Множення раціональних чисел. Розвэязування вправ

Про матеріал

Мета уроку: Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми, удосконалити навички множення раціональних чисел, розкриття дужок, зведення подібних доданків.

Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, пізнавальний інтерес учнів.

Виховувати організованість, зібраність, увагу, культуру математичних записів та мову.


Перегляд файлу

 

Тема: Множення раціональних чисел

Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми, удосконалити навички множення раціональних чисел, розкриття дужок, зведення подібних доданків.

Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, пізнавальний інтерес учнів.

Виховувати організованість, зібраність, увагу, культуру математичних записів та мову.

На кінець уроку  учень повинен уміти :

  • Обґрунтовувати  математично  грамотно  виконання дій ;
  • Оперувати математичними термінами;
  • Наводити приклади на підтвердження своєї думки;
  • Виконувати дії з раціональними числами.
  • Розкривати  дужки.
  • Зводити подібні доданки.

 

Обладнання: підручник, конспект, картки, завдання для груп

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань та вмінь

Хід уроку

І Організаційний етап

ІІ Мотивація навчальної діяльності

На минулих уроках ми з вами розглядали множення раціональних чисел і навчилися застосовувати наші знання для розв’язання вправ, працювали над виробленням практичних навичок використання множення та розглядали особливі випадки при множенні раціональних чисел.  Але є ще один момент – знак добутку кількох раціональних чисел, на який треба додатково звернути увагу.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Вправа 1024, 1029, 1031

ІV. Повідомлення теми, мети. завдань

Сьогодні тема уроку: Множення раціональних чисел, зокрема, розв’язування рівнянь по темі.

Основне завдання: застосування правил множення для розв’язання рівнянь.

V. Актуалізація опорних знань.

1. Узагальнення знань

1.1."Мозговий штурм"повторимо теоретичний матеріал.

  •                  Як знайти добуток двох від’ємних чисел? Навести приклад.
  •                  Як знайти добуток чисел з різними знаками? Приклад.
  •                  Яким числом є квадрат від’ємного числа?
  •                  Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?
  •                  Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «-»?

1.2. Усні вправи

І група

ІІ група

ІІІ група

1. Спрости вираз:

-3х•2•5х

 

1. Спрости вираз:

5•х•(-2)•5х

 

 

1. Спростити вираз:

-2х•(-3)•0•5х

 

 

2. Як зміниться добуток

 

-3ав

 

якщо а = -1; 1; 0;

в= -5.

 

2.  Як зміниться добуток

 

2ав

 

якщо а = -1; 1; 0;

в= 5

 

2. Як зміниться добуток

 

-4ав

 

якщо а = -1; 1; 0;

в= -2

 

 

 

3. Обчислити (-1)99,   

3. Обчислити (-1)1986 = -1;     

3. Обчислити     (-1)2000 = -1.

4. Не виконуючи дії, скажіть, який знак має значення числового виразу:

 

 (-3,1) • (-2,1) • (-1);

 

 (2,6) •  (-5,2) • (-1,1);

 

 4,1 • (-3/7) • (-0,2);

Не виконуючи дії, скажіть, який знак має значення числового виразу:

 

 (-1,2) • 6,3 • (3,7) ;

 

 (-2,5) •;

 

 (-7) • (-3,2);

 Не виконуючи дії, скажіть, який знак має значення числового виразу:

 

  6,8 • (-2,3) • (-3,7);

 

 (-4,2) • 6,3 •  2,9;

 

 (-1) • (-5);

Результатом обговорення теоретичних питань та виконанням усних вправ уроку можуть бути такі записи, виконані на дошці та в зошитах учнів.

а) Знак добутку кількох раціональних чисел, відмінних від 0, залежить тільки від кількості від’ємних множників:

А) якщо їх парне число, то знак добутку “+”;

Б) якщо їх непарне число, то знак добутку “-“.

б)  Якщо змінити знак одного з множників, добуток зміниться на протилежний

в) Якщо аb > 0, то – ab < 0

 Фізкульт-хвилинка.

Стали рівненько.

Уявили себе молодими деревцями.

Підняли свої молоді гілочки угору і потягнулись до сонечка.

Подув невеликий вітерець із Дніпра і деревця захиталися.

Вітерець стих так само раптово, як і з’явився, і молоді саджанці

заспокоїлись.

VІ. Вироблення практичних навичок

Вправа 1032, 1033, 1034, 1035, 1038, 1039

І. Підбиття підсумків

Інтерактивна вправ “незакінчені речення ”.

“На сьогоднішньому уроці ми дізнались … ”

“На сьогоднішньому уроці відкриттям  для мене   було … ’’

“На початку уроку я поставив перед собою мету … ”

VIІІ. Домашнє завдання

docx
Додано
28 липня 2018
Переглядів
1208
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку