Тема. Письмо малої букви а. Підготовчі графічні вправи. Відривне і безвідривне поєднання елементів малої букви а. Написання буквосполучення аа
Мета. Ознайомити учнів з рукописною буквою а, її складовими. Вчити писати рукописну букву а окремо та в поєднанні з іншою. Удосконалювати навички звукового аналізу слів. Розвивати мовлення, мислення. Виховувати охайність, уважність.
Хід уроку
І. ОРГРНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
-
Вступна бесіда
-
Яку букву вивчали сьогодні на уроці читання?
-
Який звук вона позначає?
-
Гра «Упіймай звук [а]»
-
Послухайте вірш і впіймайте слова зі звуком [а].
Акула абетку знайшла,
І з нею до школи пішла.
Щоб у віршах не плутати,
Почала її вивчати.
Демонстрування малюнків акули й абетки.
-
Назвіть звуки в слові акула.
-
Скільки складів у цьому слові?
-
Назвіть наголошений склад.
-
Скільки звуків [а] у слові акула?
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
-
Порівняння малої рукописної і друкованої літери а
-
Що спільного в цих буквах, а що – відмінного?
-
Спробуймо викласти букву а з допомогою «Лего».
-
Робота над верхнім малюнком сторінки зошита
-
Що ви бачите на малюнку у верхній частині сторінки?
-
Назвіть звуки у слові ананас.
-
Скільки складів у цьому слові?
-
Який склад наголошений?
-
Аналіз складових елементів рядкової букви а
-
Розгляньте рукописну букву а. З яких елементів вона складається. (З овалу і прямої лінії, заокругленої внизу).
-
Спочатку пишемо овал. Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії, ведемо вгору до лінії, заокруглюючи ліворуч, потім униз, теж заокруглюючи. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до початку овалу. Потім від верхньої рядкової лінії, торкаючись овалу, ведемо вниз пряму похилу лінію, яку біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч і закінчуємо близько середини рядка.
У зошиті в рамочці біля букви є стрілочка з крапочкою, вона означає, що це елемент, з якого починаємо писати букву. Якщо ви забули, звідки починати писати букву, подивіться на рамочку.
-
Графічне тренування
-
Спробуємо написати нашу букву а з допомогою носа, ліктя, вуха і т.д.(Прописування букви в повітрі.)
-
Письмо малої букви а.
-
Рядкову букву а пишемо під лічбу «і-раз-і, два-і».
-
Виконання завдань у першому рядку.
-
Звертаємо увагу на правильність постави під час письма, положення зошита.
ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
-
Робота в другому рядку зошита.
-
Робота в третьому рядку зошита.
-
Пальчикова гімнастика «Чопулята»
Указівний і середній пальці «ходять» по столу.
Чопу-чопу-чопулята,
Ви – маленькі ноженята.
Чопу-чопу від колиски
До рудої кицьки Лиски.
-
Робота в четвертому та п’ятому рядку.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
-
Яку букву ми вчилися писати на сьогоднішньому уроці?
-
Який звук вона позначає?
-
Що подібне, а що – відмінне в малої рукописної та друкованої букви а?