультхвилинка.

Працювати перестали

І тепер  всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легенько потягнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

На місця всі посідали.

 

Вчитель: Діти, я знаю, що ви дуже любите відгадувати загадки.

 

5. Відгадайте загадки і скажіть, у якій казці зустрічається відгадка?

Хоч у нього й шуба є,

Та як  холод  настає,

Він не їсть, тоді й не п’є,

І не ходить, й не гуляє,

А у лігво спать лягає.        ( Ведмідь)

 

Я руда, низького зросту,

Хитра я і довгохвоста.

На  курей я вельми ласа –

В них таке смачненьке  м’ясо .

Вовку-брату я сестриця.

А зовуть мене ....                 ( Лисиця)

Гострі  кігті має –

В подушки ховає.

Лазить все на плотик.

А зоветься ...                        ( Котик)

Має клешні й довгі вуса.

Я і сам його боюся,

Бо щипає, мов гусак,

Ну а звуть щипаку ....                  ( Рак)

Пара довгих вушок.

Сіренький кожушок.

Скорий  побігайчик,

А зоветься ...                                 ( Зайчик)

В лісі є кравець чудовий,

шиє звірам він обнови.

Для ведмедів кожушки, для лисички – сорочки.

Для куничок  – рукавички,

А для  білочок – спіднички.

Зайцю – валянки на лапки,

І собі пошив піджак.

Хто кравець такий ....                  ( Їжак).

 

 6. Вчитель: Ось і останній лист. А він від  Червоної   Шапочки. Вона принесла нам завдання із чарівного лісу. Я зачитаю вам цікаву казочку, а ви будьте уважні і швидко відповідайте.

Дидактична гра  « Уважні слухачі »

На квіточці сиділо,щось незвичайне "живе  улітку він, шовкові крила має із квіточки на квіточку, перелітає" (Метелик). Але його налякало звірятко яке  "живе в густому лісі, ласує на горісі, як намисто оченята, що за звір такий пухнастий" (Білочка).А ось перед дітьми "гарне дерево, міцне, листя різьблене, а на гілочках  крислатих буде жолудів багато" (Дуб). А на  дереві сидів  " той що має носик - долото, ним комах з кори виймає про здоров’я лісу дбає" (Дятел).

Діти нюхали гілочки тих дерев, що "зимою і літом одним  кольором" (Ялинка). Потім  діти помандрували додому через поле. Дорогою вони побачили, що біг великий і красивий, яка пишна грива, копитами туп-туп-туп, по камінню цок-цок". (Кінь). А тим часом по полю ходив "з краю в край, різав чорний коровай" (трактор). Не помітили діти, як за лісом сховалося "тепле, гарне, на людей дивиться, а на себе дивитись не дозволяє" ( Сонце). Веселі поверталися діти до дому.  До хати вони прийшли тоді, коли зійшов той, що " Ходить у дорозі і пильнує в небі зорі, з висоти розсипає дрібне - срібне  сяйво". (Місяць).

Вчитель: - Ну, як, діти, сподобалось   завдання від Червоної Шапочки?

Заключна частина

    Вчитель:     Казка – це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки, легенди, пісні.  Вивчайте казки і переказуйте. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, хай виховують  нас і вчать, як треба жити по правді.        

 

Вчитель:  Сьогодні, я, думаю.  Всім  було цікаво і весело. 

Ми пригадали наші  знайомі казки, героїв.

Але час повертатися з мандрівки.

Всі разом казки згадали.

Гостям нашим показали.

Всі разом:  От і казочці кінець.

А хто слухав – молодець!

 

docx
Додано
3 квітня 2023
Переглядів
289
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку