16 вересня о 18:00Вебінар: Робота з дітьми, що мають синдром Дауна: цікаво про важливе

Мікроелементи та макроелементи..

Про матеріал
Тестування розроблено для перевірки отриманих знань з теми: "Хімічний склад клітини", а саме мікро- та макроелементи.
Перегляд файлу

Тестування 9 клас.

 1. Укажіть символ елемента, що входить до складу гормонів щитоподібної залази: а) Кобальт; б) Купрум; в) Манган; г) Іод.
 2. Укажіть символ елемента, що входить до складу АТФ, ферментів, кісткової тканини, емалі зубів: а) Р; б) Fe; в) F; г) Mg.
 3. Укажіть групу хімічних елементів, які називають органогенними: а) C, Zn, H, O; б) O, H, C, N; в) O, H, S, Zn; г) N, O, S, Ca.
 4. Укажіть головне джерело Карбону для зелених рослин: а) Карбон твердих часточок ґрунту; б) сполуки Карбону в ґрунтовому розчині; в) чадний газ; г) вуглекислий газ повітря.
 5. Укажіть сполуку, що містить Ферум: а) ДНК; б) хлорофіл; в) гемоглобін; г) АДФ.
 6. Речовини, які добре розчиняються у воді, називають: а) діелектриками; б) гідрофільними; в) гідроксидами; г) гідрофобними.
 7. Гідроксиди лужних і лужноземельних елементів та амонію називають: а) ферментами; б) лугами; в) індикаторами; г) інгібіторами.
 8. Укажіть роль деяких металічних елементів у життєдіяльності клітин: а) входять до складу багатьох вітамінів і ферментів; б) входять до складу РНК; в) входять до складу полісахаридів; г) входять до складу ДНК.
 9. Уміст води в тканинах організму людини: а) залежить від віку людини та типу тканини; б) не залежить від віку людини; в) не залежить від типу тканини; г) не залежить від інтенсивності обміну речовин..
 10. Приведіть у відповідність біологічні функції води та її фізико-хімічні властивості: 1 розчинник; 2 теплорегулятор; 3 вода як опора; 4 вода як реагент; а) високі теплоємність, тепло та випаровування; б) амфотерність, здатність до дисоціації; в) полярність молекул, здатність до гідратації; г) текучість і нестискуваністьу рідкому стані.
 11. Установіть відповідність між назвою елемента і його значенням в організмі людини: 1 Кальцій; 2 Нітроген; 3 Магній; 4 Калій. а) входить до складу багатьох ферментів, гемоглобіну, бере участь у біосинтезі хлорофілу, процесах дихання і фотосинтезу; б) міститься в клітини тільки у вигляді іонів, активує ферменти білкового синтезу, обумовлює нормальний ритм серцевої діяльності, бере участь у процесах фотосинтезу; в) компонент амінокислот білків, нуклеїнових кислот, АТФ, хлорофілу, гемоглобіну, багатьох ферментів і вітамінів; г) входить до складу клітинної стінки рослин, кісток і зубів; активує зсідання крові та скорочення м’язових волокон; д) входить до складу молекул хлорофілу, а також кісток і зубів, активує енергетичний обмін і синтез ДНК.

 

Завдання для 10 класу:

 1. Зародження Всесвіту почалося …………………….
 2. У якій галактиці зародилася непримітна зоря – Сонце?
 3. За найбільш карколомні ідеї фізики ХХ століття слід дякувати……………..
 4. У 1926 р. Е. Габбл виявив факт………………
 5. Хто дав назву «Великого Вибуху»: а) Е. Габбл; б) Фред Гойл; в) Жорж Леметра; г) Джорж Гамов.
 6. Хто у 1929 році математично вивів закон, за яким розбігаються галактики: а) Е. Габбл; б) Фред Гойл; в) Жорж Леметра; г) Джорж Гамов.
 7. Хто в 1965 р. зареєструвал реліктове випромінювання, що стало одним із доказів на користь теорії Великого Вибуху: а) А. Пензіас; б) Фред Гойл; в) Р. Вілсон; г) Джорж Гамов.
 8. Чому приблизно дорівнює світловий рік: а) 1011; б) 1012; в) 1013; г) 1014.
 9. Що вимірюється в нм: а) макросвіт; б) мікросвіт; в) мегасвіт.
 10. Кожній фундаментальній взаємодії відповідає своя частинка, яка переносить цю взаємодію. Розподілить види взаємодії та їх частинки: 1-гравітація; 2-електромагнітна індукція; 3-сильна взаємодія; 4- слаба взаємодія; а) векторні бозони; б) гравітони; в) фотони; г) глюони.
 11. За якими параметрами об’єкти живої і неживої природи структуровано за рівнями: мікро-, макро і мегасвіт?

 

 

docx
До підручника
Біологія 9 клас (Шаламов Р.В., Носов Г.А., Литовченко О.А., Каліберда М.С.)
Додано
29 липня
Переглядів
60
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку