Навчальна програма НУШ

Про матеріал
Навчальна програма НУШ для 6 класу (3,5 год.) до підручника Prepare Навчальна програма з англійської мови для 6 класу 3.5 годин на тиждень (122 години) розроблено на основі модельної навчальної програми для закладів загальної середньої освіти (автори Зимомря І. М., Мойсюк В. А., Тріфан М. С., Унгурян І. К., Яковчук М. В. ), наказ МОН від 12.07.2021 №795 за підручником “Prepare” для 7 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автори Д. Коста, М. Вільямс, І. Скрипник, видавництво “Лінгвіст”, гриф “Рекомендовано МОН України” (наказ № 124 від 05.02.2024)
Перегляд файлу

                                        

 

 

                                                                                                                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                                         на засіданні педагогічної ради

                                                                                                                               Ліцею № 1 м. Хоростків

                                                                                                                         Протокол №_______від «____»_______ 2024p.                                           

 

Навчальна програма

з англійської мови для 6 класу

3.5 годин на тиждень (122 години)

розроблено на основі модельної навчальної програми

для закладів загальної середньої освіти

(автори Зимомря І. М., Мойсюк В. А., Тріфан М. С.,

Унгурян І. К., Яковчук М. В. ), наказ МОН від 12.07.2021 №795

за підручником “Prepare” для 7 класу закладів загальної середньої освіти

(з аудіосупроводом), автори Д. Коста, М. Вільямс, І. Скрипник,

видавництво “Лінгвіст”, гриф “Рекомендовано МОН України”

(наказ № 124 від 05.02.2024)

 

 

 

  

 

 

                                                                                        

Навчальна програма для 6 класу розроблена на основі модельної навчальної програми авторів Зимомря І. М., Мойсюк В. А., Тріфан М. С., Унгурян І. К., Яковчук М. В. «Іноземна мова. 5-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (Рекомендовано Міністерством освіти і науки України, Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795) за підручником “Prepare” для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), Коста Джоанна,  Вільямс Мелані.-К.: Видавництво “Лінгвіст”, 2022, гриф “Рекомендовано МОН України (наказ № 254 від 03.02.2023). Навчальна програма конкретизує модельну навчальну програму та описує коло основних знань, умінь та навичок, що підлягають засвоєнню, визначає порядок вивчення тем, кількість годин на їх вивчення, окреслює очікувані результати навчання здобувачів освіти, визначає орієнтовні види навчальної діяльності для розвитку ключових компетентностей та критерії оцінювання учнів.

  1. Пояснювальна записка

          Нормативно-правова база, на основі якої укладено навчальну програму

 Програма відображає головні ідеї Закону України «Про освіту» від 05.09.2017, Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020,  Державного стандарту базової середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 30. 09. 2020 р. № 898) та ідеї концепції «Нова українська школа» (2016 р.). Програма ґрунтується на принципах:  комунікативної спрямованості освітнього процесу для реалізації цілей і завдань навчального предмету «Іноземна мова»;  особистісної орієнтації на учня/ученицю; підтримки автономії учня/учениці; взаємопов’язаності (інтеграції) 4 видів мовленнєвої діяльності в освітньому процесі, а саме: (сприймання на слух/аудіювання, усного продукування і взаємодії/говоріння, зорового сприймання/читання, писемного продукування і взаємодії/письма). Мовний інвентар (лексика і граматика)  Програми та види навчальної діяльності учнів, спрямовані на реалізацію очікуваних результатів навчання.

Програма відповідає контексту Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, які вказують, чого мають навчитися учні в процесі оволодіння мовою з метою її використання як засобу міжкультурної взаємодії.

Обов’язкові результати навчання та орієнтири для оцінювання іншомовної освіти (мовно-літературна галузь) Державного стандарту базової загальної середньої освіти зорієнтовано на Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти. Відповідно, встановлено рівень володіння іноземною мовою учнями: на кінець 6-го класу А2.

Зміст навчальної програми забезпечують:

- Підручник “Prepare” для 6 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), Коста Джоанна,  Вільямс Мелані.-К.: Видавництво “Лінгвіст”, 2022, гриф “Рекомендовано МОН України (наказ № 254 від 03.02.2023).  

-Матеріали для вчителів та учнів на онлайн платформі видавництва.

Навчальна програма є основою для календарно-тематичного та поурочного

                              планування, у якому вчитель самостійно, враховуючи запропоновану кількість годин на

              вивчення тем у межах розділу, розподіляє години і види

              навчальної діяльності, планує види роботи, спрямовані на опанування змісту матеріалу та

              формування ключових та предметних компетентностей. Це дає можливість вчителеві вільно й

              творчо підійти до реалізації програми в кожному класі, врахувати інтереси й рівень підготовки

              учнів, конкретні умови викладання -можливість використання

              інформаційно- комунікаційних технологій; рівень володіння учнями іноземними мовами;

              знання української мови і літератури, історії та інших предметів; підготовка до контрольного

              оцінювання ,тощо.

 

                                                                              Мета курсу

Відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти метою середньої освіти є всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості. Метою впровадження концепції Нової української школи є формування компетентностей здобувачів освіти, потрібних їм для успішної самореалізації в суспільстві. Формування ключових компетентностей засобами іноземної мови є тривалим процесом, який не закінчується вивченням певної теми спілкування. Більшість ключових компетентностей формуються і надалі, в різних обсягах і напрямках, упродовж усього процесу вивчення іноземної мови. Водночас деякі з них мають вибірковий характер і формуються лише в межах окремих тем спілкування. Поряд із цим, є компетентності, формування яких здійснюється інтегровано, тобто в межах кількох тем на різних етапах навчання. Саме тому комунікативні ситуації, представлені у даній Програмі, інтегруються у певній послідовності.

Важливим елементом процесу навчання є також система оцінювання, як складова управління якістю освіти. Результати оцінювання надають інформацію для визначення напрямків розвитку освіти, його відповідності запитам держави; вони є підґрунтям для взаємодії батьків, учителів і учнів, метою якої є обговорення індивідуальних досягнень школярів, визначення умов, за яких навчальна діяльність буде найбільш продуктивною. Саме тому в Концепції Нової української школи акцентується увага на змінах у системі оцінювання навчальних результатів учнів. Вимоги до обов'язкових результатів навчання визначаються з урахуванням компетентнісного підходу до навчання, в основу якого покладено ключові компетентності, що зумовлює зміни у формах оцінювання, зокрема велике значення приділяється формувальному оцінюванню та рефлексії. Пріоритетними постають види і форми контролю не стільки рівня сформованості мовних (фонетичних, лексичних, граматичних) навичок учнів (хоча саме вони є об’єктами перевірки), скільки якості іншомовних умінь у чотирьох видах мовленнєвої діяльності: усному продукуванні/говорінні, сприйманні на слух/аудіюванні, зоровому сприйманні/читанні, писемному продукуванні/письмі. Оцінювання зорієнтовано на очікувані групи результатів навчання, передбачені навчальною програмою. Програма також визначає наступні ключові компетентності та їх дескриптори та описує види навчальної діяльності для їх формування та розвитку.

Оцінювання результатів навчання учнів здійснюється згідно з вимогами до обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом на основі компетентнісного підходу. Оцінювання дає інформацію про досягнення результатів навчання на певному етапі освітнього процесу. Результати оцінювання виражаються в балах (від 1 до 12) та/або в оціночних судженнях. Оцінювання здійснюється за визначеними критеріями, які дозволяють встановити відповідність між вимогами до обов’язкових результатів навчання, визначеними Державним стандартом, і фактичними результатами навчання, яких досягли учні. Критерії оцінювання реалізуються за чотирма рівнями (початковий, середній, достатній, високий). Кожний наступний рівень охоплює вимоги до попереднього, а також додає нові. Критерії оцінювання дають змогу здійснювати оцінювання результатів навчання у 12-бальній шкалі оцінювання. Опис кожного бала шкали оцінювання подано в Додатку 1 з урахуванням компетентісного підходу.

 

Ключові зони компетентності поділено на кілька компонентів (дескрипторів).

 

 

 

 

Ключові компетентності

 

Дескриптори

 

1. Критичне мислення належить до діяльності, яка забезпечує здатність учнів логічно і послідовно мислити, міркувати про свої вчинки. Це своєрідна система суджень, яка дозволяє аналізувати інформацію таким чином, щоб на її підставі ухвалювати раціональні рішення. Навички критичного мислення дають змогу не розгубитися у перенасиченому інформацією середовищі й не піддаватися маніпуляціям, суть його полягає в ухваленні ретельно обміркованих та незалежних рішень. Головним чином йому притаманні такі властивості, як усвідомленість та самовдосконалення. А ще критичне мислення важливе у переговорах та допомагає аргументувати свою точку зору.

 

Критичне мислення передбачає такі ключові уміння, як-от:

розуміння і аналіз зв’язків між ідеями та аргументами – здатність учня ідентифікувати та аналізувати інформацію задля розпізнання моделей, взаємовідношень та взаємозв’язків. Вона допомагає учням глибше розуміти ідеї та аргументи, а також інтерпретувати і робити висновки щодо наданої йому інформації;

оцінка ідей, аргументів та варіантів – здатність учнів визначати надійність наданих йому ідей та аргументів, оцінювати логічність ідей аргументів і наведених у них доказів;

− вирішення проблем та прийняття рішень – навички визначати і аналізувати проблеми, добирати відповідну інформацію, оцінювати запропоновані варіанти, приймати рішення щодо вибору і запровадження серед них найбільш ефективного і доцільного, оцінювати прийняте рішення та видозмінювати в подальшому в разі потреби.

Незалежно від віку учнів, в основі розвитку критичного мислення лежить їхня здатність ставити запитання. Тому досить важливим є постійне заохочення учнів перевіряти інформацію, яку вони отримують, і підсумки, які вони роблять (наприклад, ставленням під сумнів надану інформацію, поверненням через певний час до обговорюваної теми).

2. Креативність являє собою здатність швидко генерувати нові ідеї і можливості та відповідно їх опрацьовувати. Креативне мислення - це нестандартний, оригінальний тип мислення, здатний привести до несподіваних рішень чи нових відкриттів. Серед ознак креативного мислення вирізняють: швидкість і гнучкість думки, оригінальність, допитливість та фантазування. Тому для розвиту креативності учнів значну роль відіграє уміння вчителя залучати їх до різних видів комунікативної діяльності з елементами неочікуваності, спонтанності, надавати їм вибір у діяльностях, дозволяти їм використовувати уяву і нестандартне мислення.

