Множення раціональних чисел. Переставна і сполучна властивості множення. Коефіцієнт. Розв’язування вправ

Про матеріал

Мета уроку: повторити правила множення раціональних чисел,

  • повторити властивості множення (переставну і сполучну)
  • застосувати поняття «коефіцієнт» при розв'язанні вправ
  • виробляти в учнів уміння та навички розв'язувати вправи на множення раціональних чисел,
  • формувати вміння аналізувати відповіді однокласників, відстоювати свою думку;
  • розвивати логічне мислення, уважність, виховувати дисциплінованість, колективізм
Перегляд файлу

Тема: Множення раціональних чисел. Переставна і сполучна властивості множення. Коефіцієнт. Розв’язування вправ

Мета: повторити правила множення раціональних чисел,

  •    повторити властивості множення (переставну і сполучну)
  •    застосувати поняття «коефіцієнт» при розв’язанні вправ
  •    виробляти в учнів уміння та навички розв’язувати вправи на множення раціональних чисел,
  •    формувати вміння аналізувати відповіді однокласників, відстоювати свою думку; розвивати логічне мислення, уважність, виховувати дисциплінованість, колективізм

Тип уроку: урок формування навичок і вмінь.

Обладнання: конспект, підручник, плакати

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Учитель повідомляє учням, що впродовж вивчення нової теми ми будемо вивчати множення раціональних чисел, зокрема властивості множення.

IV. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання

1054, 1056, 1066

2. Цифровий диктант.

На дошці записані вислови:

1. При додаванні двох від’ємних чисел.

2. При додаванні чисел з різними знаками.

3. При множенні двох від’ємних чисел.

4. При множенні будь-якого числа на 1.

5. При множенні чисел з різними знаками.

6. При множенні будь-якого числа на 0.

Учитель зачитує частину правила, а учні записують цифрою, коли треба це робити.

Коли треба:

а) Перемножити модулі і перед результатом поставити знак “-“

б) Перемножити модулі і результат узяти зі знаком «плюс».

в) Добуток двох чисел дорівнює 0.

г) Добуток двох чисел дорівнює одному із множників.

д) Додати модулі і перед результатом поставити знак «мінус».

е) Від більшого модуля відняти менший і перед результатом поставити знак доданка з більшим модулем?

3. Записати коефіцієнти та виконати дії:

 

4. Робота з підручником. Вправа 1057, 1058, 1059,1060

VII. Підсумок уроку

VIІI. Домашнє завдання

Вправа 1065, 1068, 1067

 ІХ. Рефлекція.

Відзначте на промені,  де ви знаходитеся після уроку

   0                              1                                                    Х

 

( не умію)               (умію)

0, якщо не умієте помножити раціональні числа

1, якщо умієте                                                      

 

 

 

1

 

docx
Додано
28 липня 2018
Переглядів
3041
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку