"Написання переказу за колективно складеним планом "Дружні шпаки" за Наталією Забілою."

Про матеріал
Урок розвиває усне і письмове мовлення, вчить учнів переказувати , робити висновки. Дає змогу виховувати любов, бережливе ставлення до природи
Перегляд файлу

Урок розвитку мовлення  .Українська мова.

3 клас

Тема уроку :Написання переказу за колективно складеним планом.  «Дружні шпаки» за Наталією Забілою.

Мета: Перевірити вміння учнів переказувати текст; складати колективно план  тексту; розвивати усне і писемне мовлення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов , бережливе ставлення до природи.

Обладнання уроку: зошити з друкованою основою для розвитку мовлення, ілюстрації картинок птахів,комп’ютер, відео(1-2хв.)

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

   1.Каліграфічна хвилинка

   - Відгадування загадок:

Першим я приніс весну,                      

Пробудив усе від сну.                            

Заспіваю під вікном,                              

Звуть мене усі…(шпаком).                    

  - Запишіть каліграфічно:

Шш шп акі ачи  Шпак шпаківня шпачиха

ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

   1.Повідомлення теми, мети уроку.

   Сьогодні ми перевіримо ваше вміння писати письмовий переказ Ви добре працювали, тому успішно впораєтеся із завданням.

2. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

      1.   Відгадаємо загадки та узнаємо хто є героями нашого тексту

 1)Спритний майстер у стрибках,

 На деревах, по гілках.                    

  Вся руда, пухнастий хвіст,

  Рудий дім для неї ліс.(білка)

2)Зранку пташечка співає.

Сад й гайочок звеселяє.

У дуплі живе цей птах.

Та скажу тобі , це….(шпак)

2.Розглядаємо світлини у зошиті з розвитку мовлення. Визначаємо , на якій із них зображено шпаків. Пояснюємо , чому ви так вважаєте?

3.Гра «Мікрофон»

(Розказуємо ,що вам відомо про шпаків?)

4.Сторінка «Цікаво знати» -перегляд відео про шпаків та білку

5.Читання тексту вчителем: «Дружні шпаки» за Наталією Забілою

6.Виконання завдань ,запропоноване у зошиті:

  1. У яку пору року відбувається подія?
  2. Чим були зайняті шпаки?
  3. Чому молода пара забила тривогу?
  4. Як відреагували інші шпаки?
  5. Чому текст має таку назву?

7.Читання тексту ще раз. Визначаємо , скільки частин він має.

8.Складання колективно і запис плану до тексту.

9.Пиши правильно слова: оселилися, висиджувати, уранці, тривожний, причиною, злетілися, перелякана. втекла, повернулися.

10. Усний переказ тексту за складеним планом.

11. Самостійна робота учнів. Письмовий переказ.

12. Заслуховування письмових робіт учнів .Виправлення мовних  помилок.

 

ІV  Підсумок уроку.

  • Чи все вдалося вам зробити на уроці?
  • Під час якого завдання виникли труднощі?
  • Чи вдалося їх подолати?

 

 

 

docx
Додано
5 червня 2022
Переглядів
2737
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку