Мовознавчий квест «Свято рідної мови»
Вчитель Холодкова В.В.
Тема: Мовознавчий квест
Мета: повторити і закріпити знання учнів з української мови і літератури; збагачувати словниковий запас; перевірити уміння учнів практично застосовувати знання, здобуті на уроках української мови; удосконалювати навички роботи з LEGO; вміння працювати с тренажерами на нетбуках; розвивати логічне та образне мислення, пам'ять, кмітливість, увагу, спостережливість; виховувати вміння працювати в команді, відповідальність, прагнення до самовдосконалення; плекати любов і повагу до рідної мови; бажання вивчати її, збагачувати свій словниковий запас
Обладнання: LEGO, маршрутні листи, нетбуки. Проектор, картки з завданням
Хід
I. Організаційна частина
Вчитель: Дорогі друзі! Ми раді вас вітати на мовознавчому квесті. Нагода – 21 лютого Міжнародний день рідної мови!
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають день рідної мови. Це свято було проголошено на Генеральній конференції Юнеско, яка відбулася в 1999 році в Парижі.
Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями
Мова – краса спілкування
Мова – як сонце ясне!
Мова – це предків надбання,
Мова – багатство моє!
Виступ дітей:
1-й учень:
Як нема без зірок небосхилу,
Як блакитті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
І народу без мови нема.
2-й учень:
В нас українська мова промениста,
Доступна й лагідна, весела і дзвінка.
Багата, як земля, джерельно чиста
І тепла, наче мамина рука.
3-й учень:
Я вчуся нею гарно розмовляти,
Читаю вірші і пишу слова,
Бо рідну мову треба добре знати.
Вона чудова, ніжна і жива.
4-й учень
Берегти її, плекати
Буду всюди й повсякчас, -
Бо ж єдина – так, як мати,
Мова в кожного із нас!
Вчитель Як у кожної гри, так і у квесті є свої правила.
Правила
Вчитель Зараз ми з вами об’єднаємося в групи і ви отримаєте маршрутні листи (об’єднуються в групи за картками з народими символами)
Сьогодні разом з нами працює журі (Представлення ).
Маршрутний лист
№ |
Назва зупинки |
Кабінет ( підказка) |
4 |
Лего |
Тут мови рідної навчають, Писати назви рік та гір. Частини мови визначають, Складають речення і твір. |
5 |
Алфавітна |
Всі на світі книжки має, На поличках їх тримає. Тихо там себе веди, Прочитав – на місце поклади. |
1 |
Казкова |
Психологія у нас Розвивається як раз. Без психологу сьогодні У наш час ніяк не можна. |
2 |
Мовне асорті |
Він – директор добрих справ, Душу в школу нашу вклав. Педагоги й учні знають Люблять, цінять, поважають. |
3 |
Кмітлива |
Ой яка нелегка доля - бути завучем у школі. Робиш розклад до зорі. Кругом тебе школярі, Всім їм треба раду дати, вчителями керувати. |
Вчитель:
Прошу представників кожної команди отримати маршрутні листи, де вказано всі зупинки. Остатньою зупинкою маршруту стане наш кабінет. Саме тут ми з вами зберемося після того, як ви успішно пройдете всі станції і підведемо підсумки.
II.Квест
1. Зупинка «Алфавітна»
Бібліотека (підказка у маршрутному лист):
Всі на світі книжки має,
На поличках їх тримає.
Тихо там себе веди,
Прочитав – на місце поклади.
Завдання 1
З’єднайте стрілочками відповідні частини фразеологізмів. Поясніть їхнє значення.
Кидати гроші на вітер Цінність часу, витраченого даремно
Грошей кури не клюють Ні за що, за жодних умов
Час – гроші Нерозумно розпоряджатися фінансами
Ні за які гроші Дуже багато, безліч
Завдання 2
Бібліотекар вивішує таблицю з алфавітом, роздає картки з цифрами. Кожна цифра відповідає порядковому місцю букви в алфавіті. Потрібно записати всі слова буквами.
2.. Зупинка LEGO
Класна кімната (підказка у маршрутному листі)
Тут мови рідної навчають,
Писати назви рік та гір.
Частини мови визначають,
Складають речення і твір.
Завдання 1
Склади із кубиків LEGO кольорову башту, переглянувши відео «Сторінками народних казок»
Завдання 2
Зібрати пазл «Моя рідна мова»
3. Зупинка «Казкова»
Кабінет психології (підказка у маршрутному листі)
Психологія у нас
Розвивається як раз.
Без психологу сьогодні
У наш час ніяк не можна.
Завдання
Діти обирають собі роль, одягають маски і читають запропонований твір в особах
4. Зупинка «Мовне асорті»
Кабінет директора (підказка у маршрутному листі)
Він – директор добрих справ,
Душу в школу нашу вклав.
Педагоги й учні знають
Люблять, цінять, поважають.
Завдання
Робота за картками
5. Зупинка «Кмітлива»
Кабінет завуча (підказка у маршрутному листі)
Ой яка нелегка доля - бути завучем у школі.
Робиш розклад до зорі.
Кругом тебе школярі,
Всім їм треба раду дати, вчителями керувати.
Завдання
За 5 хвилин виконати як можна більше завдань на тренажерах з української мови в нетбуках
III. Підсумки
1. Слово журі. Визначення та нагородження переможців.
Вчитель.
Усе минає, а слово залишається. Слово залишається і несе крізь час голос людської душі. То хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво – рідна мова!
Діти співають пісню і дивляться кліп «І радісно й святково, і гордо і велично..»