Народи, які живуть на теренах України. Міфологія та релігія. Наукове бачення світу.

Про матеріал
Презентація до уроку з теми "Народи, які живуть на теренах України. Міфологія та релігія. Наукове бачення світу"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Народи, які живуть на теренах України

Номер слайду 2

Які вам відомі історичні назви українських земель?

Номер слайду 3

Історико-географічний регіон — це не просто територія, це ціла країна зі своєю історією, традиціями, самобутністю.1. Поміркуйте, що вплинуло на формування назв історико-географічних регіонів.2. Знайдіть на карті історико-географічний регіон, у якому ви живете. З якими історико-географічними регіонами він межує?3. Які регіони межують з іншими країнами?

Номер слайду 4

Пізнавально й цікаво. У селищі Пирогово, що на околиці Києва, діє найбільший в Україні Музей народної архітектури та побуту. На його території розміщено 300 пам’яток народного будівництва, 80 тисяч предметів хатнього начиння, одягу, знарядь праці, творів мистецтва.1. Як ви вважаєте, у чому незвичність таких музеїв?2. Яку інформацію ми можемо отримати, відвідавши їх?етнографія (від грецьких слів «етно» — народ, «графія» — опис)

Номер слайду 5

Буковина – букові ліси. Слобожанщина - слободи. Герб м. Дрогобич. Сіль — це символ Дрогобича. Про це свідчить навіть герб міста, на якому зображено дев’ять топок солі. Дрогобицький солевиварювальний завод — найстаріше підприємство України, яке працює із середини XIII ст. Сьогодні це єдине підприємство в Європі, де сіль виготовляють тим самим методом, що й майже 800 років тому — виварюванням з природної ропи.

Номер слайду 6

1. Чим, на вашу думку, зумовлене різнобарв’я вишиванок у різних куточках України?2. Дізнайтеся, що символізує орнамент вишиванки вашого регіону.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Українці в національному вбранні1. Що вам відомо про національний одяг українців?2. З яких елементів він складається? Що впливає на регіональні відмінності костюма?

Номер слайду 9

Конституцію нашої держави прийнято «від імені Українського народу — громадян України всіх національностей». За цим Основним Законом, Українська держава сприяє розвиткові української нації, а також розвиткові культурної і релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. Близько 80 % жителів нашої країни вважають себе українцями за національністю. Представниками інших національних спільнот є росіяни, білоруси, молдавани, кримські татари, болгари, угорці, румуни, поляки, євреї, вірмени, греки та інші. За віросповіданням найбільше в Україні християн: це українці, росіяни, білоруси, молдавани, болгари, поляки та інші. Кримські татари (корінний народ Криму), азербайджанці та деякі інші народи є мусульманами — послідовниками ісламу. Євреї сповідують юдаїзм. Є в Україні представники й інших релігій, а також люди, які не сповідують жодної релігії (атеїсти). Фестиваль угорської культури на ЗакарпаттіДень польської мови у школі № 3, м. Івано-Франківськ. Гагаузи в національному одязіДізнайтеся, які народи проживають у вашому регіоні. За якими ознаками можна визначити належність людей до певної національної спільноти?

Номер слайду 10

Ахтем Сеітаблаєв — український кримськотатарський актор, режисер фільмів «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги»Чи дивились ви ці фільми? Яким подіям вони присвячені?

Номер слайду 11

Міфологія та релігія. Наукове бачення світу

Номер слайду 12

Пригадайте, що таке міфи і легенди? Які ви знаєте міфи і легенди українського народу? Чому, на вашу думку, з’являються міфи і легенди?

Номер слайду 13

Міф (від грец. — розповідь) — це розповідь, що передає уявлення наших далеких предків про створення світу, його будову, про богів і різних фантастичних істот. Міфологія — сукупність пов’язаних міфів певних людських спільнот (наприклад, давньогрецька міфологія).

Номер слайду 14

Дерево Життя. Коли почав творитися наш світ, ще не було ні землі, ні неба, ні сонця. А було безмежне синє море. З нього піднявся острів Буян. На острові виросло Першодерево — Дерево Життя. Його кора засяяла золотом. Гілки вкрилися чудовими квітами й чарівними плодами. На листі заблищала срібна роса. Полинули пахощі. Піднімалася з синього моря земля. Росло Дерево і сіяло життя. Земля вкривалася зеленими лугами, густими лісами. Летіли від Дерева Життя птахи, бігли звірі, розходилися в усі боки люди. Розростався світ, росло Першодерево. Від нього пішли трави і квіти, кущі й дерева, плоди й насіння. Світ став таким великим, що вже ніхто не знає, де росте Дерево Життя. Але люди про нього не забули. Українки вишивають Дерево Життя на рушниках, а його чарівні квіти — на сорочках.1. Доведіть уривками з тексту що міф життєвий.2. Як ставляться до дерева життя українці.3. Пригадайте, ми вже зустрічалися з поняттям «Родове дерево». На вашу думку, що спільного, а що — відмінного між Родовим деревом і Деревом життя з українського міфу?

Номер слайду 15

Поміркуймо!На думку давньогрецького історика Геродота: «Міфи — це відображення історичних подій». Чи погоджуєтесь ви з думкою вченого? Відповідь обґрунтуйте.

Номер слайду 16

Варто запам'ятати!Релігія — особливе уявлення людей про світ, що базується на віруваннях і системі духовних і моральних цінностей, які скеровують поведінку людей. Найпоширеніші у світі релігії: християнство (найпоширеніша релігія), іслам, буддизм. Існують також національні релігії — індуїзм, сінтоїзм, юдаїзм. Атеїзм — світогляд, який характеризується відсутністю віри в існування будь-яких богів, духів, інших надприродних істот тощо.1. Чому більшість людей у світі відносить себе до віруючих?2. У яких регіонах світу поширені національні релігії?3. На вашу думку, чи зміниться строкатість карти через 50-100 років?4. Наскільки суспільство готове жити в полірелігійному світі?5. Як ви розумієте поняття «релігійна толерантність»? Чи є актуальним це поняття в сучасному світі?

Номер слайду 17

Яке значення в житті сучасної людини має релігія?Як запобігти релігійній нетерпимості?

Номер слайду 18

Конституція України. Стаття 35 Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова. Ніхто не може бути увільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов’язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.1. Що включає в себе право на свободу світогляду й віросповідання?2. У яких випадках право на свободу світогляду і віросповідання може бути обмежене?3. Яка релігія може бути визнана державою як обов’язкова?4. Чи можна звільнитися від виконання військового обов’язку за мотивами релігійних переконань?

Номер слайду 19

1. Чи може сучасна людина змінювати релігію?2. На вашу думку, чим був викликаний релігійний фанатизм у Європі?3. Чи можна виховати в собі релігійну толерантність?

pptx
Додано
21 жовтня
Переглядів
60
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку