Мультимедійна презентація "ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ ПОДОЛАТИ СТРАХ ТА ПАНІКУ?"

Про матеріал
В період воєнного стану в Україні надзвичайно важливо зберігати спокій, не панікувати, а зібратися з силами і підтримувати рідних, близьких та свою країну. У всіх базова потреба в таких умовах – потреба в безпеці. Це вкрай складно, але необхідно, тому що настрої людей на війні не менш важливі, ніж справні зброя та техніка і у кризові моменти від цього залежить наше виживання. Вашій увазі поради для здобувачів освіти та учасників освітнього процесу, які допоможуть переносити стрес із мінімальними наслідками, долати життєві негаразди, тверезо мислити, не впадати в депресивні стани, тримати себе в руках.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ ПОДОЛАТИ СТРАХ ТА ПАНІКУ? Сьогодні ми переживаємо важкі часи. Народ України страждає. Надмірне навантаження на емоційну сферу особистості викликає страхи і паніку. Страх – це природна реакція, боятися під час військових дій нормально. Разом з тим, варто відрізняти страх від панічних атак та панічного розладу. Під час війни ми боїмося реальної загрози, а під час панічних атак ми боїмося відчуття страху, що виникає без об'єктивних причин. Страх мобілізує наше тіло, щоб ми могли максимально ефективно діяти, включаючи режим «бий-біжи-зупинись». Але страх, що переповнює, заважає нам критично мислити і адекватно діяти, наражає нас на небезпеку, замість того, щоб рятуватися.  

Номер слайду 2

ЩО Ж РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ПЕРЕПОВНЮЄ СТРАХ?   ВИ сильніші і стійкіші, ніж ВИ про себе думали. ВАМ зараз потрібно бути в собі і діяти правильно: для себе, для близьких, для країни! А для подолання страхів спробуйте застосувати ось такі техніки. ПАМ'ЯТАЙТЕ,

Номер слайду 3

ДИХАННЯ КВАДРАТАМИ НОРМАЛІЗУВАННЯ ДИХАННЯ, особливо з увагою до довгого видиху – дуже проста, важлива та ефективна техніка. Корисна за будь-якого прояву найсильніших емоцій. ДИХАЙТЕ КВАДРАТОМ: повільний вдих на рахунок 1-2-3-4, пауза 1-2-3-4, видих 1-2-3-4, пауза 1-2-3-4. Можете малювати очима квадрат або зробіть повільний вдих на рахунок 1-2-3-4, і видих удвічі довший за 1-2-3-4-5-6-7-8 Якщо поруч є люди, краще перші 2-3 кола почути від них чіткий голосовий супровід: "ДИВИСЬ НА МЕНЕ! ВДИХ ДВА ТРИ ЧОТИРИ, ПАУЗА ДВА ТРИ ЧОТИРИ, ВИДИХ ДВА ТРИ ЧОТИРИ, ПАУЗА ДИВИСЬ НА МЕНЕ! ЧОТИРИ..." Коли ми повільно видихаємо, ми підвищуємо рівень вуглекислого газу та знижуємо рівень кисню, що допомагає заспокоїтися та привести серцебиття у норму швидше. Рахунок допомагає задіяти «розумні» ділянки мозку та переключитися з емоційного стану на раціональний.

Номер слайду 4

ЗАЗЕМЛЕННЯ – ПРАВИЛО ТРЬОХ Ця техніка дієва, коли починається почуття вильоту з реальності. У кожного цей стан може проявлятися по-різному: шум у вухах; ватяні ноги; потемніння в очах; втрата реальності; втрата відчуття часу. Коли Ви знаходитеся у такому стані дайте відповідь на прості запитання: Як мене звуть? Де я зараз? Який зараз рік? Так ми запускаємо повернення у реальність. Знайдіть три предмети жовтого кольору довкола себе. Згадайте три види дерев. Зауважте три різні звуки навколо - голос, кроки, шарудіння. Торкніться трьох різних поверхонь. Відчуйте три різні запахи. Таким чином ми запускаємо когнітивну роботу та сенсорні відчуття тіла, повертаємо себе в реальність, у тут і зараз.

Номер слайду 5

ГОЛОС, ЯКЩО ЦЕ БЕЗПЕЧНО Ця техніка підійде для слабкого штурму, коли багато емоцій і хочеться плакати, але ви твердо стоїте у реальності і можете більш-менш триматися. Співайте. Гучно, активно, з сильною вокальною партією. Можна Гімн України. Можна будь що енергійне, тільки не сумне. Доведено, що спів нормалізує дихання, дає вихід емоціям назовні, згадування слів поверне до реальності і підтримає ваш бойовий дух.

Номер слайду 6

ЗНЯТТЯ М'ЯЗОВОЇ НАПРУГИ   Зробіть звичайний неглибокий вдих і на затримці видих, по черзі напружте всі м'язи тіла від пальців ніг до голови, потримайте 2-3 секунди максимально сильне напруження, і з видихом, розслабтеся. Повторіть кілька разів. Тривога - це тілесна реакція насамперед. І така вправа дозволяє зняти напругу з тіла та розвантажити психіку. ФІЗИЧНІ ВПРАВИ Дієвими для зняттям стресу, коли основна загроза вже пішла, а стрес залишився є фізичні вправи. Рухайтеся, присідайте, виконуйте різноманітні вправи, рубайте дрова, тягніть залізні їжаки на дороги, мийте підлогу – виконуйте будь-яку активну фізичну діяльність. ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Наш спокій – це вклад у нашу ПЕРЕМОГУ, це тил наших вояків!

ppt
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
5 квітня 2022
Переглядів
3930
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку