Клас: 3-Б
Дата:
Тема: множення двоцифрового числа на одноцифрове виду 12*3. Задачі з даними, які перебувають в пропорційній залежності: вартість, ціна, кількість.
Мета: Формування предметних компетентностей. Ознайомити учнів з прийомом множення двоцифрового числа на одноцифрове; удосконалювати вміння розв´язувати задачі з даними, які перебувають у пропорційній залежності: ціна, вартість, кількість.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися, розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність.
Тип уроку: комбінований
Основні терміни і поняття: множення двоцифрового числа на одноцифрове.
Міжпредметні зв´язки.
Обладнання: обчислювальні таблиці, картки контролю, таблиці з задачами.
Хід уроку.
Правила в нас барвінкові,
Честі, доброти й любові.
Основне в нас правило яке?
« Люби себе, люби інших як себе.»
Поставте дужки, щоб рівності були правильними:
5 * 3 + 4 = 35
7 + 14 :3 = 7
29 – 3 * 2 + 10 = 13
б) Каліграфічна хвилинка
4, 6, 20, 24, 36, 48, 80, 100.
Записати в порядку зростання.
в) Розв´язати кругові приклади
24 * 2 108 – 8 100 : 5
4 * 6 48 : 8 80 – 75
36 * 3 20 * 4 6 * 6
Пояснення алгоритму множення
12 * 3 = ( 10 + 2) * 3 = 10 * 3 + 2 * 3 = 30 + 6 = 36
Щоб помножити двоцифрове на одноцифрове число треба:
а) робота за підручником сторінка 109
Руханка « Ми полюємо на лева»
Аналіз задачі:
Розв´язання:
Відповідь: 5 кг борошна в кожному пакеті.
а) словникова робота:
Ціна – показує, скільки коштує один предмет.
Вартість – показує, скільки коштує певна кількість предметів.
б) Знаходження невідомих величин за таблицею.