29 квітня о 18:00Вебінар: Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії

Міфи українського краю 6 клас

Про матеріал
Знайомство з української міфологією в образотворчому мистецтві. Відтворення дітьми персонажей українськох міфології.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міфи рідного краю

Номер слайду 2

Українська міфологія своїм корінням сягає сивої давнини, далеких дохристиянських часів. Прадавні племена, які проживали на території України, творили перекази про обожнений світ природи. Слов'янські міфи пов'язані також із землеробською працею наших предків, які жили в повній гармонії з довкіллям. Вони одухотворяли природу, вірили в її чарівну силу, створювали міфологічні образи в різних видах мистецтва.

Номер слайду 3

Статуетка «Русалка» Олексій Альошин. Перун

Номер слайду 4

У міфах і легендах давні слов'яни оспівували сили і явища природи: сонце, місяць, зірки, грім і блискавку, мороз, вітер, вогонь. Люди створили образи різних духів — лісовиків, водяників, русалок, мавок, польовий в, перелесників, домовиків. Які обрядові дії зображено на картині? Як художники передають єдність людини та природи? Микола Реріх. Весна священна.

Номер слайду 5

Вітa Кіт. На Івана Купала

Номер слайду 6

До головних божеств давніх слов'ян належать:  Перун (бог блискавки), Берегиня (богиня домашнього затишку), Хоре (бог сонця), Стрибог (бог вітру), Даждьбог (бог урожаю). У фольклорі популярні також міфологічні персонажі: Ярило (символ сонця, родючості, весни), Купало (покровитель літнього сонцевороту, кохання) тощо. Деякі боги вважалися покровителями різних видів творчості: Велес — бог мистецтва, зокрема музики, поезії; Сварог — бог ковальства та ремесел, Мокош — богиня ткацтва, рукоділля.

Номер слайду 7

Роздивіться скульптурні зображення слов'янських богів. Зверніть увагу на художні матеріали, з яких створено скульптури. Чи впливає матеріал і його фактура на створення художніх образів? Альбін Поласек. Перун Микита Зігура. Велес

Номер слайду 8

Домашнє завдання: Намалювати образ міфологічного персонажа українських легенд, міфів.

ppt
Додано
6 квітня 2020
Переглядів
2622
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку