УРОК МАТЕМАТИКИ В 4 КЛАСІ
( підручник для 4 класу закладів загальної середньої освіти,
автори: Антоніна Заїка, Світлана Тарнавська)
Тема. Множення трицифрового числа на одноцифрове. Розв’язування рівнянь. Трикутник. Дії з іменованими числами.
Мета: формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із різними способами усного і письмового множення трицифрового числа на одноцифрове; узагальнити знання учнів із взаємозв’язком між компонентами і результатом дії ділення ; закріпити вміння розв’язувати задачі на збільшення числа в кілька разів; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце; вміння доводити власну думку; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
Обладнання: комп'ютер, проектор, проектна дошка, наочний та дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Сьогодні будемо спостерігати,
Робити висновки і працювати.
Запрошує всіх на урок
Турботливий дзвінок
ОЧІКУВАННЯ
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Продовж речення….
Перевірка домашнього завдання
300; 624: 763; 927.
Задача №234
Відповідь: 246 сторінок у книжці.
ІІ . Актуалізація опорних знань
Гра «Розумники» від Софійки №235
17 + 37 + 57 = 111 90 + 91 + 92 = 273
В) 102 × 7 = 714
ІІІ . Повідомлення теми уроку
ІV. Мотивація навчальної діяльності
- Як часто вам доводиться купувати якісь речі?
- Чи можете обчислити вартість покупки правильно?
- Як ви думаєте, чи потрібне таке вміння у життєвих ситуаціях ?
Попрацюйте в групах № 238
148 × 3 = 444 грн
V. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота №№ 239 – 240
- Розгляньте запис усного усного і письмового множення.
- Поясніть способи усного і письмового множення за зразком.
2. № 241 Виконати письмове множення з коментуванням.
145 × 5 = 725 234 × 3 = 702 115 × 7 – 115 = 690 318 × 3 – 318 = 636
3. Дії з іменованими числами № 242
- Скажіть, будь ласка, як називають числа: 2 м; 56 см; 7 кг; 4 мм?
- Яке число буде у добутку, якщо один із множників іменоване число.
1 – ий вираз біля дошки з поясненням, інші вирази учні обчислюють самостійно.
Взаємоперевірка.
2 ц 43 кг × 2 = 486 кг = 4 ц 86 кг
134 см × 6 = 804 см = 8 м 4 см
8 мм × 8 = 64 мм = 6 см 4мм
Узагальнення і систематизація знань
Робота над задачею № 243
Міркування учня. Спочатку дізнаємося, яка кількість 1 – 4 класів у школі.
1) 2 × 3 + 3 = 9 (кл.) – 1 – 4 разом;
2) 270 : 9 = 30 (учн.) - в одному класі;
3) 30 × 3 = 90 (учн.) – першого класу;
4) 30 × 2 = 60 (учн.) – четвертого класу.
Робота в групах №244
- Об’єднайтеся в групи.
- Серед многокутників виберіть трикутники. Назвіть вершини, сторони, кути цих трикутників.
- Який трикутник має прямий кут? Обчисліть його периметр.
Трикутник МОК має прямий кут.
Р = 2 см + 2 см + 4 см = 8 см
Хвилинка здоров’я
Фізкультхвилинка..
Робота над задачею № 245.
VІ. Домашнє завдання №№ 246 - 247
VІІ. Підсумок уроку
- Самооцінювання «Чарівне дерево» (слайд 10).
- Сьогодні на уроці ви гарно працювали.
- Чи справдились ваші очікування?
- Чи брали ви активну участь у роботі групи?
- Чи надавали підтримку іншим учням?
Самооцінювання «Чарівне дерево»