Тема: Мистецтво античності – колиска європейської цивілізації.
Мета:
навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів, художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного, звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до народних традицій, до живопису.
Тип уроку: комбінований, поглиблення знань.
Обладнання: Підручник для 8 класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для малювання, фонохрестоматія 8 клас.
Музичний матеріал:________________________________________________
Художній матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація класу .
Вхід учнів під музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний .
Повідомлення теми і мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів .
4.Розкриття теми уроку.
Художня культура Греції — одна з наймогутніших у стародавньому світі. Цю античну країну, яку прославив Гомер у всесвітньо відомих шедеврах «Іліаді» та «Одіссеї», європейської цивілізації, джерлом її величі. (продовження с.18-21)
Розповідь про архітектуру, скульптуру, живопис Стародавньої Греції.
З ІСТОРІЇ ШЕДЕВРА (с.20)
5. Творча робота.
Варіант 1. Намалюй давньогрецьку вазу, декоровану орнаментами(гра- фіїні і кольорові олівці, фломастери, гелева ручка; тонований папір).
Варіант 2. Створи ескіз рекламного плаката «Запрошуємо до Греції», вико-ристай елементи античного мистецтва: архітектури, скульптури, зображень музичних інструментів, масок (матеріалина вибір). с.25
7. Підсумки уроку, оцінювання .
Що нового ви дізналися про мистецтво Стародавньої Греції та Риму?