"Многокутник. Його периметр. Трикутники"

Про матеріал
’Многокутник, його периметр. Види трикутників’’ Презентація до уроку математики.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

’’Многокутник, його периметр. Види трикутників’’

Номер слайду 2

Привіт, друзі! Мене звуть Пізнайко. Сподіваюсь, що ми станемо друзями, бо я теж люблю математику.

Номер слайду 3

Запрошую вас до королівства Многокутників. Ми познайомимося з його жителями та дізнаємося про них багато чого цікавого. А допоможе нам у цьому моя найкраща подружка – мудра Сова.

Номер слайду 4

Наші завдання Засвоїти поняття ’’многокутник’’ Ознайомитись із видами многокутників Вивчити види трикутників залежно від довжин їх сторін Навчитися використовувати набуті знання при виконанні вправ Бажаємо успіхів!

Номер слайду 5

Давайте,згадаємо : Що таке ламана ? Яку ламану називають замкненою ?

Номер слайду 6

Що називають периметром фігури ? Чи може периметр перевищувати суму будь-яких двох сторін фігури ? Чи може периметр фігури бути меншим за суму будь-яких двох її сторін ?

Номер слайду 7

Перевіримо себе Ламана – це геометрична фігура, що складається з відрізків так, що кінець першого відрізка є початком другого, кінець другого є початком третього, кінець третього є початком четвертого і т.д. Відрізки ламаної називають ланками

Номер слайду 8

Якщо кінець ламаної збігається з її початком, то вона – замкнена Периметром фігури називають суму довжин усіх її сторін P=AB+BC+CD+AD А В С D

Номер слайду 9

Периметр фігури завжди більший за суму двох будь-яких її сторін (бо кожна фігура складається, щонайменше, із трьох сторін). Периметр фігури не може бути меншим від суми двох будь-яких її сторін (дивись попередню відповідь).

Номер слайду 10

А ось і заповітне королівство – Многокутники. Що ж, сміливо вирушаймо у подорож ним. Будемо знайомитись із його жителями-многокутниками.

Номер слайду 11

Запам’ятай! Многокутник – це замкнена ламана. Її ланки називають сторонами многокутника, а вершини – вершинами многокутника.

Номер слайду 12

А В С D Е АВСDЕ – многокутник. А,В,С,D,Е – вершини многокутника. АВ, ВС, СD, DЕ, АЕ – сторони многокутника

Номер слайду 13

Якщо многокутник має 3,4,5 чи, взагалі, n сторін, то його називають відповідно трикутником, чотирикутником, п’ятикутником, n-кутником. Кожен n-кутник має n вершин і n сторін.

Номер слайду 14

Спробуйте дати імена жителям королівства Многокутників!

Номер слайду 15

Пізнайку, давай відвідаємо Трикут- ників. Давно ми у них не гостювали. Я згоден, але спочат- ку школярів треба трішки ознайомити з великою їхньою родиною.

Номер слайду 16

Знайомимося з родиною Трикутників! Якщо у трикутнику дві сторони рівні, то його називають рівнобедреним. Рівні сторони рівнобедреного трикутника називають бічними сторонами, а третю його сторону – основою. Рівнобедрені трикутники

Номер слайду 17

А В С Трикутник АВС – рівнобедрений. Його бічні сторони – АВ і ВС, а основа – АС.

Номер слайду 18

Якщо трикутник не має рівних сторін, то його називають різностороннім. Якщо всі сторони трикутника рівні, його називають рівностороннім. Родина Трикутників Рівнобедрені Рівносторонні Різносторонні

Номер слайду 19

Периметр многокутника – це сума довжин усіх його сторін. 8см 8см 4см 6см Р=8 +4+8+6=26(см)

Номер слайду 20

Пізнайку, я повинна тебе похвалити. Гарно розповідаєш. Моя школа. Але школярі, мабуть, трішечки втомились. Давай проведемо з ними зарядку для очей! Бо звичайну, вранішню, вони ж завжди виконують. А про очі забувати не можна!

Номер слайду 21

Починаємо! Вправа 1. Рухи очей за горизонтальною лінією (вправо, вліво). Вправа 2. Рухи очей за вертикальною лінією (уверх, униз). Вправа 3. Рухи очей по внутрішньому еліпсу (праворуч-ліворуч). Вправа 4. Рухи очей по зовнішньому еліпсу (ліворуч-праворуч). Вправа 5. Рухи очей по колу (ліворуч). Вправа 6. Рухи очей по колу (праворуч).

Номер слайду 22

Дякую тобі, подружко! Яке полегшення! А тепер пропонуй нам свої чудові завдання! Із задоволенням виконаю твої прохання!

Номер слайду 23

Виконайте усно! 1. 5см Р=? 2. Одна сторона трикутника 5см, а дві інші – по 10см. Знайдіть його периметр. 3. Периметр рівносторонннього трикутника дорівнює 54см. Знайдіть довжину його сторони

Номер слайду 24

Виконайте практичне завдання! Накресліть трикутник АВС, у якого АВ=3см, ВС=4см. Виміряйте його сторону АС і знайдіть периметр трикутника АВС. Як можна назвати цей трикутник?

Номер слайду 25

Подумайте! Чи може кожна сторона трикутника бути меншою за суму двох інших його сторін? Чи існує чотирикутник, сторони якого дорівнюють 2см, 3см, 4см і 10см? Відповідь обгрунтуйте.

Номер слайду 26

Давайте попрацюємо групами! Це так цікаво! Довжини двох сторін трикутника 12 і 16см, а периметр – 40см. Різносторонній чи рівнобедрений цей трикутник? Відповідь обгрунтуйте. Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 7дм, а бічна сторона на 4дм довша від неї. Знайдіть периметр трикутника. Хто швидше?

Номер слайду 27

Молодці! А зараз виконаємо наступне завдання! Сторона рівностороннього трикутника дорівнює a. Складіть вираз для знаходження периметра цього трикутника і з’ясуйте: На скільки периметр цього трикутника більший від його сторони? У скільки разів сторона цього трикутника менша від його периметра?

Номер слайду 28

Спробуйте розв′язати таку задачу: Знайдіть довжину бічної сторони рівнобедреного трикутника, якщо його периметр більший за основу на 10см.

Номер слайду 29

Перевіримо себе! 1.Що таке многокутник? 2.Які бувають многокутники? 3.Що таке периметр многокутника? 4.Якими бувають трикутники залежно від довжин сторін?

ppt
Пов’язані теми
Математика, Презентації
Додано
4 жовтня 2023
Переглядів
989
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку