Моя родина Мета: Дізнаємося головне правило дружньої родини; Пригадаємо, як називаються члени родини; Рахуватимемо членів родини. Утворення числа з двох менших чисел. Суміжні числа

Про матеріал

Моя родина

Мета: Дізнаємося головне правило дружньої родини; Пригадаємо, як називаються члени родини; Рахуватимемо членів родини. Утворення числа з двох менших чисел. Суміжні числа. Усне доповнення рівностей знаками і числами. Порівняння кількості предметів, чисел. Письмове розв'язування прикладів.

Перегляд файлу

Заняття 18

Моя родина

Мета: Дізнаємося головне правило дружньої родини; Пригадаємо, як називаються члени родини; Рахуватимемо членів родини. Утворення числа з двох менших чисел. Суміжні числа. Усне доповнення рівностей знаками і числами. Порівняння кількості предметів, чисел. Письмове розв’язування прикладів.

Хід заняття

1. Повторення матерiалу

Гра «Зваримо борщ», «Зваримо компот». (Дiвчата стають у коло, передають одна однiй iграшкову каструлю, по черзi називають овочi, якi необхiдно взяти, щоб зварити борщ; аналогiчно хлопцi «варять компот»).

Оголошення теми уроку: «Сьогодні ми поговоремо про нашу родину та сімейні обов’язки».

Вчитель читає вірш діти виконують гімнастику для пальчиків.

Раз- турбувалася матуся,( розігнути 1-й палець)

Два – до татка пригорнутися,(розігнути 2-й палець)

Бабуся-три, дідусь –чотири,(розігнути 3-й і 4-й пальці)

П’ять-сестричку полічили. (розігнули 5-й палець)

Ось така моя родина:(швидко стиснути і розтиснути кулачки кілька разів)

І привітна, і гостина. (поплескати в долоні).

Запитання для обговорення:

Скільки людей у цій родині?

Скільки людей у вашій родині?

 

2. Вивчення нового матеріалу

Знайомство в парах.

Вчитель пропонує дітям, які сидять поруч, повернутися обличчями одне до одного та представити свої родини за зразком.

(Роздаємо дітям ксерокопії завдань.).Запропонувати позначити цифрами, хто за ким тягнув ріпку, та, обвівши букви, назвати головне правило родини.

Підсумовуємо: «Отже, головне правило родини-допомога».

3. Робота зi звуками

Дiти, який перщий звук в словi риба? Сьогоднi ми потренуємося вимовляти цей звук чiтко та виразно.

Чистомовка

Ро-ро-ро — їхали в метро.

Рi-рi-рi — Живемо у добрi.

Ра-ра-ра — Починається гра.

Ру-ру-ру — Дуже хочем грати в гру.

Рi-рi-рi — Новi правила у грi.

4. Фiзкультхвилинка (вправи на увагу з використанням нових слiв).

5. Бесіда «Чому треба слухатися батьків»

1.Вчитель читає вірш «Чому треба слухатися батьків»

Прислухайся, дитино,

До батьківського слова,

Що сповнене терпіння,

Турботи і любові.

Прислухайся, дитино,

До дідуся поради,

Бо й татові твоєму

Не раз він мудро радив.

Прислухайся, дитино,

До рідної матусі,

Якій дісталась ніжність

І ласка від бабусі.

Збери усі поради,

Не загуби нічого.

Про тебе також скажуть:

-Прислухайтесь до нього!

Обговорення вірша.

6. Фiзкультхвилинка.

Раз, два — дерева,

Три, чотири — вийшли звiрi,

П’ять, шiсть — пада лист,

Сiм, вiсiм — птахи в лiсi.

Дев’ять, десять — це сунички

Пiдвели червонi личка.

 

7. Складання оповідання про обов’язки дітей у родині.(визначити обов’язки дитини в родині)

(Роздатковий матеріал) За малюнками діти розповідають про один день дружної родини.

7. Робота в зошитi

8. Пiдсумок заняття.(закріпити отримані знання)

1.Перегляд мультфільм «Мама для мамонтеняти» (8хв)

Запитання для обговорення:

  • Як почувалося мамонтеня, коли прокинулося?
  • Кого шукало мамонтеня, коли прокинулося?
  • Хто допомогав мамонтеняті шукати маму?
  • Як почувалося мамонтення, коли знайшло маму?
  • Для чого дітям потрібні батьки?

Підсумки уроку:

Прислухайся до порад старших членів родини. Запитуй у дорослих дозволу на те, що не можна робити без їхньої згоди. Допомагай молодшим.

 

 

docx
Додано
11 травня 2018
Переглядів
1153
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку