ПЛАН-КОНСПЕКТ
ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ
З МАТЕМАТИКИ
СТУДЕНТКИ 4 КУРСУ, 43-Ш ГРУПИ
ПОБОРОЗНИК ЯНИ
В 2-Є КЛАСІ
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «НАВЧАЛЬНО-
ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС:
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I СТУПЕНЯ
З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ МОВ №25
ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
КОНСУЛЬТАЦІЮ ОТРИМАЛА:
У вчителя: Балан Н. М.
У методиста: Кубюк С. А.
ДО УРОКУ ДОПУСТИЛИ:
Вчитель: Балан Н. М.
Методист: Кубюк С. А.
ОЦІНКА:_____________
ДАТА ПРОВЕДЕННЯ:_____________
Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток в стовпчик.
Мета: Формування навички додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток в стовпчик; вміння додавати і віднімати в стовпчик; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість.
Обладнання: Презентація, роздатковий матеріал, друкований зошит.
План
1. Організація уроку математики
2. Контроль, корекція ЗУН
2.1 Каліграфічна хвилинка
2.2 Математичний диктант
2.3 Робота з прикладами
2.4 Задача
3. Узагальнення і закріплення ЗУН
3.1 Арифметичні задачі
3.2 Самостійна робота
3.3 Задачі
3.4 Рівняння
3.5 Задача
3.6 Графічна робота
4. Підсумок уроку
5. Домашнє завдання
Хід уроку
- Доброго дня!
- Сідайте!
- Сьогодні я буду проводити урок математики. Мене звати Яна Олександрівна.
- На уроці вам потрібно: ручка, олівець, лінійка, гумка, зошит з друкованою основою і тоненький.
- Все інше ховаємо в портфель, щоб нам воно не заважало.
- Діти, коли я їхала до вас на урок, то мене по дорозі зустрів Пізнайко. І він почав мене про все-все розпитувати, йому було цікаво абсолютно все. Пізнайко сказав, що хоче пізнати увесь світ. І ми разом з ним спробуємо.
2. Контроль, корекція ЗУН
- Відкриваємо зошити тоненькі.
- Відступаємо від попередньої роботи дві клітинки.
- Пишемо число 02.10.2018
2.1 Каліграфічна хвилинка
- Я диктую вам числа. Ви їх швидко пишете в зошит.
34, 58, 7,23,66, 13,91,80,43,4.
- Увага на мультимедійну дошку, перевірте чи правильно ви написали числа.
- Зараз я роздам вам картки. Порахуйте скільки трикутників на малюнку.
- То скільки трикутників зображено на малюнку?(12 трикутників)
- Хто не допустив жодної помилки підніміться. Молодці!
2.2 Математичний диктант
- Я задаю питання в зошит пишемо розв’язок.
- Запишіть сусідів числа 23;
- Сума чисел 14 і 4;
- Різниця чисел 10 і 5;
- Запишіть число, яке складається з 4 дес. і 3 од.
- Сума чисел 12 і 7.
- Зачитайте сусідів числа 23? (21 і 24)
- Зачитайте вираз, як ви знайшли суму чисел 14 і 4? (14+4=18)
- Зачитайте вираз, як ви знайшли різницю чисел 10 і 5? (10-5=5)
- Назвіть число, яке складається з 4 дес. і 3 од. (43)
2.3 Робота з прикладами
- Відкрийте, будь ласка, ваші зошити друковані. Завдання 1.
Наприклад: 5+3=8
8-5=3
8-3=5
8+74=82 7+65= 73 9+52=61 6+56=62
82-8=74 73-7=65 61-9=52 62-6=56
82-74=8 73-65=7 61-52=9 62-56=6
2.4 Задача
- Знайдіть в зошиті завдання 5.
- Відступаємо одну клітинку і по середині рядка пишемо слово задача.
- Слухаємо , уважно зміст задачі.
До міста їхало 3 автомобілі, а їм назустріч їхало 5 автобусів.
Скільки машин їхало до міста?
-Міркуємо, як будемо розв’язувати задачу.(До міста їхало 3 автомобілі, так як автобуси їхали на зустріч і виходить, що з міста)
3. Узагальнення і закріплення ЗУН
3.1 Задачі
1) Знайти периметр трикутника, якщо його сторони дорівнюють 3 см, 3см і 5 см. Виберіть правильну відповідь.
Розв’язання Р = 3 + 3 + 5 = 11 см Відповідь: 11 см |
2) Накреслити в зошит. Знайти периметр квадрата зі стороною 3 см і підкреслити правильну відповідь.
Розв’язання Р = а*3 Р = 4*3=12 см Відповідь: 12 см |
3.2 Самостійна робота
- У друкованих зошитах завдання 2 на С. 24.
Обчисли і знайди в кожному стовпчику «зайвий» приклад.
6+30 = 28+40= 59+31= 17+65=
36+6= 68-28= 59-31= 82-17=
36-30= 68-0= 90-59= 82-65=
36-36= 68-40= 90-31= 82+17=
- Обміняйтеся зошитами з сусідом по парті. Перевіряємо всі разом правильність. Якщо правильно, то ставимо +, якщо ні - -.
-Подивіться уважно на мультимедійну дошку і перевірте чи ви правильно розв’язали всі приклади.
3.3 Задача
- Читаємо умову задачі.
1)Сім жолудів, а каштанів на 6 більше. Скільки всього плодів грають у схованки?
- Відкриваємо тоненький зошит і пишемо по середині рядка слово задача.
- Складаємо і записуємо в зошит короткий запис задачі .
Жолудів – 7 пл. ? п. Каштанів - ?, на 6 пл. більше |
- Що означає число 7?
- Що означає число 6?
- Яку будемо виконувати дію? (Додавання)
- Що дізнаємося?(Скільки каштанів грали в схованки)
- Записуємо в зошитах по середині рядка слово «розв’язання».
Розв’язання
Відповідь: 20 плодів. |
- Іди до дошки запиши першу дію.
- Іди до дошки і запиши другу дію.
- Всі інші записують розв’язок задачі в зошиті.
- Іди до дошки запиши відповідь до задачі.
2) Зебра заплела собі 15 кісок на хвості, а на гриві – на 1 кіску більше. Скільки кісок заплела на собі зебра?
- Складаємо і записуємо в зошит короткий запис задачі .
На хвості – 15 к. ? к. На гриві - ?, на 1 к. більше |
- Що означає число 15?
- Що означає число 1?
- Яку будемо виконувати дію? (Додавання)
- Що дізнаємося? (Скільки заплела зебра кісок на гриві)
- Записуємо в зошитах по середині рядка слово «розв’язання».
Розв’язання
Відповідь: 31 кісок. |
- Іди до дошки запиши першу дію.
- Іди до дошки і запиши другу дію.
- Всі інші записують розв’язок задачі в зошиті.
- Іди до дошки запиши відповідь до задачі.
– у кожної зебри смугастий візерунок на тілі абсолютно унікальний і точно такого більше немає більше ні в однієї зебри.
– часто виникає питання про те, якого кольору зебри: чорні в білу смужку або білі в чорну смужку. Провівши не одне дослідження, вчені довели, що все-таки зебра чорна в білу смужку.
3.4 Рівняння
- У зошиті друкованому знаходимо завдання 3.
Розв’язати рівняння:
а) 25 + х = 73 б) х – 14 = 47 в) 56 – х = 39
|
3.5 Графічна робота
- Що зображене на першому малюнку?(Квадрат)
- На другому?(Чотирикутник)
- На третьому?(Чотирикутник)
- На четвертому?(П’ятикутник)
- На п’ятому?(Шестикутник)
- Яку фігуру ви найчастіше бачите в повсякденному житті?(Відповіді дітей)
- А чи знаєте ви, що у формі шестикутника ще є Бджолині соти.
Медові соти
Основою будь-якого бджолиного вулика є складні конструкції, що називаються сотами. Вони складаються з рівних клітинок геометричної форми, які бджоли створюють за допомогою особливих залоз, постійно виробляють віск.
4. Підсумок уроку
- Яке завдання виявилося найважче?
- Яка завдання було найцікавіше?
- Що ви скажете батькам на запитання: «Що робили на уроці?»
5. Домашнє завдання