Урок"Математичний КВК".

Про матеріал
поглибити знання з математики, навчити учнів доводити, пояснювати, одстоювати свою думку; розвивати логічне мислення, інтерес до математики, творчу особистість; виховувати дружелюбність, старанність, любов до математики.
Перегляд файлу

Математичний КВК.

Мета: поглибити знання з математики, навчити учнів доводити, пояснювати, одстоювати свою думку; розвивати логічне мислення, інтерес до математики, творчу особистість; виховувати дружелюбність, старанність, любов до математики.

Завдання:

1. Доставити дітям радість і задоволення від ігор розвивальної спрямованості.

2. Розвивати логічне мислення, уяву, кмітливість, мова.

3. Вдосконалювати вміння складати ціле з частин, обчислювальні навички.

4.Розвивати в учнів комунікативні компетентності (культуру спілкування, уміння працювати в групах)

5. Виховувати дружні взаємини, виручку, бажання допомогти друзям по команді.

Обладнання: картки із завданнями для команд, для конкурсу капітанів, ребуси, медалі, грамоти, грамзапис пісень Ст. Шаїнського «Ми починаємо КВН», «Гімн капітанів», повітряні кульки, плакати.

Клас прикрашений: Повітряні кулі (на них написані цифри), плакати на дошці

«Математику вже потім слід вивчати, що вона розум у порядок приводить»

                                                                           (М.В. Ломоносов).

Математика дисциплінує розум, привчає до логічного мислення

                                                                              (М.І. Калінін).

Математика - це мова, на якому кажучи всі точні науки 

                                                     (Н.И.Лобачевский).

 

 

Хід заходу

І. Вступне слово

Звучить грамзапис пісні Ст. Шаїнського «Ми починаємо КВН».

 - Дорогі діти! Сьогодні ми проводимо КВК з математики. Хто знає, як розшифрувати КВН?

- Сьогодні КВН не простий, а веселий, цікавий. Вас чекають забавні питання, вірші, загадки, ребуси. Адже це все наша математика - дивовижна, цікава, захоплююча і зовсім не нудно!

Здавна люди називають математика царицею наук, тому що математика застосовується в різних галузях знань. Один з найважливіших розділів математики - арифметика.

Арифметика - наука про числа, властивості чисел і дій над ними.

Математика! Світ без неї був би нецікавим. Не було б наукових відкриттів ні на морі, ні на суші, ні у Всесвіті. Тож поспішімо ж здійснити незвичайну подорож у світ цікавих задач, загадок і питань.

- А щоб працювати командою, потрібно знати деякі правила:

Працювати дружно, всі разом;

Вміти вислухати свого товариша;

Не ображати товариша, який зробив помилку;

Не сміятися над командою, яка програє;

Не злитися, якщо ви програєте.

 

 

1 учень

Чому так святково навколо?

Чуєте, як гомін стих.

Тому, що вітаємо сьогодні

Ми царицю всіх наук.

2 учень

І не випадково їй така пошана

Бо про неї вірно кажуть всі,

Що в порядок розум ставить.

3 учень

Щоб водить кораблі і на небі літать,

Треба все нам уміть, треба добре все знать.

Хто науку цю цікаву добре знатиме,

Той ніколи в житті не блукатиме.

Слова вчителя

  • До цього заходу ви готувалися заздалегідь. Отже, у нас  є дві команди, ви вже обрали капітанів команд. Тому я пропоную капітанам представити свої команди.

Представлення команд:

Вчитель. Сьогодні в нашому КВК-е беруть участь дві команди. Команди привітайте будь ласка один - одного. Привітайте будь ласка, шановне журі.

Команди по черзі дружно говорять свою назву, девіз та привітання.

Наша команда « 2+2»

Наш девіз:

Щоб лікарем, моряком,

Чи льотчиком стати,

Треба твердо математику

На «12» знати.

Привітання:

Успіх вирішує не доля,

 а тільки міцні знання.

Наша команда “Цифри”

Наш девіз:

Ми для всіх стаєм в пригоді,

Скрізь ми зустрічаємся.

І команда дружня наша,

“Цифри” називається.

Привітання:

Ми команда КВК,

Назва наша ось така.

Ми - символи чисел, значки,

Що числа показують всім на письмі,

Спочатку люди навчились лічити,

Пізніше винайшли число,

А тоді знайшли і спосіб,

Щоб записувать його.

ДЕВІЗ КВК: «СЕРЕД ЧИСЕЛ ІСНУЄ ДОСКОНАЛІСТЬ І ЗЛАГОДА»

Вчитель:Тому дуже хочеться, щоб досконалість і злагода проникли в душі наших дітей

ПРАВИЛА ГРИ

    Не викрикувати.

    Не перебивати іншого.

   Чекати своєї черги.

    Поважати інших учасників.

    Бути активними.

    Радіти успіхам своїх товаришів.

II. Проведення КВК

Вчитель. Найкращі математики не сумують, швидко вважають, добре вирішують завдання, допитливі, завжди живуть весело і дружно. Починаємо КВН.

1 КОНКУРС «РОЗМИНКА»

за кожну  правильну  відповідь  5  балів

1.Летіло 5 качок. Трьох мисливець збив. Скільки зосталось? (3, бо двоє полетіли.)

2.У двох носорогів було 2 роги. Скільки рогів у 12 носорогів? 12

3.У мами  3 сини і в кожному з них є сестра. Скільки дітей у мами? (4)

4.Скільки ніжок у трьох кішок? (12) 

5. Гуска важить 3 кг. Скільки він буде важити, якщо стане на одну ногу? (3 кг.)

6. Скільки вух у 5 мишей? (10)

7. Поле орали 6 тракторів. 2 з них зупинилися. Скільки тракторів в полі? (6)

8. Несла Дуня в решеті 12 яблук, а дно впало. Скільки яблук у решеті залишилося? (Ні одного: адже дно впало.)

9. Скільки сторін у квадрата?

10. Скільки букв у слові «школа»?

 

2 КОНКУРС «КОНКУРС КАПІТАНІВ»

за кожну  правильну  відповідь 1  бал

1 команда

Котенят двох хлопчик взяв,

Молока їм в мисці дав.

Вісім в кошику сидять,

Їсти хочуть та нявчать.

Годувати треба всіх –

Скільки разом буде їх?

 2 команда

У  живім куточку в школі

Є  три рибки у воді,

Ще сім рибок дасть Миколка.

Скільки буде риб тоді?

 

                                     3.Конкурс . «Анаграма»

Прочитати слова. За правильну відповідь 1 бал.

 

https://academia.in.ua/sites/default/files/library/image/Jara_1.JPG

4 КОНКУРС «РОЗВ’ЯЖИ ЗАДАЧУ»

за кожну  правильну  відповідь  5 балів

У трьох норах жили миші. В першій норі – 5 мишей, у другій – 4 миші, а в третій – на 3 миші більше, ніж у перших двох разом. Скільки мишей жило у третій норі? (5+4) +3=12(м)

 

5 КОНКУРС «“ГЕОМЕТРИЧНИЙ”

за кожну  правильну  відповідь  5 балів

Складіть 2 трикутники з 5 паличок.

 

6 КОНКУРС «МИСЛЕННЯ»

за кожну  правильну  відповідь  5 балів 

  1. У столі 4 кута. Один спиляли. Скільки залишилось? 5
  2. Хлопчик задумав двоцифрове число, відняв від нього 3 і дістав одноцифрове. Яке число задумав хлопчик? 12
  3. Двоє коней за 1 годину прибігли 14 км. Скільки км пробіг кожен кінь? 14
  4. Що буде з козою, коли їй  мине 5 років? (піде шостий)
  5. Один віслюк віз 10 кг цукру, а другий – 10 кг вати. У кого вантаж важчий? (Однаковий)
  6. Біля будинку ростуть 2 липи, 3 яблуні і 2 сливи. Скільки фруктових дерев росте? 2 сливи

                            7 Конкурс  «Математична естафета»

Члени команд по черзі виходять до дошки і розв'язують записані на дошці приклади. Хто швидше?

На дошці дерево, на дереві висять  яблука і т.д. на них написані приклади, кожному за прикладом. Учні виходять по черзі зривають фрукт, пишуть на дошці рішення, яка команда швидше.

 

15 – 5 =                                                  12 + 5 =          

10 + 2 =                                                   10 -6 =                                                         

16 + 4 =                                                   18 -5 =

8 + 6 =                                                      16 + 2=

14 – 5 =                                                     17 -7 =

 

8 КОНКУРС “СКІЛЬКИ”

за кожну  правильну  відповідь  1балів 

  • Скільки гномів зустріла Білосніжка? 7
  • Скільки козенят з’їв вовк? 6
  • Скільки розбійників обдурив Алі-Баба? 40
  • Скільки звірів помістилося в рукавичці? 7
  • Скільки звірів зустрілось з Колобком? 4
  • Скільки крокодилів на сосні будують гнізда? 0

                                 9 КОНКУРС « ГЕОМЕТРИЧНИЙ»

Ви повинні порахувати, скільки трикутників на малюнку.

http://ped-kopilka.com.ua/images/artikl05/4-1%2816%29.jpg

 

10 КОНКУРС «ВІДГАДАЙ РЕБУС»

 за кожну  правильну  відповідь  1балів

Завдання: Яка команда більше відгадає ребусів за 1 хвилину.

                                           с 3 ж — стриж                                                       3 зуб — тризуб

ві 3 ла — вітрила                                               40 а — сорока

                                                     р1а — родина

100 лиця — столиця                                          пі 2 л — підвал

 

III. Підсумок гри

1. Визначення переможців.

КОМАНДА « 2+2»    місце                      

КОМАНДА “ЦИФРИ”  місце

2. Нагородження.

3. Рефлексія

  • А як ви оціните свою роботу на уроці?

Вчитель.

Хай легко працюється,

Добре живеться,

Все вміється, множиться і додається.

Здоров'я міцного, щастя без краю,

Усього найкращого щиро бажаю!

 

 

 

 

                  

                       Новопразька спеціальна школа-інтернат

 

 

 

 

 

                                              МАТЕМАТИЧНИЙ КВН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Підготувала і провела

                                                                                           вчитель початкових класів

Петренко Ольга Григорівна

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Інкл
Додано
10 січня 2020
Переглядів
660
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку