ЗВІДКИ СВЯТО? У листопаді 1997 р. виданий указ Президента України "Про День української писемності та мови". У ньому сказано про те, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, в Україні встановлено День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
Ще одну дату – 1840 рік, коли вперше видано «Кобзар» Т. Г. Шевченка, – можна вважати доленосною: з того часу україн-ська літературна мова стала на важкий, але плідний шлях розвитку. На цьому шляху були і перепони, і заборони, і кров, і сльози найкращих синів і доньок України, які зберегли нашу мову...
- Замок Паланок — замок у закарпатському місті Мукачево. Унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів. - Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець». Розташований в Кам'янці-Подільському Хмельницької області. - Замок Любарта, або Луцький замок — верхній замок Луцька, один із двох (частково) збережених замків міста. - Острозький замок. Розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії у районному центрі Острог Рівненської області.
Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» — заповідник, розташований в Черкаській області. Хортиця — найбільший острів на Дніпрі (поблизу Запоріжжя), нижче Дніпровської ГЕС. Унікальний природний та історичний комплекс. Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» — комплекс пам'яток відомого античного міста-держави Ольвії в Миколаївській області. Шевченківський національний заповідник у Каневі — перший в Україні історико-культурний заповідник, удостоєний статусу національного.
- Почаївська Успенська лавра — православний чоловічий монастир у Почаєві, Тернопільської області. - Спасо-Преображенський собор, або Спаський собор у Чернігові — одна з найстаріших кам'яних будов України. - Києво-Печерська лавра — православний монастирський комплекс Української Православної Церкви в Києві. - Свято-Успенська Святогірська лавра — монастир у Святогірську. Розташована на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця. Окрім наземних будівель, має крейдяні печери.
- Національний дендрологічний парк «Софіївка»— шедевр світового садово-паркового мистецтва кінця XVII — початку XIX століть. - Національний історико-етнографічний заповідник«Переяслав» - Біосферний заповідник «Асканія-Нова» - Шевченківський національний заповідник у Каневі — перший в Україні історико-культурний національний заповідник.
- Олеський замок — пам'ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть. Львівщина. - Білгород-Дністровська фортеця або Аккерманська фортеця — історико-архітектурна пам'ятка XIII–XV століть. - Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця". Середньовічна укріплена фортифікаційна споруда у Хотині.- Підгорецький замок — пам'ятка епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Львівської області.
- Почаївська Успенська лавра — православний чоловічий монастир. - Софійський собор— визначна пам'ятка історії та архітектури України, місто Київ. Собор збудований 1037 року київським князем Ярославом. - Свято-Успенська Святогірська лавра — монастир у Святогірську. Розташована на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця. - Спасо-Преображенський собор у Чернігові — одна з найстаріших збережених монументальних кам'яних будов України, головна споруда Чернігівського князівства.
Для лідера 1. Розділ мовознавства про частини мови - …2. Передостання буква алфавіту - …3. Як називається розмова двох осіб? 4. Слова вдень і вночі – це …5. Слова з. Амок і зам. Ок – це …6. Частина мови, яка має значення предметності? 7. Частина мови слова мій - …8. Що означає слово десниця? 9. Визнач тип односкладного речення «Сьогодні тепло».10. Що означає піймати облизня?
Для лідера 1. Розділ мовознавства про словосполучення і речення - …2. Хто першим написав твір українською мовою? 3. Кількість складів у слові навчання - …4. Слова абетка, азбука, алфавіт – це …5. Антонім до слова забувати - …6. Незмінна частина мови - …7. Частина мови слова не - …8. Що означає слово рать? 9. Продовж рядок: прилягання, керування, …10. Що означає вираз точити ляси?
ЛЮБОВ УСЕ ПЕРЕМАГАЄ Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю (Г. Сковорода). Троянда – як кохання, може завдати болю, якщо не вмієш її узяти (Л. Костенко). Любов не залежить від нашої волі, приходить без нашої заслуги, щезає без нашої вини (І. Франко). Закохатися з першого погляду – це ж скільки часу і коштів заощаджуєтьсяІ (В. Мамотюк) Тема кохання, любові, вірності — одна з центральних в українській культурі. В усі часи українці цінували емоційне, чуттєве начало. Хочу борщ без сала, аби душа пристала. Як гляне, серце в’яне. Я б жив з тобою, як рыба з водою. Болить серденько, та плакать стидненько. Не поможуть і чари, як хто кому не до пари. Де любов у хаті, там люди багаті. Всі дівчата — голуб’ята, а де ж ті сварливі жінки беруться?Любов — не пожежа, займеться — не згасиш. З коханою наговорився, як меду наївся. Розлука — теж наука. Вона за ним сохне, а він і не охне. Стрічалися — цілувалися, а як в одну хату зійшлися, за чуби взялися. Що з серця походить, те й до серця доходить.
Любов усе перемагає - Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю (Г. Сковорода).- Троянда – як кохання, може завдати болю, якщо не вмієш її узяти (Л. Костенко).- Любов не залежить від нашої волі, приходить без нашої заслуги, щезає без нашої вини (І. Франко). - Закохатися з першого погляду – це ж скільки часу і коштів заощаджуєтьсяІ (В. Мамотюк)
ЛЮБОВ УСЕ ПЕРЕМАГАЄ . Як гляне, серце в’яне. Болить серденько, та плакать стидненько. Не поможуть і чари, як хто кому не до пари. Де любов у хаті, там люди багаті. Всі дівчата — голуб’ята, а де ж ті сварливі жінки беруться?Любов — не пожежа, займеться — не згасиш. Розлука — теж наука. Вона за ним сохне, а він і не охне. Що з серця походить, те й до серця доходить.
Мова – душа народу. Хто мови своєї …, хай сам себе стидається. Від теплого … і … розмерзається.… говорять голосніше, як ... Людина має два …, щоб багато слухати, а один …, щоб менше говорити. Добрим … мур проб’єш, а лихим і в … не ввійдеш. Гостре … коле сердечко. Мов … не існує в світі, є лише погані ...
Мова – душа народу. Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається. Від теплого слова і лід розмерзається. Діла говорять голосніше, як слова. Людина має два вуха, щоб багато слухати, а один язик, щоб менше говорити. Добрим словом мур проб’єш, а лихим і в двері не ввійдеш. Гостре словечко коле сердечко. Мов поганих не існує в світі, є лише погані язики.
ЛОВИ ВІДПОВІДІ! - Чим більше з неї береш, тим більшою вона стає. (Яма)- У батька Мері є 5 дочок: Чача, Чичи, Чече, Чочо. Як звуть 5 дочку? (Мері) - Коли руки стають займенниками? (Коли їх ВИ-МИ-ТИ). - Назвіть п'ять днів, не називаючи при цьому їх числами і за назвами днів тижня. (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра).
ВІДГАДАЙТЕ!- Як «так» вимовити як «ні»? - Про що завжди говорять в майбутньому часі? - Як можна змінювати голову, не роблячи з нею нічого? - Уявіть, що ви пливете по морю в човні. Раптом човен починає тонути, ви опиняєтеся у воді, до вас підпливають акули. Що зробити, щоб врятуватися від хижаків?
ЛОВИ ВІДПОВІДІ!- Як «так» вимовити як «ні»? («Може бути»)- Про що завжди говорять в майбутньому часі? (Про «завтра») - Як можна змінювати голову, не роблячи з нею нічого? (За відмінками) - Уявіть, що ви пливете по морю в човні. Раптом човен починає тонути, ви опиняєтеся у воді, до вас підпливають акули. Що зробити, щоб врятуватися від акул? (Перестаньте уявляти це!)