Математика |
6 клас |
|
Урок № 30 |
Дата: |
Підручник: "Математика 6 клас" част.1 / О.Істер 2023р. |
||||
Тема уроку: |
Множення звичайних дробів |
|||
Мета уроку: |
Сформувати уявлення учнів про алгоритм знаходження добутку звичайних дробів; розвивати вміння виконувати арифметичні дії зі звичайними дробами; виховувати пізнавальний інтерес до природничо-математичних наук |
|||
Тип уроку: |
засвоєння нових знань |
|||
Обладнання: |
Ноутбук, проектор, презентація до уроку https://naurok.com.ua/urok-mnozhennya-zvichaynih-drobiv-386697.html |
|||
Міжпредметні зв'язки: |
|
Хід уроку
(до 2 хв) |
Організаційний момент |
Слайд 2 |
Привітання з класом Перевірка відсутніх та заповнення журналу Повідомлення теми, мети та завдань уроку |
(до 2 хв) |
Перевірка домашнього завдання |
|
Вибірковий огляд зошитів |
(до 5 хв) |
Актуалізація опорних знань |
Слайд 3
Слайд 4 |
Дайте відповіді на запропоновані питання: • Які властивості множення ви знаєте, запишіть їх формулою. • Знайдіть НСД(8; 16), НСД(54; 81). • Скоротіть дріб: 12 / 18; • Знайдіть площу прямокутника зі сторонами 0,7 і 0,3 дм. Перевіримо ваші відповіді |
(до 2 хв) |
Мотивація |
Слайд 5 |
Знайти площу прямокутника із сторонами 3/4 та 7/10 см? Спробувавши виконати завдання, діти приходять до висновку, що множити звичайні дроби вони не вміють |
(15-20 хв) |
Формування нових знань, умінь і навичок |
Слайд 6 |
Пропонуємо перемножити два десяткові дроби. Перетворюємо десяткові дроби множників та добутку у звичайні дроби. Спробуємо вивести правило для множення звичайних дробів |
Слайд 7 |
Пропонуємо учням записати правило словесно та формулою |
Слайд 8 |
Нагадуємо правила скорочення дробів та демонструємо скорочення дробів при їх множенні |
Слайд 9 |
Нагадуємо правила перетворення цілих чисел у неправильні дроби та демонструємо, як множити цілі числа на звичайні дроби |
Слайд 10 |
Нагадуємо правила перетворення мішаних чисел у неправильні дроби та демонструємо, як множити мішані числа на звичайні дроби |
Слайд 11 |
На основі вищезазначених правил та порядку дій, виводимо алгоритм множення звичайних дробів. Пропонуємо його записати в зошит |
Слайд 12 |
Звертаю увагу дітей на типові помилки, які допускають учні при виконанні множення звичайних дробів |
(15-20 хв) |
Закріплення нових знань, умінь і навичок |
Слайд 13 |
Усні вправи №347 а) 1/21 б) 6/55 в) 3/17 г) 8/19 №351 а) 2/7 б) 4 в) 1 г) 4 |
Слайд 14 |
Письмові вправи (№ 348, № 352, № 354, № 356) Форма роботи залежить від спроможності учнів (індивідуальна з перевіркою на дошці або в парах із взаємоперевіркою). На даному етапі уроку варто повернути на екран алгоритм виконання дій при множенні звичайних дробів (слайд 11) |
(до 2 хв) |
Подання домашнього завдання |
Слайд 15 |
Опрацювати §9, Розв'язати №349 (І та ІІ стовпчики), №353 |
(до 5 хв) |
Підведення підсумків уроку |
Слайд 16 |
Повертаємось до мотиваційної задачі та розв’язуємо її. Відповідаємо на питання учнів. |