Кравець Світлана Миколаївна,
учитель мистецтва
закладу освіти с. Куцівка
Ротмістрівської громади
Черкаської області.
Анотація.
Представлена робота з інтегрованого курсу «Мистецтво» 10 клас. Конспект складений для одного уроку і включає в себе інформацію про національні види мистецтва та традиційні ремесла Індії.
У роботі звертається увага на особливості традицій регіонів та величезне різноманіття і багатство культури країни.. Розробка дає можливість кожному вчителю вибрати необхідний матеріал, використати його при викладі теми з використанням комп’ютера та проектора.
Матеріал розроблений за програмою «Мистецтво» для 10-11 класів автор Л.Масол.
Індія починається з того, що сняться
сни про виправу на схід.
І вони сюжетні, вони —
наче фільм, по якому блукаєш героєм-зухом.
Просто чуєш сурму або ґонґ, або дзвін води,
або голос, який шепоче:
“Устань і йди!”,
але ти не певен, чи серцем почув чи вухом.
Юрій Андрухович
Тема: Національні види мистецтва та традиційні ремесла Індії.
Мета: формування ключових компетентностей:
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: дошка, підручник, комп’ютер, проектор.
Методи і прийоми: бесіда, коментар вчителя, демонстрація наочності, організація процесу сприймання, пізнавальної та практичної діяльності учнів, стимулювання активності учнів, педагогічне спостереження, порівняльний аналіз.
Терміни і поняття: живопис, культура, традиції, ремісники.
Види мистецтв (предметів), що інтегруються на уроці: образотворче мистецтво.
Відеоряд: «For such species , culture and people to live ... Indian music for relaxation» (https://www.youtube.com/watch?v=TJc1AYqF8-I)
Міжпредметні зв’язки: географія, історія.
Структура використання на уроці навчального часу:
І. Привітання. Організаційний момент. 1 хв
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок. 3 хв
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності на уроці. Оголошення теми і мети уроку. 2 хв
ІV. Сприйняття нового матеріалу. Вступне слово учителя. 1 хв
V. Підсумки уроку. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія. 4 хв
VІ. Домашнє завдання. 1 хв
Хід уроку
І. Привітання. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
Бліц-опитування «Правда чи хиба?»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності на уроці. Оголошення теми і мети уроку.
Індійське мистецтво протягом свого існування позначене тісним зв 'язком з панівними в різних періодах релігійними системами. Майже всі його пам'ятки, що дійшли до наших часів, мали релігійний характер: літературні твори, архітектурні, скульптурні, живописні шедеври, навіть славнозвісні індійські танці. Безперечно, в країні існувало і світське мистецтво, але основними свідченнями щодо нього залишилися тільки літературно-історичні описи. Самі пам'ятки не збереглися, адже відрізнявся навіть використовуваний для будівництва матеріал: камінь — для релігійних святинь; дерево, цегла та глина — для світських споруд. Пріоритет релігії в індійській культурі яскраво виявився у сфері мистецтва.
ІV. Сприйняття нового матеріалу.
Сучасне індійське образотворче мистецтво несе в собі і власний початок і випробовує на собі вплив авангардизму західних шкіл і напрямів.
Цей процес поєднання знаходиться в постійному русі. Національно-індивідуальне, власне індійське проявляє себе достатньо чітко.
Це результат переосмислення інновацій, який і примушує до того або іншого напряму в сучасному мистецтві Індії додавати визначення «індійський»: «індійський абстракціонізм», «індійський експресіонізм», «індійський сюрреалізм і поп-арт».
Сьогодні ми з вами ознайомимося саме з традиційними школами мистецтва Індії.
Вишукані візерунки, привабливі кольори, незрівнянне майстерність і витонченість є відмінними рисами індійського народного ремесла, які поставили його на карту світу.
Індія не випадково була однією із тих країн земної кулі, де вперше був здійснений перехід до класового суспільства, з'явилася державність. У її регіоні раніше за інших частин північної півкулі виникли умови для розвитку людської цивілізації. У той час як майже весь європейський континент ще покривали густі ліси і лише подекуди, окремими острівцями, минулого розкидані стоянки первісних мисливців в Індії вже починала розцвітати досить висока по того часу матеріальна культура.
Перегляд відео фрагменту «For such species , culture and people to live ... Indian music for relaxation».
Перегляд відео презентації «Національні види мистецтва Індії».
Перегляд відео презентації «Традиційні ремесла Індії».
V Практична робота «Проект рекламного буклета «Подорожуємо Індією»
За допомогою шаблону та зображень створіть рекламний буклет.
Практична робота 2 «Розпис сарі, традиційний елемент розпису «Огірок»»
VІ. Підсумки уроку. Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.
В даній хмаринці тегів знайдіть нові поняття, з якими ознайомилися на уроці
VІ. Домашнє завдання. Підготувати повідомлення «10 маловідомих фактів про Індію»
Використана література
Виконання практичної роботи