Множення і ділення на розрядні одиниці 1, 10 і 100. Розв’язування задач.

Про матеріал
План 1. Організація уроку математики 2. Контроль, корекція ЗУН 2.1 Каліграфічна хвилинка 2.2 Математичний диктант 2.3 Задача №84 3.Узагальнення і закріплення 3.1 Робота з прикладами №86 3.2 Робота над №82-83 3.3 Математичний ланцюжок 3.4 Задача №88 4. Підсумок уроку 5. Домашнє завдання
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ

ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ

З МАТЕМАТИКИ

СТУДЕНТКИ 4 КУРСУ, 43-Ш ГРУПИ

ПОБОРОЗНИК ЯНИ

В 4-А КЛАСІ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «НАВЧАЛЬНО-

ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС:

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I СТУПЕНЯ

З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ №25

ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

 

КОНСУЛЬТАЦІЮ ОТРИМАЛА:

У вчителя: Гетманюк М. І.

У методиста: Кубюк С. А.

 

ДО УРОКУ ДОПУСТИЛИ:

Вчитель: Гетманюк М. І.

Методист: Кубюк С. А.

 

ОЦІНКА:_____________

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ:_____________

 

Тема: Множення і ділення на розрядні одиниці 1, 10 і 100.  Розв’язування задач.

 

Мета: Формування навички позатабличного множення та ділення на 10 і 100; вдосконалення вміння розв’язувати задачі; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість.

 

Обладнання: презентація, підручник.

План

  1. Організація уроку математики
  2. Контроль, корекція ЗУН
    1.          Каліграфічна хвилинка
    2.          Математичний диктант
    3.          Задача №84

3.Узагальнення і закріплення

3.1 Робота з прикладами №86

3.2 Робота над №82-83

3.3 Математичний ланцюжок

3.4 Задача №88

4. Підсумок уроку

5. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

  1. Організація уроку математики
  • Доброго дня!
  • Сідайте!

 

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Будем добре працювати,

Хороші результати будемо мати.

 

  • Сьогодні я буду проводити урок математики.
  • Мене звати Яна Олександрівна.
  1. Контроль і корекція ЗУН:
  • Записуємо в зошити число, класна робота.
  • Відступаємо від попередньої роботи дві клітинки.
    1. Каліграфічна хвилинка

Почнемо без запинки

З каліграфічної хвилинки.

Із 8600 видів птахів, що мешкають нині на землі, записані голоси лише половини. Запишіть, голоси скількох птахів записані?(4300).

- Продовжіть ряд чисел, збільшуючи кожне наступне число на свою кількість років.

2.2 Математичний диктант

- Записуємо в зошити математичний диктант, скорочено М. д.

- Я задаю питання, а ви уважно слухаєте і записуєте в зошити результати.

- Число 81 зменшити у 9 разів, а результат збільшити на 10.(19)

- Суму чисел 14 і 8 зменшити на 4.(18)

- Ділене 24, дільник – різниця чисел 53 і 47. Запишіть частку.(4)

- Хто може прокоментувати?

2.3 Задача

- У підручнику знайдіть №84.

- Потрібно розязати задачу

- Читаємо зміст задачі.

Дівчинка купила книжку за 24 грн і витратила 1/8 своїх грошей. Скільки грошей було у дівчинки?

  • Складаємо і записуємо в зошит короткий запис задачі.

Було - ?

Витратила – 24 грн-це 1/8 всіх грошей

 

  • Чи відомо, скільки грошей витратила дівчинка? (Так. 24 грн.)
  • Чи можемо дізнатися, скільки грошей було у дівчинки? (Так.)
  • Якою дією? (Треба 24 грн помножити на 8.)

 

 

 

 

  • Записуємо в зошитах по середині рядка слово «розвязання».

Розвязання

  1. 24 * 8 = 192 (грн) – було грошей у дівчинки.

Відповідь: 192  гривні.

 

  • Хто піде до дошки і запише розвязання, а ви записуйте в зошити.
  1. Узагальнення і закріплення
    1. Робота над №86
  • У підручнику №86

1)836 : 4     624 : 3     749 : 7  

 

 

2) 248 * 3      327 * 2 

 

3)195 * 3 + 642 : 6

 

4) (225 + 150) : 5

 

 

  • Записуємо в зошити перший приклад.

Фізкультхвилинка

Слухати ми перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати.

Нумо вправу починати.

Руки вгору, руки вниз,

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали.

Раз – присіли, другий – встали.

І швидесенько за парти сіли.

  1. Робота над №82 і №83
  1. №82

У кожній рівності порівняй перший множник і добуток. Зроби висновок про множення на 10 і 100.

1) 5 • 10 = 50        6 • 10 = 60         9 • 10 = 

2) 4 • 100 = 400      8 • 100 = 800      9 • 100 = 

5 ˂ 50 у 10      6 ˂ 60 у 10         9 ˂ 90 у 10

4 ˂ 400 у 100    8 ˂ 800 у 100     9 ˂ 900 у 100

- Отже, ми можемо підвести підсумок, що помножити число на 10 – це дописати праворуч від числа 0, а якщо помножити на 100, то дописати два 0.

     2.№83

Порівняй ділене і частку. Зроби висновок про ділення на 10 і на 100.

  1. 60 : 10 = 6     400 : 10 = 40     80 : 10 = 8
  2. 600 : 100 = 6     400 : 100 = 4     800 : 100 = 8

60 ˃ 6 у 10      400 ˃ 40 у 10    80 ˃ 8 у 10

600 ˃ 6 у 100     400 ˃ 4 у 100     800 ˃ 8 у 100

  • Отже, ми можемо зробити висновок, що якщо ми ділимо число на 10, то праворуч від нього забираємо один нуль, а якщо ділимо на 100, то забираємо два 0.
    1. Математичний ланцюжок

1)

 

 

2)

 

 

 

 

 

  • Давайте по черзі розвязуємо і коментуємо.

3.4  Задача

  • Розвязати задачу №88.
  • Записуємо в зошити №88.
  • Читаємо умову задачі.

З 84 м тканини пошили 28 однакових пальт. Скільки таких пальт можна пошити з 405 м тканини?

  1.  
  • Що означає число 28 в задачі?(Скільки пальт пошили з 84 м тканини)
  • Що питається в задачі?( Скільки таких пальт можна пошити з 405 м тканини)
  • Чи можемо ми дізнатися скільки пальт можна пошити з 405 м тканини?(Ні)
  • А що ми можемо дізнатися?(Скільки метрів тканини витратили на 1 пальто)
  • Складаємо короткий запис задачі і записуємо його.

 

Вартість 1 пальта

Кількість пальт

Загальна витрата

грн

І

ІІ

Однакова

28 п.

? п.

84 м

408 м

2.

  • Про що дізнаємося виконавши першу дію?(Скільки метрів тканини пішло на одне пальто)
  • Якою дією?(Дією ділення)
  • Про що дізнаємось виконавши другу дію?(Скільки пальт можна пошити з 405 м тканини)
  • Якою дією?(Дією ділення)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

  • Записуємо в зошитах по середині рядка слово «розвязання».

Розвязання

  1. 84 : 28 = 3 (м) – пішло на 1 пальто.
  2. 405 : 3 = 135 (п.) – можна пошити з 405 м тканини.

Відповідь: 135 пальт.

М. в.: 405 : (84 : 28) (п.)

 

  • _______, йди до дошки і запиши першу дію та пояснення до неї.
  • Всі інші записують в зошити.
  • _______, йди до дошки і запиши другу дію та пояснення до неї.
  • _______, йди до дошки і запиши математичний вираз до цієї задачі.

 

 

 

  1. Графічна робота

  1. Підсумок уроку
  • Що було на уроці найважчим?
  • Що нового ви дізналися на уроці?
  1. Домашнє завдання

№90-91 С. 15

docx
Додав(-ла)
Поборозник Яна
Додано
14 березня 2019
Переглядів
2214
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку