1
6-Б клас. Урок онлайн (дистанційно, синхронно) 07.01.2022 р. Роздобудько В.
Тема уроку: «Налаштування показу спільного проекту Google Презентації на тему «Колядки та щедрівки: традиції та сьогодення» під музичний супровід пісні у виконанні співачки Тіни Кароль «Тиха ніч, свята ніч». (1 хв).
Мета уроку:
- закріплення здобутих знань учнів на попередніх уроках інформатики із способів налаштування показу презентацій на практиці;
- розвиток навичок спільної роботи зі слайдами та гіперпосиланнями;
- вдосконалення вмінь роботи з онлайн-документами Google Презентаціями;
- покращення творчої уяви, сприйняття, уваги, пам’яті, логічного мислення;
- виховання інтересу до інформатики, естетичного смаку, охайності в роботі.
- виявити вплив класичної музики на краще засвоєння учнями знань й практичних навичок на уроках інформатики. (1 хв.)
Наукова новизна уроку полягає в експериментальному дослідженні впливу класичної музики на покращення ефективності спільної роботи учнів на уроках, зокрема, інформатики. Багатьма науковцями доведено позитивний вплив музики на організм дитини (Мазуряк С. В, - http://www.osvitacv.com/index.php/doshkillya/2015-04-08-12-23-32/145-2015-04-16-06-04-03/29668-2015-04-21-12-21-31 і інш.). Так, під час дистанційного уроку з інформатики, а саме протягом часу звучання класичної музики (пісня «Тиха ніч, свята ніч» у виконанні Тіни Кароль), в учнів 6-Б класу спостерігалась краща зосередженість, уважність та покращилась результативність їх діяльності в цілому на 5 – 10 %. Експериментально доведено, що аналогічне чи схоже завдання інші учні виконували без звучання музики значно повільніше й не охочіше, без внутрішнього ентузіазму. (1 хв. )
Обладнання: ноутбук чи ПК з веб-камерою й мікрофоном, Хмарні технології Google Диску - онлайн програма Google Презентації, програма ZOOM.
Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і умінь спільної роботи учнів над проектами за допомогою Google Презентацій. (1 хв).
Хід уроку
І. Організаційний момент
Я дуже радий вітати Вас, учні 6-Б класу на дистанційному уроці інформатики в цей чудовий різдвяний вечір 7 січня 2022 року! Всі ви підключилися за посиланням до ZOOM-конференції (Ідентификатор: 8115250251, код доступу: 111111) (https://us04web.zoom.us/j/8115250251?pwd=m9EJR6Y03mN_wfe5Xd5j2QLxHT1hl2.1 та одержали посилання на спільний документ Google Презентації (https://docs.google.com/presentation/d/18nlNtM6zgqvkwrvwfCvwfyzZl2GiYtdN4VywU3MyYYE/edit?usp=sharing)
Зараз ідуть Різдвяні свята – а це час колядок і щедрівок, що й зумовило актуальність вибору проблематики даного уроку – робота з спільним проектом-Google презентацією на тему «Колядки й щедрівки: традиції та сьогодення».
До того ж, саме колядки та щедрівки Ви нещодавно вивчали також і на уроках української літератури (міжпредметні зв’язки).
Перш ніж продовжити наш урок, пропоную подивитись відео-уривок з колядки, яку з нагоди свята записали на передодні вчителі й адміністрація нашої школи (1 хв.) - https://www.youtube.com/watch?v=s6ZYFvmYuM0&ab_channel=DiplomDeLuxe
Сподобалось? Так. А чи знаєте Ви якісь колядки чи щедрівки? Назвіть їх. («Коляд, коляд, колядниця», «Щедрий вечір, добрий вечір» тощо). І чи знаєте Ви різницю між колядкою і щедрівкою? (Колядки співають на 7 січня, а щедрівки на 13 січня. І в колядках прославляють дитя Ісуса Христа, а в Щедрівках – добробут й здоров’я господарів). (3 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Молодці! З метою актуалізації опорних знань, давайте пригадаємо, що ви вивчали на попередніх уроках інформатики. Отже, декілька бліц-питань (по 25 с. кожне).
Добре. Дякую. (1 хв.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Під час створення комп’ютерної презентації необхідно врахувати, хто і в яких умовах буде її доповідати або /і переглядати. Залежно від цього потрібно планувати і хід її демонстрації. Саме з цим ми і розберемося на сьогоднішньому уроці, темою якого є Налаштування показу спільної Google презентації. (1 хв.)
VІ. Практична робота на ПК.
А зараз приступаємо до роботи. Переходимо за посиланням в Google презентації, яку Ви одержали напередодні (https://docs.google.com/presentation/d/18nlNtM6zgqvkwrvwfCvwfyzZl2GiYtdN4VywU3MyYYE/edit?usp=sharing)
Хочу нагадати Вам, що під час роботи з комп’ютером, чи ноутбуком необхідно дотримуватись вимог безпеки життєдіяльності та санітарно-гігієнічних норм!
Під час роботи над спільним проектом, думаю натхнення Вас додасть пісня «Тиха ніч, свята ніч» у виконанні відомої співачки Тіни Кароль.
Практична робота (хід роботи) – 10 хв.
Інструктивна картка
Отже, зараз перед собою Ви бачите титульну сторінку (слайд) спільного проекту Google Презентації на тему «Колядки та щедрівки…». Час для виконання роботи 10 хв.
Далі, інший учень робить наступний слайд і т. д. Тобто кожен учень робить свою частину роботи в спільному проекті під приємні звуки музики. В кінці, разом всі роблять останній слайд Висновки.
VІІ. Релаксація
Вправи для очей. Міцно заплющити очі на 5 секунд, потім відкрити на 5 секунд. Повторити 6 paзiв. Швидко моргати протягом 30 секунд. (1 хв.)
VІІІ. Демонстрація та обговорення спільного учнівського проекту. (3 хв.)
ІХ. Підсумки уроку. (3 хв.)
Х. Оцінювання учнів. (1 хв.)
ХІ. Домашнє завдання.
Опрацювати відповідний параграф підручника. (1 хв.)
Якщо залишився час. (до 5 хв.)
Оберіть правильні твердження. Які правила оформлення презентації ти знаєш?
Усі слайди має об’єднувати одна тема. +
На кожному слайді обов’язково має бути зображення. +
Текст має містити короткі речення. +
На кожному слайді має міститися заголовок. -
Заголовки мають привертати увагу. +
Темний текст має розміщуватися на темному фоні. –
До зустрічі в новому семестрі!