Мультимедійна презентація "Як це - нічого не відчувати?"

Про матеріал
Презентація створена за матеріалами безкоштовної інтернет-платформи«Розкажи мені».
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Як це – нічого не відчувати?РОЗКАЖИ МЕНІ – безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій. Тут допомагають всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації та допомоги у зв’язку зі швидкими змінами, що наразі відбуваються у економіці, соціумі та житті кожної людини. За матеріалами

Номер слайду 2

За матеріалами

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Проєкт безкоштовної психологічної допомоги «Розкажи мені» у цей тривожний час працює нон-стоп. Наразі спеціалісти платформи готові захищати фронт психічного здоров’я громадян в умовах війни.  Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, маєте ознаки депресії — відвідайте платформу «Розкажи мені», залиште заявку та очікуйте, коли наш спеціаліст якнайшвидше зв’яжеться з вами. 

Номер слайду 5

Щоб отримати допомогу, потрібно лише коротко описати свій запит і залишити заявку на сайті tellme.com.ua . Далі за вашим запитом модератори платформи підберуть спеціаліста і він якнайшвидше зв’яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн. 

Номер слайду 6

Команда платформи працює здебільшого за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. З нами працюють лише кваліфіковані спеціалісти, з якими ви можете відверто обговорити ситуації, що вас турбують. Усе, що ви розказуєте психологу, залишається тільки між вами. Платформа розроблена та створена Інститутом глобальної трансформації (Institute for Global Transformation)

Номер слайду 7

Як це – нічого не відчувати? Завдяки почуттям люди навчилися не просто виживати, але й розвиватися. Адже саме почуття наповнюють життя сенсом. Чим більше ми відчуваємо, тим більш наповненим є наше життя. Якими б не були почуття, саме вони змушують нас відчувати себе живими. Проте є люди, які відчувають душевну порожнечу або не можуть розпізнати та висловити свої переживання. Психологи виділяють кілька таких станів, коли людина перестає відчувати емоції:

Номер слайду 8

Апатія – це стан тимчасової байдужості, відсутності сил і мотивації. Людина втрачає інтерес до хобі та речей, які раніше приносили радість. Ангедонія – світ стає сірим: людина не здатна отримувати задоволення. Їжа, спілкування, хобі, фізичні вправи, секс не приносять радості.

Номер слайду 9

Алекситимія – нездатність висловити свої почуття; неможливість знайти слова, щоб висловити свої емоції. Депресія — це постійний пригнічений стан, втрата інтересу до життя. Зазвичай діагностується, коли подібний стан зберігається довше двох тижнів.

Номер слайду 10

Чому деякі люди не вміють поводитися з почуттями Людина з дитинства здобуває навичку розпізнавати та вільно виявляти емоції зовні. Проблеми можуть розпочатися тоді, коли батьки не вчать дитину розпізнавати чужі емоції, не дають дитині усвідомити, що ж вона сама відчуває, починають відчувати за неї. Якщо людину виховують батьки, які все контролюють, є ризик, що вона відчуватиме лише ті емоції, які їй дозволяли. Така людина стає для себе “цензором”, який жорстко контролює емоції та пригнічує “нелегітимні”. Через це людина може стати депресивною, байдужою або ж мати стани відсутності почуттів.

Номер слайду 11

Контроль та уникнення Негативні емоції, як-от злість, смуток, ревнощі, заздрість, нам також корисні. Але не всі вміють із ними поводитися, їх важко прийняти. Людині часом комфортніше втекти від неприйнятних почуттів або ж спробувати взяти їх під контроль. Психіка включає захист. І ним стає інтенсивна тривога – саме вона наче оберігає від неприйнятних почуттів. Чим більше людина буде опиратися негативним почуттям, тим сильнішою ставатиме тривога.

Номер слайду 12

Пригнічені та витіснені почуття Коли негативних переживань стає забагато, що впоратись із ними нема сил, людина ховає їх глибоко всередині або витісняє. Людина може хотіти виявити злість, але при цьому продовжує залишатися зовні спокійною. Агресія хоч і добре захована, але рано чи пізно знайде вихід: через знецінення, показову чесноту чи нудьгу. Якщо не проживати емоції, а пригнічувати їх, є ризик виникнення неврозу.

Номер слайду 13

Ізоляція афекту Ізоляція афекту – зменшення значення почуттів, усвідомлення їх через розум, а не переживання. У такому стані людина говорить про те, що відчуває, наче на автоматі – без емоцій. Почуття є, але емоційного зв'язку з ними немає. Наприклад, якщо хлопчикам у дитинстві наказували не плакати, то дорослими вони уникатимуть смутку та туги. Дівчатка, яким забороняли проявляти агресію, будуть її придушувати в дорослому віці.

Номер слайду 14

Втрата орієнтирів Почуття слугують для нас внутрішнім орієнтиром – підказують, що з нами відбувається. Коли підказок немає, ми діємо за загальноприйнятим алгоритмом – так, як від нас чекають. Людина може дбати про близьких, бути доброю, але при цьому не бути залученою емоційно. Життя таких людей позбавлене яскравих фарб. У них нема прагнень, натхнення.Інші їх сприймають як людей байдужих, проте ця байдужість звернена до самого себе.

Номер слайду 15

Відновити здоровий прояв емоцій допоможе психотерапія. Психотерапевт покаже, як можна переграти руйнівні емоції, а також як сповна насолодитися позитивними. Все це необхідно, щоб жити повноцінним чуттєвим життям!

Номер слайду 16

Допомога тут!

Номер слайду 17

Використані електронні ресурси:1. Онлайн-платформа психологічних консультацій «Розкажи мені» https://tellme.com.ua/2. Корисні поради_Платформа «Розкажи мені» - https://utvdnipro.dp.ua3. Платформа психологічної допомоги «Розкажи мені» – все буде добре - https://www.buchanews.com.ua

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
22 березня
Переглядів
218
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку