Тема: Множення одночлена на многочлен
Мета:
Навчальна: повторити, систематизувати та поглибити знання, вміння та
навички учнів з теми;
Розвиваюча: розвивати пам'ять, логічне мислення, навички колективної та самостійної роботи; активізувати пізнавальну діяльність учнів;
Виховна: виховання самостійності, старанності, уваги, взаємоповаги, культури математичного мовлення, інтересу до математики.
Обладнання: таблиці, картки із завданнями, комп’ютерний проектор.
Тип уроку: вдосконалення вмінь і навичок
ХІД УРОКУ
Вчитель повідомляє тему і мету уроку.
1. «Мозковий штурм»
Запитання:
Сформулюйте правила розкриття дужок.
Презентації учнів
2.Усні вправи, записані на дошці:
Знайти допущені помилки:
е.–7b(2a + 3) = -14ab + 21b
3.Робота по картках на ІІ варіанти:
Поки учні працюють в парах, виконуючи завдання свого варіанту, вчитель перевіряє домашнє завдання.
По закінченні учні обмінюються картками і перевіряють та оцінюють завдання свого товариша.
ІІІ. Розв'язання вправ
1. Самостійна робота ( у вигляді шифрограми):
Дізнатися назву самої великої у світі черепахи.
Відповіді |
||||||||||
Букви |
і |
е |
е |
о |
р |
л |
д |
с |
х |
м |
Завдання: розкрити дужки
1 ряд – з 1 по 4 завдання;
2 ряд – з 4 по 7 завдання;
3 ряд – з 7 по 10 завдання.
Учень, що виконав всі завдання виходе до дошки, щоб записати букви.
Відповідь: Дермохеліс.
2 .
.№ 383 (2,3,4) учні розв’язують на дошці по черзі. Під час розв’язування рівняння учні передають уявний «мікрофон» тому, хто пропонує наступний крок розв’язування.
3. Колективне розв’язування
№408(1) або 407
Вчитель. Останній листок нашої газети я хочу закінчити такою притчею:
Йшов мудрець, а назустріч йому 3 людини, які везли під гарячим сонцем візки з камінням для будівництва. Мудрець зупинився і задав кожному запитання. У першого запитав « Що ти робив цілий день? І той з усмішкою відповів, що цілий день возив каміння. У другого мудрець запитав « А що ти робив цілий день? " І той відповів
« А я сумлінно виконував свою роботу». А третій посміхнувся, його обличчя засвітилося радістю і задоволенням « А я брав участь в будівництві храму »
- Діти, давайте ми спробуємо з вами оцінити кожен свою роботу за урок.
- Хто возив каміння?
- Хто сумлінно працював?
- Хто будував храм?
V. Домашнє завдання:
П.10-12, №409, 412(1,3), 413(1)