Тема. Моя сім’я.
Мета: закріплювати знання дітей про сім’ю; вчити дітей розглядати картину і сприймати її зміст; формувати уміння складати розповідь, закінчуючи фрази (за допомогою вихователя); виробляти навички вимовляти трискладові та чотирискладові слова; розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість; виховувати доброзичливість, почуття любові і поваги до своїх рідних
Словник: сім’я, мама, тато, дідусь, бабуся, донька, синок, діти.
Матеріал: макет будиночка, куща, фотографії сімей, картина.
Хід заняття
— Діти, погляньте, що з’явилося у нашій групі? (Будиночок.)
— Подивіться, який незвичайний кущ росте біля будиночка. Чому він незвичайний? Що на ньому є? (Фотографії сімей.)
— Як ви думаєте, хто живе в цьому будиночку?
— Чи може тут жити сім’я?
— Кожен візьміть фотографію своєї сім’ї. Розкажіть, хто це? (Діти називають членів сім’ї.)
Дидактична гра «Який?»
Мета: вчити дітей добирати епітети до слів тато, мама, бабуся, дідусь. Запитання до дітей
— Яка в тебе мама?
— Який в тебе тато?
— Яка бабуся у тебе?
— Давайте тихенько заглянемо у віконечко.
(Відчинити вікониці. У вікні з’являється картина.)
— Хто тут зображений? (Бабуся, дідусь та ін.)
Дидактична гра «Плещемо в долонечки»
Мета: вчити дітей чітко промовляти трискладові слова.
Вимова трискладових слів: ма-тін-ка, ма-му-ня, ба-бу-ня, ді-ду-ню, ді-ду-сик.
— Давайте усі разом складемо оповідання про цю сім’ю. Я буду починати речення, а ви закінчувати їх.
(Складання розповіді дітьми шляхом закінчення фрази, яку розпочав вихователь.)
У будинку живе велика… (сім’я). За столом сидять… (дідусь, бабуся). Телевізор дивляться… (донька, синок). Чаєм і печивом пригощає… (мама). Книжку читає… (тато).
— Молодці, ви мені добре допомагали.
— Бачите, ця сім’я дружна. І всі ваші сім’ї повинні бути дружними, веселими. І ви повинні любити один одного. Послухайте віршик про рідний дім.
(Вихователь читає вірш.)
РІДНИЙ ДІМ
Хай живе наш рідний дім!
Тепло й затишно у нім.
Тут і тато, тут і ненька,
І бабусенька рідненька,
І веселий наш дідусь
Крутить пишний сивий вус.
(Є. Железнякова)
Підсумок
— Хто живе в нашому будиночку? Як це назвати одним словом? (Відповіді дітей).