 Серед основних ключових умінь у межах компетентності «Креативність» постають такі, як:

− участь у креативній діяльності – здатність брати участь у різних

видах діяльності, спрямованих на розвиток креативності, зокрема в ігровій

діяльності, в обговоренні творів мистецтва, в гіпотетичних сценаріях, в

мозковому штурмі тощо;

− створення нового контенту на основі власних ідей та інших джерел – здатність генерувати різноманітні ідеї, відчуваючи себе при цьому вільним і гнучким, розвивати і реалізовувати напрацьовані ідеї, бути оригінальним;

− використання новоствореного контенту для вирішення проблем і

прийняття рішень – здатність перевіряти і уточнювати згенеровані ідеї, а

також упевнено презентувати і пояснювати свою позицію іншим. До наведених вище ключових умінь можемо додати також допитливість, когнітивну гнучкість, толерантність до неоднозначності та непередбачуваності, внутрішню мотивацію, задоволення від знайомства із досі невідомими речами.

3. Уміння вчитися передбачає здатність учнів опановувати знаннями, уміннями і навичками, необхідними в їхній особистій та професійній життєдіяльності. Уміння вчитися — це вміння розвивати свої здібності, уміння шукати способи дії в нових ситуаціях. Уміння вчитися належить до ключових компетентностей, тому є універсальним інструментом сучасної системи неперервної освіти. Умовою й результатом інноваційного типу навчання має бути сформованість в учнів бажання та здатності самостійно вчитися, шукати у різних джерелах інформацію, переробляти її, виокремлювати нове, істотне, освоювати уміння діяти, прагнути до творчості й саморозвитку в різних сферах діяльності.

Ключовими уміння для розвитку компетентності «Уміння

вчитися» є такі:

− розвиток навчальних умінь і стратегій навчання – здатність

конспектувати, запам’ятовувати, відновлювати й відтворювати з пам’яті

інформацію;

− контроль свого навчання – стратегії саморегулювання, набуття

автономності, збереження мотивації, розуміння своїх навчальних цілей,

концентрації на завданні задля досягнення кращих результатів;

− саморефлексія та самооцінка навчальних успіхів – здатність учня

рефлексувати над визначенням найкращої для нього індивідуальної освітньої траєкторії, найефективніших умінь і стратегій навчання, а також над подальшими діями в процесі навчання. Встановлено, що учні, які стежать за власним прогресом у навчанні, виявляють більшу схильність до стабільного розвитку, необхідного для досягнення їхньої навчальної мети.

Інструменти організації для розвитку означеної компетентності можуть

бути реалізовані через мозкові штурми або читання певної інформації, обговорення проблем під час групової роботи

4. Комунікативність/Спілкування є життєвою компетентністю, що уможливлює обмін ідеями та інформацією, а також допомагає виражати почуття та емоції. Досягнення ефективної комунікації являє собою значно ширше поняття, аніж засвоєння мовного інвентаря (граматики, словникового запасу, вимови тощо). Комунікативна компетентність – це здатність встановлювати і підтримувати необхідні контакти з оточуючими людьми, певна сукупність знань, умінь та навичок, що забезпечують ефективне спілкування, передбачають уміння змінювати глибину і коло спілкування, розуміти й бути зрозумілим для партнера у процесі спілкування. Вона формується в умовах безпосередньої взаємодії.

Ключовими уміннями в межах  компетентності «Спілкування» постають такі, як:  використання відповідної мови та регістру для контексту – здатність учнів розуміти формальні та неформальні ситуації, уміння

 варіювати мову і засоби вираження відповідно до стилю комунікації, усвідомлення різниці між стилями міжкультурного спілкування. Доцільне використання мовних одиниць і структур дозволить їм досягнути бажаного ефекту: переконати співрозмовника, привернути й утримати його увагу, наголосити на важливій інформації;

− ведення бесіди – вміння ефективно і продуктивно спілкуватися,

ініціювати, підтримати і завершити бесіду, передати співрозмовнику потрібну інформацію, використовуючи відповідні ключові комунікативні стратегії;

− участь у розмові з доцільною впевненістю та ясністю – здатність

дотримуватися відповідних і доцільних тактик і стратегій міжособистісного

спілкування, ураховуючи важливість використання невербальних засобів

спілкування (тональність, структура висловлення, вираз обличчя, зоровий

контакт), здатність продукувати зв’язне й логічне мовлення, відчуваючи при

цьому себе впевнено.

5. Співпраця, поряд з умінням вирішувати проблеми, є також однією з ключових компетентностей 21-го століття, оскільки передбачає ефективний розподіл праці, використання інформації з різних джерел, урахування здобутків і досвіду інших.. Співпраця як можливість займатися спільною діяльністю, кооперуватися задля досягнення поставлених цілей з однолітками, наставниками, яка дає шанс кожному учневі в межах освітнього процесу не лише знайти друзів та однодумців, а й розвинути цілий спектр життєво важливих навичок і в результаті бути більш успішним як у навчанні, так і надалі в житті. 

Ключовими уміннями компетентності «Співпраця» є такі:

− уміння брати відповідальність за свій внесок у групову роботу

здатність брати активну участь у груповій діяльності, виконувати різні ролі,

вільно обмінюватися ідеями з іншими, виявляти бажання обговорювати в групі свою діяльність;

− уміння слухати з повагою і давати конструктивну відповідь на

внесок інших у спільну роботу – здатність уважно слухати інших і

враховувати їхню точку зору, навіть якщо вона не збігається з власною,

здатність висловлюватися по черзі, давати конструктивний зворотній зв’язок, допомагати членам групи і підтримувати їх, відстоювати власні рішення та ідеї задля спільного розвитку групи;

− уміння працювати на результат – здатність учнів забезпечувати

умови для досягнення поставленою перед групою мети, що, в свою чергу,

відображає уміння оцінювати всі можливості, варіанти і точки зору під час

групової діяльності, визначати найоптимальніші рішення для розв’язання

окреслених завдань, передбачати ризики, які можуть виникати на шляху до

досягнення мети.

6. Соціальна відповідальність являє собою компетентність, яка розглядає шляхи розвитку уміння усвідомлювати свою належність до певної соціальної групи, свою роль у ній з глобальної точки зору, вносити позитивні зміни задля її розвитку та підтримувати її, а також уміння контактувати з представниками інших етнічних і культурних груп. Соціальна відповідальність передбачає обов'язок оцінити власні наміри та здійснювати вибір поведінки відповідно до норм, що відображають інтереси суспільного розвитку.

У межах компетентності «Соціальна відповідальність» визначають такі ключові уміння, як-от:

− розуміння своїх обов’язків у групі та суспільстві – вміння визначати і

усвідомлювати особисту і соціальну відповідальності на різних рівнях – від

конкретного до загального;

− вияв міжкультурної обізнаності – здатність учня описувати і

аналізувати особливості своєї та інших культур, позитивно й шанобливо

порівнювати їх, співпрацювати з представниками інших етносів і культур;

− розуміння загальнолюдських проблем – здатність учня визначати,

обговорювати, розуміти низку загальнолюдських проблем щодо здоров’я, прав людини, навколишнього середовища, а також усвідомлювати той вплив, які мають його вчинки в контексті окреслених питань.

7. Емоційний інтелект - його розвиток є запорукою успішності учня будь якого віку, а емоційні навички визначають як соціальну, так і когнітивну складову його розвитку. Вміння правильно розуміти і використовувати емоції у повсякденні називають "емоційним інтелектом". Емоційний інтелект (EQ) — це здатність розпізнавати емоції, бажання, наміри свої та інших людей і керувати ними. Емоційний інтелект впливає на навчання і здатність ефективно виконувати поставлені перед учнем завдання. Тим, хто має високий рівень простіше ухвалювати рішення та брати на себе відповідальність, саме тому так важливо розвивати цю компетентність.

 

Серед ключових умінь компетентності «Розвиток емоційного інтелекту» називають такі, як:

− визначення і розуміння емоцій інших – здатність учня помічати,

усвідомлювати і виражати почуття в різних ситуаціях і контекстах, а також розуміти причину цих емоцій та їхній вплив на поведінку. Досягнення таких умінь можливе через рефлексію і самооцінку своїх сильних і слабких сторін,

шляхом осмислення і озвучення емоцій, а також визначення і опису вірувань, цінностей і дій;

− керування власними емоціями – здатність відчувати емоції, момент

їхнього виникнення, а також запускати механізм, який допоможе справитися з емоційною напругою задля мінімізації негативних емоцій та посилення позитивних;

− емпатія та уміння будувати стосунки – здатність не лише розуміти точку зору інших, а й відчувати й виявляти почуття емпатії, підтримувати інших.

 

Структура навчальної програми

Навчальна програма  для 7 класу містить:

1. Пояснювальну записку (нормативно-методична база, мета і завдання курсу, структура

навчальної програми, розподіл навчального навантажження за розділами і семестрами).

2. Основну частину, у якій зазначено зміст навчального предмета (за розділами, темами),

очікувані результати навчання учнів (що корелюють із результатами навчання та орієнтирами

для оцінювання учнів у мовно-літературній галузі відповідно до Державного стандарту), види

навчальної діяльності учнів (за розділами).

3. Прикінцева частина (особливості оцінювання та

використаних джерел).

 Розподіл годин програми за темами. Всього 122 години (з урахування 35 навчальних тижнів)

1. Тема: Я, моя родина та мої друзі – 10 год.

2. Тема: Улюблені речі  – 12 год.

3. Тема: Школа – 10 год.

4. Україна та країна, мова якої вивчається – 11 год.

5. Тема: Спорт – 8 год.

6. Інтернет – 10 год.

7. Тема:  Кіно – 10 год.

8. Тема: Відпочинок і дозвілля – 14 год.

9. Тема: Література – 15 год.

10. Тема: Їжа – 12 год.

Повторення та узагальнення наприкінці  1 семестру + підсумкове оцінювання – 5 годин.

Повторення та узагальнення наприкінці 2 семестру + підсумкове оцінювання  5 годин.

Примітка:    Програма містить усі теми, запропоновані модельною навчальною програмою, а також додаткову тематику, що містить підручник, з метою послідовного та поступового формування ключових компетентностей та засвоєння необхідного лексико-граматичного матеріалу, тобто для досягнення результатів навчання, визначених Державним стандартом. Основні теми вивчаються  інтегровано в межах кількох тем на різних етапах навчання (загальний зміст доповнень не перевищує допустимі межі 20%).

Основна частина

Очікувані результати навчання

(за видами  мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

 

Види навчальної діяльності

 

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Я, моя родина та мої друзі

 

Сприймання усної інформації (ІНO 1.1):

учень/учениця сприймає та розуміє  на слух аудіо та відео інформацію з теми “Я моя родина та мої друзі”; стежить за основним змістом  бесіди, яка включає персональні дані, риси характеру, стосунки у колі друзів та родини. Розпізнає основний зміст і окремі деталі оповідань або розповідей (наприклад, розповідь про канікули), якщо мовлення чітке й відносно повільне.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2): учень/учениця сприймає типовий зміст   тексту пов'язаний з отриманням інформації про характер, особисті досягнення та нагороди;  знаходить конкретну інформацію  у текстах та  брошурах стосовно географічних об’єктів та національних парків; читає розповіді, діалоги короткі історії, розуміє базові інструкції згідно тематики. Розпізнає фабулу оповідань, простих новел із чіткою сюжетною лінією, за потреби користуючись за потреби словником та іншими допоміжними ресурсами, зокрема онлайн.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця описує риси характеру друзів та членів родини; повідомляє особисті дані для подальшої усної взаємодії, формулює запитання до співрозмовника у контексті заданої теми для уточнення інформації. Учень/учениця повідомляє про власні нагороди, коментує досягнення у різних видах діяльності; розповідає про пригоди на канікулах, описує національні парки, тварин та природі об’єкти. За потреби просить співрозмовника уточнити, деталізувати висловлену думку; розповідає про свій досвід, описує почуття та емоції; робить висновки або прогнози щодо змісту прочитаного тексту із заголовку.

Письмова взаємодія  (ІНО 2.2):

учень/учениця пише прості листи, складає план письмового висловлювання для проєкту, пише опис, статтю про тварин; вносить особисту та іншу інформацію у типові бланки; повідомляючи персональну інформацію, може заповнити анкету з метою участі у конкурсі; розміщує прості дописи на знайомі теми під час онлайн -дискусій, які стосуються сфери особистих інтересів, за можливості завчасно готує текст і використовує онлайн інструменти та відповідний мовний інвентар.

Unit 1

It's a challenge (це виклик)

(4 години)

Особисті дані, зокрема і для соціальних мереж;

риси характеру;

відносини у колі сім’ї  

та однолітків.

Vocabulary:

skills, apply, achievement, award, prize, volunteering, fitness, website, expedition, challenge.

Adjectives of personality: active, friendly, funny, lazy, popular, polite, creative, helpful, quiet, hardworking, kind, easy going, honest, rude.

Personal information:

name and surname, age and date of birth, home and email address, telephone number.

 

Unit 2

Our changing planet 

(зміни на планеті)

(4 години)

Георафічні назви та об’єкти природи, зміни на планеті, тварини, національні

парки України.

Vocabulary

Geographical features: mountain, hill, ocean, glacier,  river, desert, forest, sea, lake, volcanoes, valley, island.

Animals: dolphin, elephant, giraffe, monkey, polar bear, tiger, whale.

Culture2 години

National Parks in Ukraine: landscape, natural wonder, attraction, observe, waterfall, species, is locsted, fifferent ecosystem, protected areas, provide, environment, exhibit, cave, swamp, forest, a wide variety of wildlife, inspire, is known, ancient, monasteries, shelters, provide, accessible trails, roe deer, is worth seeing, exhibit, environment, species, tourist attraction.

Present Simple and

Present Continuous.

Sample grammar

She learns English at school.

Does he like travelling?

My best friend has two brothers.

Do you like to swim?

We have beautiful flowers in our garden.

We usually do our English homework.

We often visit our grandparents on Sundays.

Look!

The kitten is playing with a toy.

He’s helping his dad at the moment.

Are you reading a book now?

What are you doing now?

I am staying in Poland this week.

My mum is cooking at the moment.

Non-continuous verbs:

believe, hope, love, like, hate, prefer, own, belong, know, hear, see, need, want, mean, understand.

Sample grammar:

I hope to win this race.

She likes to have a rest in the garden.

This bag belongs to me.

I know the names of the rivers in my country.

You need to prepare your project before Friday.

What do you mean?

We don’t understand your question.

We like to spend time outdoors when the weather is good.

I want to cook some fruit salad.

He hates to spend his holidays at home. He prefers to travel.

 

Для розвитку комунікативних умінь: складання діалогів використовуючи прості техніки для початку, ведення і завершення розмови; ініціювання та підтримка бесіди різної тривалості, використовуючи відповідний мовний інвентар; заохочення інших співрозмовників до бесіди; використання міміки та жестів для підтримки вербального спілкування.

Для розвитку емоційного інтелекту: розуміння емоцій та почуттів інших людей та відповідне реагування на них; обговорення власних емоцій та вибір ефективних стратегій управління ними під час комунікації;   формулювання у ході бесіди відповідного реагування на похвалу і критику.

Для розвитку: критичного мислення: визначення і відбір відповідної інформації, прийняття рішення, аналіз інформації та аргументація вибору;

Для розвитку соціальної відповідальності:  розуміти та обговорювати  низку проблем щодо здоров’я, прав людини, навколишнього середовища              участь у навчальних проєктах, виявляючи повагу до культурного розмаїття, без дискримінаційних поглядів; обговорення глобальних проблем, зокрема змін клімату та його наслідки; обговорення того, як особисті звички та поведінка мають вплив на навколишнє середовище.

Для розвитку навичок співпраці:

створення переліку ідей, що допоможуть дійти згоди в групі та завершити завдання; участь у бесіді, висловлюючи доцільні пропозиції відповідно до теми; аналіз виконаного завдання. щодо того, що зроблено успішно.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

 

Види навчальної діяльності

 

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Улюблені речі (дім). Подорож

 

Сприймання усної інформації  (ІНO 1.1): учень/учениця сприймає та розуміє  на слух короткі повідомлення про відпочинок і подорожі на канікулах та вихідних, описи помешкань, будинків та речей. Учень/учениця розуміє персональну інформацію, також може розпізнати оголошення в транспорті, аеропортах, на вокзалах, якщо мовлення чітке. Учень/учениця виокремлює основну інформацію, представлену у вигляді коротких аудіозаписів та співвідносить сприйняту на слух інформацію, яка підкріплена засобами візуальної наочності, повільне з повторами.

Сприймання письмового тексту (ІНO 1.2): учень/учениця сприймає та виокремлює відповідну інформацію з текстів про мандрівки, незвичайні будинки, сприймає типовий зміст тексту пов'язаний з отриманням інформації; визначає, про що йдеться в описах. Розпізнає більшість фактичної інформації на знайомі теми та з вживанням минулих часів, якщо має достатньо часу для повторного читання. Виконує інструкції і ставить запитання або просить роз’яснення, щоб виконати спільне завдання зокрема і онлайн. Розповідає про цікаві туристичні місця в Україні та Британії.

Усна взаємодія (ІНО 2.1):  учень/учениця називає види транспорту, може описати своє помешкання та умеблювання в ньому. Учень/учениця розповідає про улюблені місця для відпочинку з друзями та родиною, коротко описує враження від мандрівки, вживаючи відповідну лексику і граматику. Учень/учениця використовує власний мовленнєвий досвід, щоб підтримувати розмову чи дискусію. Висловлює власні погляди й думки, запитує про погляди й думки співрозмовника, погоджується чи заперечує певну точку зору співпрацює в групі, презентує проєкт-постер.

Письмова взаємодія (ІНО 2.1):

учень/учениця описує свій дім/квартиру; пише короткі доповіді у стандартному спрощеному форматі, використовуючи фотографії та короткі тексти, повідомляє поточну інформацію й аргументує свої дії,  описує враження про відпочинок та подорожі. Учень/учениця використовуючи власні ідеї, готує нотатки для постеру щодо зустрічі за обміном. За потреби пише прості листи та заявки з обмеженою кількістю уточнювальних деталей, використовуючи відповідний лексичний і граматичний інвентар.

Unit 3

On Holidays 

(на канікулах)

(4 години)

Види транспорту, улюблені місця для відпочинку з друзями та родиною, враження від мандрівки.

Vocabulary

Ways of travelling:

by bike, on foot, by train, by coach, by motorbike, by helicopter, by bus, by plain, by tram, by car, by scooter, by ship, by underground.

Holidays:

sightseeing, guest, to book tickets, guidebook, luggage, map, receptionist, suitcase, tourist, visitor, travelling, admire, crowded, blooming, beach, cruise, flight, camping, relax, campfire, enjoy, castle, explore, trip, impress, spend, fascinated, sightseeing, sculpture.

Unit 4

My place  

(моя домівка)

 (6 годин)

Види помешкань; опис будинків, речей, 

кімнат та меблів; стосунки та взаємодія.

Vocabulary

Homes: ground floor, first floor, balcony, ceiling, cooker, cupboard, entrance, garage, gate, sink, lamp, sofa, space, entrance.

Adjectives to describe homes: attractive, nice, bright, cool, comfortable, cosy, dark, light, peaceful, tiny, unusual, warm.

Life Skills. Critical thinking.

Спілкування та взаємодія.

Accepting other

people’s opinions:

agree with, disagree with, change one’s opinion,  respect, interrupt, exchange ideas, advise, recommend.

Review 1

 Units 1-4

(повторення та узагальнення+ тест) – 2 год.

 

Past Simple

Verb +ed

or irregular form V2

Sample grammar

She was in Paris on holidays.

They were happy during the party.

They travelled to London three years ago.

Did they have a good time there? – Yes, they did.

Did you go there by plane? – No, I didn’t.

We didn’t want to take a big suitcase.

I invited my friend to the mountains for holidays.

Where did you go on your last holiday? Who took you to the station? What was the best sight?

 

 

Past Continuous and

Past Simple

Sample grammar

When she was young, she lived in a small flat.

They bought a new house some years ago.

I got at, had a shower, got dressed and went to the university.

She was cooking last night at 5 p.m.

He was playing football when it started to rain.

While my brother was listening to music while I was reading a book.

She was sleeping when she heard a noise.

Were you watching TV at eight o’clock last night?

Was she eating a sandwich when her mum came home?

She was working in the garden, while he husband was fixing a car.

While I was cleaning my room, I found a lost book.

 

Для розвитку:  критичного мислення: визначення проблемних моментів у плануванні (наприклад, шкільної поїздки);, висловлення та аргументація власної думки, погодження чи заперечення із  точкою зору співрозмовника.

Для розвитку комунікативних умінь: заохочення інших співрозмовників до бесіди;  виконання різноманітних   комунікативних завдань, використовуючи доцільні стратегії ініціювання та підтримка бесіди.

Для розвитку уміння вчитися впродовж життя:

cтворення нотаток/записів у ході прослухування/читання текстової інформації; використання додаткових ресурсів словників  для збагачення словникового запасу.

Для розвитку співпраці:                участь у бесіді та дискусії, створення переліку ідей, що допоможуть дійти згоди в групі та завершити завдання; визначення необхідних для виконання завдання ролей учасників; підтримка бесіди, використовуючи вербальні способи вираження активного слухання співрозмовника.

Для розвитку креативністі: здатність створювати і уточнювати згенеровані ідеї, а також упевнено презентувати і пояснювати свою позицію іншим, розробка проєктів та виконання творчих завдань; створення нового контенту на основі власних ідей та інших джерел інформації, участь індивідуальних та групових навчальних проєктах.

Для розвитку емоційного інтелекту:

формулювання у ході бесіди відповідного реагування на похвалу і критику, обговорення власних емоцій та вибір найкращих стратегі й управління ними.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

 

Види навчальної діяльності

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Школа. Улюблені речі

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1):

учень/учениця cприймає усну інформацію з тем „Школа, Освіта в Україні та за кордоном”; “Улюблені речі”, розуміє інформацію з відеозаписів та розпізнає важливі моменти бесіди, слідкує за сюжетом розповіді, визначає мовленнєву ситуацію та зміст короткої простої розмови, якщо мовлення повільне і чітке; стежить за основним змістом розгорнутої дискусії, якщо мовлення чітке й нормативне. За потреби виконує детальні інструкції та рекомендації від почутого.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2): учень/учениця виокремлює та розуміє інформацію з коротких  друкованих чи електронні текстів,  читає розповіді про шкільні предмети, систему середньої освіти в Україні та за кордоном, особливості навчання вдома, улюблені речі та матеріал з якого вони зроблені; якщо в них використано простий мовний інвентар;  визначає основний зміст простих коротких висловлень на знайомі теми; сприймає автентичний мовний матеріал, який містить певну кількість незнайомих слів, про значення яких можна здогадатися за допомогою візуальної підтримки.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця називає улюблені шкільні предмети,  описує улюблені речі називає матеріал з чого вони зроблені,  розповідає про емоції через особливі спогади; учень/учениця аргументує свої ставлення до сімейного навчання вдома, порівнює систему освіти в Україні та інших країнах, описує ідеальну школу з власної точки зору; уточнює просту інформацію про особливості системи середньої шкільної освіти України та Британії. Відповідає на прості уточнювальні запитання, зокрема навчання у ліцеї; підтримує бесіду.

Письмова взаємодія (ІНО 2.2): учень/учениця описує простими мовними засобами свої уподобання та враження від навчання, як вдома так і в закладі освіти, використовуючи відповідний мовний                    (лексичний та граматичний) інвентар; коротко описує свої улюблені речі; пише про особливі спогади. Учень/учениця описує заклад освіти, готує про нього  інформацію з метою розробки  інформаційної віртуальної веб-сторінки з анонсом важливих подій. Учень/учениця розміщує прості дописи на знайомі теми під час онлайн -дискусій, за можливості завчасно готує текст і використовує онлайн інструменти, зокрема словники, для перевірки правильності написаного.

 

Unit 5

 School (школа)

 (4 годин)

Шкільні предмети, форми та методи навчання, види навчальної діяльності, вивчення іноземних мов. Особливості шкільної освіти в Україні та за кордоном.

Vocabulary

School subjects:

biology, ICT, chemistry, design and technology, art, music, literature,  geography, history, maths, PE, physics, science, foreign languages.

Classroom vocabulary:

do sums/count, recite a poem, do experiments, learn by heart, create, watch a video, translate, write an essay, do a project, sing a song, draw and  paint, search for information, read an article, memorize, test, ask and answer, repeat.

 

“Take” phrases:

take a train, take photos, take medicine take an exam, take an umbrella, take a subject, take a vocation, take part, take a job.

Unit 6

Favourite things

(улюблені речі)

(4 години)

Особисті речі, матеріали; кольори, форма, відтінки, улюбленіі речі та їх опис.

Vocabulary

Materials: cotton, glass, gold, leather, metal, paper, plastic, silver, wood, silk.

Adjectives for describing objects: soft, colourful, hard, heavy, large, little, lovely, old, pretty, round, small, smooth, bright.  

Шкільна освіта в Україні та Великій Британії

(2 години)

Secondary Schools in the UK and Ukraine: enter, lyceum, success, grammar school,  similar, comprehensive school, optional lesson.

Possession - ‘s (apostrophe + s)

Sample grammar

That is my mum’s dress.

Where is the girl’s toy?

Singular nouns: teacher’s pen, my sister’s teleophone, his friend’s car.

Plural nouns: my cousins’ books, my friends’ bikes, children’s bedroom.

Possessive pronouns: my-mine, you-yours,

he-his, she-hers,

our- ours, their-theirs.

This laptop belongs to a friend of mine.

Is this your pencil? – No, it’s hers. My sister’s room is over there.

Adjective order: opinion, size, physical quality, shape, age, colour, origin, material, purpose.

This is a nice large square old brown Italian wooden coffee table.

She is a pretty, tall, thin, 

young, black-haired,

Scottish woman.

Adverb:

comparative

and superlative forms

of adverbs.

Sample grammar

My brother runs more quickly than me.

My friend speaks English better than her sister.

Nick did his exams more carefully than Peter.

Anna doesn’t swim as fast as Paola.

I did much worse in my exam than you.

My grandma cooks the best in my house.

My dad ran the fastest so he can win.

I play football more often than basketball.

My mum drives the most slowly in our family.

 

Для розвитку комунікативних умінь:

ініціювання та підтримка бесіди, використовуючи відповідну мову для розуміння сказаного; використання невербальних способів спілкування, використання відповідних синонімів.

Для розвитку соціальної відповідальності: участь у колективній діяльність закладу освіти та  навчальних проєктах,               відтворення та дотримання правил поведінки у різних соціальних групах (у класі, вдома, з друзями; демонстрація поваги до культурного розмаїття.

Для розвитку критичного мислення:

визначення і відбір відповідної інформації, прийняття рішення, дослідження можливих рішень певної проблеми і те, наскільки ці рішення ефективні.

 

Для розвитку уміння вчитися впродовж життя: виконання проектів за допомогою корисних ресурсів для навчання, зокрема онлайн; збереження мотивації, концентрації на завданні задля досягнення кращих результатів та цілей.

Для розвитку креативності:

розробка необхідної публікації (постера, веб-сторінки тощо), користуючись власними творчими ідеями;

Для розвитку співпраці:  участь у бесіді, висловлюючи доцільні пропозиції відповідно до теми і контексту; здатність брати активну участь у груповій діяльності, виконувати різні ролі, створення переліку ідей, що допоможуть дійти згоди в групі та завершити завдання;

Для розвитку емоційного інтелекту:  обговорення того, як емоції впливають на поведінку, пов’язані з навчанням та відпочинком; формулювання у ході бесіди відповідного реагування на похвалу і критику.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

 

Види навчальної діяльності

 

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Україна та країна мова якої вивчається

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1):

учень/учениця cтежить за основним змістом розгорнутої дискусії, сприймає і розуміє інформацію, представлену у вигляді коротких тематичних аудіо та відео записах, якщо мовлення чітке й повільне; учень/учениця сприймає та розуміє  на слух інформацію про активний відпочинок під час подорожі,  мандрівку до Карпат та туристичних місць Британії, майбутні події, визначає теми у переглянутих відеозаписах, складає враження про їх основний зміст. Співвідносить інформацію, сприйняту на слух, яка підкріплена засобами візуальної наочності.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2): учень/учениця розуміє друковані чи електронні тексти та діалоги з теми, що вивчається, розуміє зміст опису, оголошення та інструкції, якщо мовлення чітке та повільне або з опорою на наочність, яку отримано з коротких друкованих чи електронних текстів (статті, інструкції, назви, вивіски, простих особистих листів); встановлює послідовність виконання чітких, простих інструкцій до побутових приладів, розуміє письмовий текст та здійснює пошук необхідної інформації, якщо в ньому вжито прості мовні засоби.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця називає необхідні речі для туристичного походу/мандрівки, ділиться враженнями про пригоди на канікулах,  ввічливо запрошує співрозмовника до наступної майбутньої поїздки. Орієнтується в більшості ситуацій, які можуть виникнути під час подорожі: планування маршруту, купівля квитків та необхідних речей. Просить співрозмовника висловитися щодо подальших дій. Учень/учениця висловлює свою думку стосовно життя у майбутньому (речі, меблі, події), обґрунтовує свій вибір щодо речей, які розмістив би у капсулі часу.

Письмова взаємодія (ІНО 2.2): учень/ учениця описує враження від мандрівки, описує визначні місця України та Британії. Складає  список необхідних речей для капсули часу; пише прості повідомлення на низку знайомих та вивчених тем, що входять до сфери особистих інтересів, використовуючи відповідний лексичний інвентар.  Пише записки, що передають нагальну інформацію друзям з обмеженою кількістю уточнювальних деталей. За потреби записує телефонні повідомлення, якщо співрозмовник диктує їх чітко та за необхідності повторює інформацію.

Unit 7

Adventure Holidays (пригодницькі канікули)

(5 годин)

Види активностей  та фізичної активності, речі для походу та мандрівки, місця для відпочинку в Україні (Карпати)  та Британії,  запрошення до поїздки

Vocabulary

Holiday activities:

camping, diving, hiking, horse riding, kite surfing, mountain biking, paddle boarding, sailing, waterskiing, zip wiring.

Phrasal verbs with “get”:

get on, get up, get back,  get lost, get around, get sick/rich/wet,  get married, get dressed, get nervous/ upset/angry/bored/excited/, get a job, get hurt, get better.

Things for holidays: waterproof trousers, walking boots, trainers, tent, map, compass, towel, torch, sleeping bag, first-aid kit, sun cream, water and snacks, sunglasses, snorkel, passport,  backpack, camera, flip flops.

Unit 8.

Life in the Future

(життя у майбутньому)

(4 годин)

Речі та події майбутньому.

Vocabulary

Furniture and household appliances: “smart houses”, air conditioning, barbecue, bin, bookcase, drawer, fridge, heating, lights, roof, stairs, washing machine.

Life Skills

 Спілування та взаємодія

Saving a good conversation: talk, interrupt, communicate, manage, explain, politely, excuse, give an opinion about things, ask questions.

Review 2. Units 5-8

 (повторення та узагальнення + тест) – 2 години

Present Continuous

for future.

Sample grammar:

She is waiting for me at 5 p.m.

We are flying to Paris next weekend.

Are you learning this rule tomorrow?

I’m meeting with my friends after lessons.

They aren’t leaving on Sunday.

What are you doing tonight?

We are staying in a hotel near the seaside next weekend.

He is not visiting her grandparents this week.

We are preparing for the party today, it’s our mum’s birthday.

Is he going to spend a week in London?

 

Future with will

Sample grammar

I hope they will win the match next week.

Next week they will come back to Ukraine.

My best friend will finish school next year.

She will not visit her grandparents on Sunday.

I won’t travel by plane.

My sister will arrive tomorrow.

I think people will live under the water and they will have space trips in the future.

Future  meaning with “may” and “might” (predictions and possibility).

It may rain tomorrow.

He may be back before afternoon. We might go for a walk later.

They might travel to Italy next week.They may come by car. 

They might not stay abroad for a long time.

 

Для розвитку креативності: розігрування ролей та ситуацій, використовуючи уяву та оригінальність ідей;  участь у ігрових та видах діяльності, та таких, що включають створення нового контенту на основі власних ідей та інших джерел інформації;

Для розвитку критичного мислення: дослідження можливих рішень певної проблеми і те, наскільки ці рішення ефективні, аналіз усних/письмових повідомлень та виявлення проблемних моментів у плануванні, аналіз та аргументація вибору;

Для розвитку уміння вчитися впродовж життя: створення публікації (постера, веб-сторінки тощо), користуючись власними творчими ідеями; розпізнавання та використання ключових граматичних понять і концепцій; участь у різних видах навчальних активностей під час роботи онлайн чи офлайн, створення навчальних проєктів, використовуючи доступні ресурси, зокрема онлайн.

Для розвитку соціальної відповідальності: обговорення глобальних проблем (міграція, глобальне потепління, порушення прав людини, пандемії та ін.)  зокрема зміни у майбутньому, виявляючи повагу до культурного розмаїття, без упереджень чи дискримінаційних поглядів.

Для розвитку комунікативних умінь: заохочення інших співрозмовників до бесіди; ведення бесіди чи дискусії, використовуючи міміку, жести, зоровий контакт для підтримки вербальної комунікації, вміння підтримати і завершити бесіду, слухати співрозмовника та  передати йому потрібну інформацію, використовуючи відповідні комунікативні стратегії та  невербальні способи  спілкування.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

 

Види навчальної діяльності

 

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Спорт

 

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1): учень/учениця сприймає та розуміє  на слух  інформацію з теми „Спорт”, яка підкріплена засобами візуальної наочності, розпізнає важливі моменти розповіді  та слідкує за сюжетом, якщо мовлення чітке й повільне, за потреби виконує інструкції.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2): учень/учениця розпізнає більшість фактичної інформації на спортивну тематику. Виокремлює  важливу інформацію у чітко структурованих рекламних оголошеннях у газетах та журналах.

Усна взаємодія  (ІНО 2.1): учень/учениця називає різні види спорту, розповідає про свій улюблений вид спорту/гру, запитує та відповідає на прості уточнювальні запитання стосовно відомих спортсменів та Олімпійських ігор. Веде бесіду  про перегляд спортивних ігор або змагань.

Письмова взаємодія (ІНО 2.2): учень/учениця пише корткі висловлювання щодо значення спорту; описує спортивні події, готує інформацію про відомих спортсменів, історію відомих спортивних ігор, популярних в Україні.

Unit 9.

Sports,

games and activites

(спорт, ігри та активність)

 (8 годин)

Види спорту та ігор, значення спорту та фізичної активності для здоровя людини, відомі учасники спортивних ігор, Олімпійський рух в Україні.

Vocabulary

Sports and activities:

badminton, board game, card game, climbing, cricket, dance class, diving, fishing, fitness class, golf, karate, puzzle, skateboarding, skiing, video games.

Culture

Sport for everyone: indoors, team, sticks, rules, speed, equipment, helmet, involve, Olympic sport, compete, win.

Modality:

must, mustn’t, have to, don’t have to

I don’t have to wear a swimming cap at my pool but I usually wear one.

You must eat lots of fruits and vegetables.

He mustn’t be always late for class.

Students must switch off their mobile phones during the lessons.

Do I have to do this project for tomorrow?

We must follow these game rules.

You don’t have to do your homework today, it’s Saturday.

You mustn’t walk on the grass. I didn’t go to the cinema yesterday because I had to prepare for the match.

 

Для розвитку критичного мислення: навички визначати і аналізувати ситуацію та приймати рішення щодо  визначення проблемних моментів у плануванні (наприклад підготовки до змагань).

Для розвитку

комунікативних  умінь: вміння ефективно і продуктивно спілкуватися, підтримати і завершити бесіду, передати співрозмовнику потрібну інформацію, уміння дотримуватися відповідних і доцільних тактик і стратегій міжособистісного спілкування.

Для розвитку навичок співпраці: участь у бесіді, висловлюючи доцільні пропозиції відповідно до теми і контексту бесіди. Аналіз виконаного завдання щодо того, що зроблено успішно.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

Види навчальної діяльності

 

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Інтернет

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1):

учень/учениця виокремлює основну інформацію з коротких аудіозаписів,  якщо мовлення чітке та повільне; сприймає та розуміє  на слух значення слів, фраз, речень з тем „Інтернет” та “Життя у місті”. Співвідносить інформацію, сприйняту на слух, під час простої, добре структурованої тематичної презентації із слайдами, конкретними прикладами або діаграмами, розуміючи пояснення до неї.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2):

учень/учениця сприймає інформацію у меню на комп'ютері чи смартфоні, виокремлює необхідну інформацію з контексту про цікаві веб ресурси та сайти, інформацію про події та особистий досвід із прочитаних простих особистих листів, листівок, зокрема електронних, та дописів у мережі Інтернет. Ідентифікує назви будівель  та споруд міста  і розпізнає повсякденні знаки, оголошення у громадських місцях. Розпізнає знайомі, часто вживані написи, оголошення у громадських місцях. Робить висновки або прогнози щодо змісту прочитаного тексту із заголовку. Розпізнає зміст стандартної кореспонденції та онлайн дописів зі сфери власних інтересів.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень учениця називає складові частини комп’ютерної техніки, розмірковує над перевагами та недоліками цифрових пристроїв, аналізує можливості використання інтернету, надає інформацію про улюблені веб ресурси, дає пораду щодо простих запитань у межах своєї компетентності, зокрема під час онлайн взаємодії, за необхідності просить співрозмовника повторити, якщо він/ вона не розуміє інформації. Учень/учениця розпитує та пояснює, як дістатися певного місця з допомогою карти чи плану. Розміщує дописи в мережі Інтернет про особистий досвід, відповідає за необхідності на коментарі. Співпрацює онлайн та здійснює обмін, який вимагає простого роз’яснення важливих деталей чи реєстрації. За потреби просить співрозмовника уточнити, деталізувати щойно висловлену думку.

Письмова взаємодія (ІНО 2.2): учень/учениця пише листи другу та короткі повідомлення, надає поради через використання інтернет ресурсів, правильно використовує граматичний інвентар, зокрема вживання інфінітива та герундія. Створює нотатки для опису улюбленого вебсайту. Учень/учениця може написати особистий  лист, досить детально описуючи власний досвід, почуття та події.

Unit 10

Useful websites

(корисні вебсайти)

(5 годин)

Онлайн взаємодія,

інтернет ресури, сайти та

соціальні мережі.

Vocabulary:

Internet: chatting to friends, finding information, sharing photos, reading articles and news, listening to music,  watching videos online, website, laptop, wireless or Wi-Fi, download, upload, file, desktop, webcam, flash drive, speakers, message, tablet, printer, keyboard, icon, headphones, microphone, screen, memory, virus, to log, to switch on/off, to send an email, username, password.

Relationships: best friend, classmate, close friend, contact, guest, member, neighbour, old friend, penfriend, relative, advice.

Unit 11

City living

(життя у місті)

( 5 годин)

Будівлі та споруди у містах, особливості міського життя, його переваги

та недоліки.

Places in a city: 

café, church, hospital, library, museum, park, police station, post office, restaurant, shop, sports centre, theatre, train station, bank, university, monument, art gallery, cathedral, embassy, statue, temple, stadium, fountain, mosque, palace, church,  skyscraper, shopping area/, centre,  university, zoo, concert hall, fire department, car park, playground.

City life:

subway, sights/places of interest, tourist attractions, city centre, urban, capital, district, suburb, public transport, traffic, road, sign, traffic lights, taffic jam, buildings, streets, pavement.

Verb patterns:

Gerund and Infinitive

Sample grammar:

Thank you for inviting me for the party.

He’s good at running.

I don’t mind helping close friends.

Waiting for people makes me angry.

My friend enjoys playing football.

He’s worried about moving to a new city.

Studying alone isn’t easy.

We decided to follow your advice.

I hope to see you soon.

We like to spend time outside.

Try to talk to her about how you feel.

Everyone loves to get presents.

She forgot to visit her yoga class two days ago.

 

Determiners:

Articles a/an/the

I visited a museum in Lviv. The museum was very old. We are going to the sea. He read an interesting book. It is the highest building in the city. I have an apple and a piece of cake for lunch.

Quantifiers:

Both-all

We visited all the museums in the city.

All students were ready with their projects.

Both Tim and Mike liked their last visit to the cinema.

Another-other

This pen is broken, can I take another one?

The other sights to visit are all in the old city.

Noun: сountable / uncountable nouns

There is too much traffic on the streets.

I know lots of useful websites.

 

Для розвитку соціальної відповідальності:

участь у колективній діяльність (наприклад, збір коштів для соціально важливих справ за допомогою онлай ресурсів). Участь у навчальних проєктах, виявляючи повагу до культурного розмаїття, без упередженого ставлення та дискримінаційний погдядів.

Для розвитку комунікативних умінь: ініціювання та підтримка бесіди, використовуючи відповідну мову для: демонстрації розуміння сказаного; прояву нерозуміння сказаного; прохання повторити сказане; прохання про уточнення.

Використання доцільних стратегії для компенсації таких прогалин у мовленні: звернення до співрозмовника з проханням допомоги у веденні бесіди.

 

Для розвитку уміння вчитися впродовж життя: участь у різних видах навчальних активностей під час роботи онлайн чи офлайн, використання навчальних словників (для перекладу), а також інших додаткових ресурсів для збагачення словникового запасу;   створення навчальних проєктів, використовуючи  доступні ресурси.

Для емоційного розвитку : обговорення того, що викликає різні емоції .  Формулювання у ході бесіди відповідного реагування на похвалу і критику. Обговорення власних емоцій та вибір найкращих стратегі й управління емоціями.

Для розвитку креативності: створення презентації чи публікації (постера, веб-сторінки тощо), користуючись власними творчими ідеями; Участь у групових навчальних проєктах, висловлюючи власні оригінальні ідеї .

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

Види навчальної діяльності

(для розвитку компетентностей)

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Кіно

 

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1): учень/учениця розпізнає жанри фільмів, якщо з відеоряду та назви можна отримати уявлення про сюжет, а мовлення чітке і просте. Визначає основний почутого, зміст якщо мовлення відносно повільне й чітке.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2):

учень/учениця знаходить конкретну інформацію в друкованих чи електронних текстах (статті, інструкції, назви, вивіски, записки, оголошення та брошури). Робить висновки або прогнози щодо змісту прочитаного тексту із заголовку.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця може назвати різні жанри фільмів, коротко передає зміст побаченого  і повідомляє про свої враження після перегляду. Використовуючи прості мовні засоби розповідає про улюблені фільми та акторів.

Письмова взаємодія (ІНО 2.2): учень/учениця складає запрошення до кінотеатру, використовуючи технології мозкового штурму, створює назву та сюжет для нового фільму, випробовує нові фрази та вирази, ініціюючи зворотний зв’язок.

Unit 12. Films

(фільми)

(10 годин)

Жанри фільмів, улюблені фільми та телепередачі, відомі актори.

Types of films:  action, thriller, comedy, animated films, documentary, adventure, horror, science-fiction, drama.

Films and impressions:

movie, acting, audience, to act, to perform, to film,  special effects, film maker, talented actor/actress, soundtrack, director, plot, producer, cast, award, celebrity, gripping plot, interesting, popular, exciting.

Life Skills. Brainstorming:       to solve a problem, to create something, express your ideas, explain, mind map

Review 3. Units 9-12

(повторення)

Relative pronouns:

who, which, that

Sample grammar

I know the person who is a famous actor.

There are cinemas which have giant beds instead of seats. Bread is a kind of food that you can buy in this shop.

Conjunctions: but, because, and, if, or, so, that, when, where, while

He wants to watch TV but there is no electricity.

They study English and German at the university.

We don’t go to school because it’s summer.

Would you like tea or coffee?

Prepositions: on, to, in, at

He lives in a big city. The film starts at 7 p.m. We are meeting at the bus.

 

Для розвитку комунікативних умінь: підтримка  та заохочення співрозмовників до бесіди, використовуючи відповідні комунікативні стратегії для демонстрації розуміння сказаного; прохання повторити незрозуміле; використання невербальних способів спілкування.

Для розвитку креативністі:         

розігрування ролей у драматичних видах діяльності участь в різних  іграх чи розігрування ситуацій, участь у групових навчальних проєктах, висловлюючи власні ідеї

Для розвитку навичок співпраці: участь у бесіді, висловлюючи доцільні пропозиції відповідно до теми і контексту бесіди; аналіз виконаного завдання щодо того, що зроблено успішно.

 

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

Види навчальної діяльності

(для розвитку компетентностей)

Лексика

Лексика

 

 

  •     Відпочинок та дозвілля

 

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1): учень/учениця розуміє, про що йдеться в аудіо та відео записах під час вивчення теми Відпочинок і дозвілля”, сприймає і розуміє на слух бесіди (інформативні чи розповідного характеру), розуміє розмову між іншими особами, якщо мовлення  чітке та повільне. Ідентифікує окремі факти та здогадується про значення невідомих слів з контексту, якщо прослухана інформація  стосується знайомої тематики. Виконує детальні інструкції, співвідносить інформацію, сприйняту на слух, виокремлює необхідну інформацію розпізнає важливі моменти розповіді.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2):

учень/учениця знаходить конкретну інформацію  коротких, друкованих чи електронні текстах (статті, інструкції, назви, вивіски, повідомлення, афіші, записки, повідомленнях та оголошення в брошурах) стосовно досвіду виконання певних видів діяльності,  активності та проведення часу на відкритому повітрі та здійснення покупок. Учень/учениця робить висновки або прогнози щодо змісту прочитаного тексту із заголовку, здогадується про значення невідомих слів у письмовому тексті шляхом виявлення їх компонентів Розпізнає більшість фактичної інформації на знайомі теми, з якою він/ вона, ймовірно, стикається, якщо має достатньо часу для повторного читання. Виконує інструкції і ставить запитання або просить роз’яснення, щоб виконати спільне завдання онлайн.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця розповідає про свої уподобання, розваги у вільний час, гурткову активність на дозвіллі, незвичайні хобі, бере участь у мделювання комунікативних ситуацій, зокрема “У магазині” “Відвідувння гуртка за інтересами”. Спілкується під час виконання простих повсякденних завдань, які вимагають простого і прямого обміну інформацією, робить пропозиції та уточнює інформацію, співпрацює в групі і робить короткі презентації. Використовує власний мовленнєвий досвід та комунікативні стратегії, щоб підтримувати бесіду. Висловлює власні погляди й думки та запитує співрозмовників про їх погляди,  обговорюючи теми, що входять до сфери особистих інтересів. дає поради спираючись на власний досвід. Орієнтується в типових ситуаціях або у таких, що незначною мірою виходять за межі стандартних, у крамниці, на гуртку тощо. Учень/учениця знає одиниці вимірювання на назву грошових одиниць різних країн, описує досвід у виконанні певних видів діяльності,  проведення часу на відкритому повітрі. Взаємодіє онлайн з групою чи однокласниками, які працюють над проєктом. Висловлює співрозмовникові свої думки та реакції щодо розв’язання практичних проблем. Учень/учениця використовує запас слів, фраз, речень для коротких обмінів інформацією,розповідає про свій досвід, описує почуття у формі простого зв’язного тексту.

Письмова взаємодія (ІНО 2.2): учень/учениця учень/учениця пише прості листи про улюблене заняття  та короткі  повідомлення про види активностей під час відпочинку. Учень/учениця пише прості заявки з обмеженою кількістю уточнювальних деталей; записки, що передають нагальну інформацію друзям, родичам, вчителям та іншим особам, з якими стикається в повсякденному житті, складає за потреби список покупок, використовуючи відповідний мовний інвентар. Учень/учениця пише повідомлення та короткі історії з опорою на наочність, складає план письмового висловлювання про популярні та відомі ринки, може написати вступ до тексту або його продовження, у разі потреби користується словником і довідковими матеріалами.

Unit 13

Life Experiences

(життєвий досвід)

( 4 години )

Хобі та досвід у виконанні певних видів діяльності,  активнсть та проведення часу на відкритому повітрі.

Vocabulary:

Outdoor activities:

camp under the stars, climb a tree, explore a cave, kayak down a river, look for fossils, pick wild fruit, play in the snow, record birdsong, track wild animals, try rock climbing, favourite outdoor activities, collect, paint.

Life experience

Have you ever been to the mountains? Have you ever tried to write your name and address with your left hand?

Have you ever been in the USA?

Unit 14

 Spending money

(витрата коштів)

(5 годин)

Види магазинів та здійснення покупок, гроші та способи розрахунку, одиниці вимірювання, покупки на дозвіллі.

Shops and shopping:

bakery, butcher’s, bookshop, café, chemist’s, market, clothes shop, supermarket,  shoe shop,  department store, newsagent’s, sweet shop, grocery store, florist shop.

Money and payment:  pay by credit card, pay in cash, pounds/pence, dollars/cents, euros/cents, hryvnia.

Units of measurement: grams, kilograms, centimetres, metres, kilometres, litres, millilitres.

Culture

Shopping and Money:

food market, clothes market, antiques market, handcrafted things, outdoor street market, delicious products, buy a present.

Unit 15.

Free time

(вільний час)

(4 годин)

Хобі, вільний час,

активність та розваги

на дозвіллі,  

гуртки за інтересами             у позашкільний час.

Vocabulary

Hobbies and free

time activities: photography, collecting, cooking, doing sport, going shopping, going out with friends, making things, listening to music, reading books, singing, acting, dancing, painting, spending time online, jewellery making, watching TV, visiting a club/sports centre, playing computer game, favourite activity, free time, at leisure, have a great time, spend time with friends, have fun, enjoy yourself, spend time doing a hobby, to be good at, exciting hobby, to be keen on, to be interested in, to be fond of.

 

 

Present Perfect:

Subject + have/has +

Past participle

Sample grammar

We have seen him this film twice.

My mum has worked for a famous magazine.

Present Perfect with

ever and never

Sample grammar

We have never eaten Asian food. She has never travelled 

abroad.  He has never met a famous person.

Have you ever been to Italy? It is the most interesting book I have ever read.

Have you ever been to the mountains? Have you ever tried to write your name and address with your left hand?

Present Perfect with

just, yet, already

Sample grammar

The shop hasn’t opened yet.

We have already done the shopping.

I have just bought a nice dress.

They have already finished their lunch.

We haven’t finished this project yet.

Past participles

of irregular verbs:

Have you ever met a famous person?

Have you ever ridden a horse?

Have you ever seen a bad dream?

Have you ever flown in a plane?

Have you ever made a special present for someone?

Have you ever eaten Japanese food?

Have you ever slept in a tent?

 

 

Present Perfect with

for and since

Sample grammar

She has lived in New York for 10 years.

I've known my best friend since I was twelve.

We have studied at this school for a long time. They haven’t been at school since Monday.

My brother has worked in the bank since last year.

I’ve played the guitar

for five years.

She hasn’t eaten since morning.

You haven’t been here since last September and we are happy to meet you again.

We haven’t seen our school for twenty years, but it hasn’t changed.

They have taken a new hobby since last year.

 

 

 

Для розвитку співпраці:                  здатність брати активну участь у груповій діяльності, виконувати різні ролі, вільно обмінюватися ідеями з іншими; участь/створення навчальних проєктів соціального спрямування.              

Для розвитку комунікативних умінь: ведення бесіди, використовуючи міміку, жести, зоровий контакт для підтримки вербального спілкування уміння передати потрібну інформацію співрозмовнику, використання невербальних способів спілкування. Використання доцільних стратегії для компенсації таких прогалин у мовленні: звернення до співрозмовника з проханням допомоги у веденні бесіди.

Для розвитку критичного мислення:  визначення і відбір відповідної інформації, прийняття рішення, аналіз інформацію та аргументація вибір наданих ідей, уміння оцінювати логічність  наведених у них доказів; вирішення проблем та прийняття рішень, розвиток навичок аналізувати добирати інформацію та  оцінювати запропоновані варіанти для вирішення проблемної ситуації.

Для розвитку соціальної

відповідальності:             вияв міжкультурної обізнаності, здатність учня описувати і аналізувати особливості своєї та інших культур, шанобливо порівнювати їх, співпрацювати з представниками інших культур; участь у роботі з групи, демонструючи повагу до культурного розмаїття та без упереджень.

Для розвитку емоційного інтелекту:

обговорення того, що викликає різні емоції. Формулювання у ході бесіди відповідного реагування на похвалу і критику. Обговорення власних емоцій та вибір найкращих стратегі й управління емоціями.

Для розвитку умінь навчитися впродовж життя:

виконання навчальних проектів, використовуючи корисні ресурси для навчання (онлайн і в бібліотеці). Використання навчальних словників а також інших додаткових ресурсів для збагачення словникового запасу. Створення нотаток та записів у ході прослухування і читання текстів.

Для розвитку креативності: розігрування ролей в драматичних видах діяльності (розігруванні ситуацій, театралізованих постановках); участь ігри чи розігрування ситуацій, заохочуючи однокласників, використовуючи оригінальність та уяву; cтворення проєкту, презентації чи публікації,  використовуючи власні оригінальні ідеї  на відповідну тематику.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

Види навчальної діяльності

(для розвитку компетентностей)

Лексика

Граматика

 

  •     Тема: Література. Вивчення іноземних мов. Здоров’я.

 

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1): учень/учениця розуміє зміст розмови про здоров’я, корисні звички  та нещасні випадки, розпізнає основний зміст і окремі деталі бесід, оголошень, інструкцій, повідомлень та коротких історій, визначає, про що йдеться у коротких літературних розповідях, журналах, коміксах, біографіях відомих письменників, фото-історіях. Стежить за основним змістом розгорнутої дискусії, якщо мовлення чітке й нормативне. Визначає основний зміст простих коротких висловлень на знайомі теми, зокрема простого висловлення однієї людини. За необхідності виконує детальні інструкції. Розпізнає назви частин тіла, розуміє про які пробеми зі здоровям йдеться мова, сприймає поради лікаря, якщо мовлення чітке й нормативне, а сторонній шум мінімальний.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2): учень/учениця розпізнає написання частин тіла, тексти стосовно проблем зі здоров’ям; учень/учениця виокремлює сюжет та деталі оповідань, простих новел із чіткою сюжетною лінією, за потреби користуючись словником, якщо мовні засоби належать до сфери повсякденного спілкування. Визначає зміст описів подій, почуттів та побажань в особистих листах, листівках для того, щоб регулярно спілкуватися з друзями. Розпізнає зміст стандартної кореспонденції та онлайн дописів зі сфери власних інтересів. Визначає з контексту значення окремих невідомих слів та зміст речення в цілому за умови, що обговорювана тема знайома. Розпізнає фабулу оповідань, простих новел із чіткою сюжетною лінією, за потреби користуючись словником, якщо мовні засоби належать до сфери повсякденного спілкування. Робить висновки або прогнози щодо змісту прочитаного тексту із заголовку. Здогадується про значення невідомих слів у письмовому тексті шляхом виявлення їх компонентів.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця називає частини тіла, висловлюється стосовно здорового способу життя, дає поради щодо простих запитань у межах своєї компетентності та досвіду, аналізує стратегії ефективного навчання та висловлює власну думку щодо вивчення іноземних мов  Учень/учениця називає популярні літературні жанри, розповідає про улюблену книгу та її автора.  Знаходить і передає просту фактичну інформацію, зокрема факти з біографії відомих українських письменників. Використовує запас слів, фраз, речень для коротких обмінів інформацією, потребують допомоги для підтримання бесіди на рівні логічного викладу. Висловлює власні погляди й думки та запитує про погляди й думки співрозмовника, обговорюючи теми, що входять до сфери особистих інтересів. Знаходить і передає просту фактичну інформацію. Дає пораду щодо простих запитань у межах своєї компетентності. Виконує інструкції і ставить запитання або просить роз’яснення, щоб виконати спільне завдання онлайн. Запитує про додаткові деталі та просить роз’яснення у співрозмовників, щоб підтримувати розмову. Просить співрозмовника уточнити, деталізувати щойно висловлену думку.

Письмова взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця вміє скласти просту історію з вигаданим сюжетом і за планом; створити презентацію використовуючи біографічні дані письменника. Учень/учениця пише короткі листи, зокрема і в онлайн режимі,          і надає поради другу щодо здорового способу життя, використовуючи при цьому умовні речення (First conditional). Пише дуже короткі доповіді у стандартному спрощеному форматі, описує цікаві ресурси англійською мовою, використовуючи фотографії та нотатки та короткі текстові блоки.

Unit 16

Languages of the world (мови світу)

(5 години)

Способи та особливості вивчення іноземних мов. Знання іноземних мов у сучасному суспільстві.

Vocabulary:

Language learning: useful and important learning, articles, exercises, guess, list, look up, meaning, mistakes, spell, topic, translate, native speaker, English speaking countries,  read, write, listen to, grammar, spelling, pronunciation, improve your skills,  vocabulary, dictionary, speak fluently.

Life Skills

Effective Learning: practicing, chatting, forming, adding, revise, skills, trying hard, make a mistake, make an effort, bilingual.

Review 4

Units 13-16

(повторення та узагальнення)  - 2 год

Unit 17

 Staying Healthy

(залишайся здоровим)

(4 години)

Частини тіла, емоційний стан,  фізичне і ментальне здоров’я, корисні звички та здоровий спосіб життя.

Body parts:

ankle, back, blood, brain, eye, ear, finger, heart, neck, stomach, thumb, toe, tongue, head, neck, nose, mouth, tooth/teeth, knee, hand, arm, wrist, hip, leg, chest, chin, elbow, foot/feet, shoulder.

Health: be in a good shape, healthy, keep fit, hurt, accident, illness, treatment, enough exercises.

Adjectives to express emotions: happy, unhappy,  angry, confident, friendly, embarrassed, lazy, lonely, surprised, upset, worried, confused.

 

Unit 18

From cover to cover

(від першої

до останньої сторінки)

(6 годин)

Книги, газети та журнали. Літературні жанри літературні уподобання.

Vocabulary

Books and reading:

Literature genres: drama, fairy tale, fable, fiction, poetry, nonfiction, historical fiction, novel, essay.

Books: author, chapter, cover, pages, opinion, drawing, end, title, poem, writer, novel, plot, character, glossary, content,  scene, depict.

Phrasal verbs: bring back, find out, give back, pick up, put back, put down, take back, take out.

Culture. Literary genres.

Ukrainian classical writer:

prominent, well known, famous, conviction, modern literature, folk tales, play, folklore, admire respect, dedication, popularise.

Present Perfect

and Past Simple

 Sample grammar

He sold his car two weeks ago.

He has already sold his car.

When she was young, she lived in a small flat.

She has moved to a house since 2020.

I have never learnt French.

My brother studied French at school when he was a teenager.

Last week my cousin won a competition.

He has never had any reward before.

When did you travel two years ago?

Have you ever been to any Asian country? They didn’t have their tests last Tuesday.

I haven’t seen you for ages.

 I didn’t see you yesterday.

Reflexive pronouns:

I - myself,

He - himself,

She - herself,

It - itself,

We - ourselves,

You- yourself,

You - yourselves

they - themselves

Sample grammar

I cut myself while cooking a salad.

They did their homework by themselves.

She introduced herself 

when entered the room.

We need to believe in ourselves more.

Are you redecorating your flat yourselves?

He usually goes on holiday by himself.

Have you ever hurt yourself?

 

 

 

First conditional

If + present simple, will/won’t + infinitive Sample grammar

If you clean your room today, I will help you with your project.

If you study a lot, you will pass the exam.

You will get wet if it rains.

If you don't hurry, you will miss the bus.

If I have time, I'll finish that letter.

What will you do if you miss the plane?

You'll buy some a new car if you have enough money.

If he watches TV a lot, he will have a headache.

If my friend comes to Ukraine, I will invite him to the café.

Where will David live if he leaves home?

If you eat a lot of sugar, you will have some health problems.

 

Для розвитку критичного мислення: навички систематизувати і аналізувати, критично оцінювати проблемну ситуацію та оцінювати запропоновані варіанти, приймати рішення щодо вибору і запровадження серед них найбільш ефективного і доцільного, оцінювати прийняте рішення та видозмінювати в подальшому в разі потреби визначення проблемних моментів у плануванні.

Для розвитку комунікативних умінь:

ініціювання та підтримка бесіди, використовуючи відповідну мову для демонстрації розуміння сказаного; прояву нерозуміння сказаного; прохання повторити сказане; прохання про уточнення. Використання доцільних стратегії для компенсації таких прогалин у мовленні: звернення до співрозмовника з проханням допомоги у веденні бесіди. Використання невербальних способів спілкування та  відповідних синонімів. Заохочення інших співрозмовників до бесіди.

Для розвитку креативності: здатність брати участь у різних

видах діяльності, спрямованих на розвиток креативності, зокрема в ігровій та інтерактивній діяльності, в обговоренні творів мистецтва, в гіпотетичних сценаріях, в

мозковому штурмі тощо. Участь у групових навчальних проєктах, висловлюючи власні ідеї .

Для розвитку навичок співпраці: здатність брати активну участь у груповій діяльності, виконувати різні ролі, вільно обмінюватися ідеями з іншими, виявляти бажання обговорювати в групі свою діяльність участь у бесіді, висловлюючи доцільні пропозиції відповідно до теми і контексту бесіди; аналіз виконаного завдання щодо того, що зроблено успішно. Для розвитку умінь

 навчатися впродовж життя: використання записника із лексичним матеріалам (паперового чи цифрового ). Розпізнавання та використання ключових граматичних понять. Створення інформативних  нотаток та записів під час прослухування/читання текстів

Виконання навчальних проектів, використовуючи корисні ресурси для навчання. Для розвитку емоційного інтелекту:  обговорення того, що викликає різні емоції, зокрема прочитані літературні твори. Формулювання у ході бесіди реагування на похвалу і критику. Обговорення власних емоцій та вибір найкращих стратегі й управління емоціями та обговорення того, як життєві емоції впливають мотивацію до навчання.

Очікувані результати навчання

(за видами мовленнєвої діяльності)

Зміст. Мовний інвентар

 

Види навчальної діяльності

(для розвитку компетентностей)

Лексика

Лексика

 

  •     Тема: Їжа. Зміни у житті

 

Сприймання усної інформації (ІНО 1.1): учень/учениця стежить за основним змістом розгорнутої бесіди чи дискусії, якщо мовлення чітке й нормативне. Сприймає та розуміє бесіди та відео (інформативні чи розповідного характеру), оголошення, інструкції, повідомлення та короткі історії стосовно видів страв, улюбленої їжі та способів приготування. Розуміє складові страв національної кухні та інших країн. Визначає основний зміст простих коротких висловлень щодо вікових періодів та змін у житті людини,  виконує детальні інструкції. Cпіввідносить інформацію, сприйняту на слух, яка підкріплена засобами візуальної наочності, якщо мовлення чітке й повільне, з повторами.

Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2): учень/учениця сприймає і розуміє короткі, типові друковані чи електронні тексти: статті, інструкції, оголошення, назви, вивіски, меню, повідомлення з незначною кількістю незнайомих слів, про значення яких можна здогадатися за допомогою візуальної підтримки або жестів. Знаходить та аналізує конкретну передбачувану інформацію у простому повсякденному тематичному матеріалі, викладеному у письмовій формі.

Усна взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця розповідає про життєві вікові періоди,  розмірковує про різні стилі навчання. Учень/учениця  називає основні інгредієнти для рецептів, види страв та напоїв, та способи приготування їжі, розповідає про улюблену їжу. За потреби бере участь в онлайн спілкуванні, використовує запас слів, фраз, речень для коротких обмінів інформацією. Розповідає про  зміни у житті людини на різних вікових етапах, описує почуття і реакції у формі простого зв’язного тексту.

Письмова взаємодія (ІНО 2.1): учень/учениця складає прості рецепти приготування страв із вказівкою інгредієнтів та споcобів приготування їжі,  формує меню, зокрема і на святкувння особистого свята з нагоди дня народження; учень/учениця складає біографії, пише прості листи та електронні повідомлення, зокрема запитує інформацію, надає її чи просить про підтвердження. За потреби  готує план письмового висловлювання, надає поради друзям щодо приготування страв та напоїв, вживаючи відповідний лексичний інвентар. Правильно утворює та вживає пасивний стан дієслова.

 

Unit 19

Different ingridients

(різні інгредієнти)

(5 годин)

Інгредієнти для рецептів, види страв, та способи приготування їжі.

Vocabulary

Words to describe cooking:

prepared, cooked, covered, boiled, added, mixed, baked, filled, dried, grilled, fried. 

Ingredients: recipe, flour, dough, sugar, salt, pepper,  butter, oil, vanilla extract, vinegar, mustard, ketchup, mayonnaise, garlic, onion.

Cooking methods:

boiling, baking, roasting, grilling, steaming, frying.

Food and cooking:

peel, add, chop, boil, beat, bake, grill/broil, mash, melt, roast, steam, sprinkle, stir, cut, grate, serve, teaspoon.

Unit 20.

Life changes

(зміни у житті)

(5 годин)

Зміни у житті людини на різних вікових етапах, важлива діяльність на

кожному етапі життя.

Vocabulary

“Change” as a verb and noun: change your life, change of address, change planes, make a change.

Life changes: be born, learn to walk and talk, become a teenager, start/change/finish school, go to high school, find a part-time job, take exams, travel, start working or training, move  house,  get married, get retired.

Life skills.

Better learning outcomes: study more productively, learning styles, figure out,  visual, kinaesthetic,  auditory.

Review 5

Units 17-19 – 2 години

(повторення

та узагальнення + тест)

Present Simple Passive

is, am, are + past participle

Sample grammar

This dinner is cooked by mum.

What fruits are grown in your country?

London is visited my millions of people.

English is spoken all over the world.

The room is cleaned every day

How much homework are you usually given?

A lot of olive oil is produced in Italy.

Tigers are kept in those cages.

The plants are watered by my sister.

Bananas aren’t grown in Ukraine.

 

Past Simple Passive

was/were+ past participle

Sample grammar

The photo was taken by my brother.

The cake wasn’t eaten by my friend.

The house was built during the 19th century.

When was he born?

The painting was bought by a rich man.

Was this book written by Ukrainian author?

The story was told by the teacher.

I was given a nice present last year for my birthday.

The film wasn’t shown on time.

These tests were written by children.

The best students were rewarded at the end of the school year.

Were you invited to the party? All greeting cards were sent yesterday.

Для розвитку критичного мислення: здатність учня визначати надійність наданих йому ідей та аргументів, оцінювати логічність ідей аргументів і наведених у них доказів; навички визначати і аналізувати проблемну ситуацію, добирати відповідну інформацію та оцінювати запропоновані варіанти, приймати рішення щодо вибору і запровадження серед них найбільш ефективного і доцільного, оцінювати прийняте рішення та видозмінювати в подальшому в разі потреби.

Для розвитку емоційного інтелекту: здатність учня помічати, усвідомлювати і виражати почуття в різних ситуаціях і контекстах, а також розуміти причину цих емоцій та їхній вплив на поведінку. Обговорення власних емоцій та емоційного стану інших людей, вибір найкращих стратегій управління емоціями, здатність відчувати й виявляти почуття емпатії, підтримувати інших.

Для розвитку комунікативних умінь: cкладання діалогів, використовуючи прості техніки для початку, ведення і завершення розмови різної тривалості. Дотримання відповідних і доцільних тактик і стратегій міжособистісного  спілкування, ураховуючи також важливість використання невербальних засобів спілкування.

Для розвитку соціальної відповідальності: вміння визначати і усвідомлювати особисту і соціальну відповідальності на різних рівнях  від конкретного до загального; здатність учня позитивно й шанобливо описувати і аналізувати особливості своєї та інших культур.

                                                                               ІІІ. ПРИКІНЦЕВА ЧАСТИНА

 Перелік навчально-методичного та матеріально-технічного

забезпечення освітнього процесу – сайт в-ва «Лінгвіст»

 Методичні рекомендації.

 Система оцінювання результатів навчання.

 Список використаних джерел

Навчальна програма укладена відповідно до визначеної Навчальним планом закладу освіти

кількості годин та порядку вивчення тем відповідно до матеріалів підручника Підручник “Prepare” для 7 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автори Д. Коста, М. Вільямс,  І. Скрипник, видавництво “Лінгвіст”, Київ 2024, гриф “Рекомендовано МОН України”, наказ № 124 від 05.02.2024 р..

 

У навчальній програмі конкретизовано зміст навчального матеріалу із зазначенням

відповідної кількості годин на вивчення розділу. В основній частині прописані очікувані

результати навчання, сформульовані на основі відповідного орієнтира для оцінювання з

Державного стандарту базової середньої освіти із зазначенням індексу цього орієнтира. Також

вказані і групи результатів навчання

Сприймання усної інформації (ІНO 1.1)

 Сприймання письмового тексту (ІНО 1.2)

Усна взаємодія (ІНО 2.1)

Письмова взаємодія (ІНО 2.2):

Оцінювання

Оцінювання здійснюватиметься відповідно до ст. 17 Закону України «Про повну загальну

середню освіту», наказу МОН України від 02.08.2024 р. No1093 «Про затвердження

рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання».

Рішення щодо оцінювання у 7 класі

_______________________________________________ прийняте на засіданні педагогічної ради

(протокол No___ від __________________________________ ).

Оцінювання  за семестр здійснюватиметься за групами результатів навчання, що передбачені Критеріями оцінювання за освітніми галузями( додаток 2).

 

Результати оцінювання виражаються в балах (від 1 до 12) та/або в оціночних судженнях.

Оцінювання здійснюється за визначеними критеріями (подані в додатку 1 наказу МОН України

від 02.08. 2024 р. No1093), які дозволяють встановити відповідність між вимогами до

обов’язкових результатів навчання, визначеними Держстандартом, і фактичними результатами

навчання учнів.

Оцінювання здійснюється за 12-бальною шкалою: початковий (1-3 бали); середній (4-6

балів); достатній (7-9 балів); високий (10-12 балів).

Результати навчання фіксуватимуться в індивідуальних картках учнів, у щоденниках

спостережень (за потреби), класних журналах.

      У запропонованому зразку Свідоцтва досягнень в Наказі МОН України від 02.08.2024 року №1093 слід скоригувати кількість та назву груп результатів навчання (оскільки запропонована форма Свідоцтва є орієнтовною). Рекомендовано таку редакцію:

Іноземна мова        за групами                              Сприйняття усної інформації

                                  результатів                             та письмових текстів

 

                                                                                     Взаємодія в усній і письмовій

                                                                                     формі

 

                                                                                     Надання інформації,

                                                                                     висловлювання в усній та письмовій формі

                                                                                                                                               

                               

Додаток 1

 

Критерії оцінювання учнів 7 класів НУШ

укладені на основі Наказу МОН від 02.08.2024 р. №1093

 "Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання"

 

 

За групами результатів: сприймає усну інформацію на слух/ сприймає письмові тексти (аудіювання та читання)

 

Рівні

Бали

 Сприйняття усної інформації та письмових текстів іноземною мовою

в умовах безпосереднього та опосередкованого міжкультурного спілкування

 

 

 

 

Початковий

1

Цільовий слухач/читач не розуміє зміст висловлювання. Учень/учениця розуміє лише окремі ідеї прослуханого та прочитаного за наявності наочностей та допомоги вчителя. Жодне завдання не виконано правильно.

 

2

Цільовий слухач/читач не розуміє зміст висловлювання. Учень/учениця розуміє лише окремі ідеї прослуханого та прочитаного за наявності наочностей. Виконує менше третини (15-29%) завдань правильно.

3

Цільовий слухач/читач не розуміє зміст висловлювання. Учень/учениця розуміє лише окремі ідеї прослуханого та прочитаного за наявності наочностей; може виконувати завдання за зразком з допомогою вчителя. Виконує третину (30%) завдань правильно.

 

 

 

Середній

4

Учень/учениця розуміє лише ключові ідеї прослуханого та прочитаного, потребує сторонньої допомоги для розуміння детального змісту тексту. Виконує трохи більше третини (33-40%) завдань правильно

 

5

Учень/учениця розуміє лише ключові ідеї прослуханого та прочитаного, потребує сторонньої допомоги для розуміння детального змісту тексту. Виконує менше половини (41-49%) завдань правильно.

 

6

Учень/учениця розуміє лише ключові ідеї прослуханого та прочитаного, потребує сторонньої допомоги для розуміння детального змісту тексту. Виконує половину (50%) завдань правильно.

 

Достатній

7

Учень/учениця розуміє прослуханий чи прочитаний текст в загальному та може виокремити основні ідеї змісту. Виконує більшість завдань (55%) правильно.

 

8

Учень/учениця розуміє прослуханий чи прочитаний текст в загальному та може виокремити основні ідеї змісту. Виконує більшість завдань (60%) правильно.

 

9

Учень/учениця вміє розуміє прослуханий чи прочитаний текст в загальному та може виокремити основні ідеї змісту. Виконує переважну більшість завдань (75%) правильно.

 

 

 

 

 

Високий

10

Учень/учениця повністю розуміє та може аналізувати зміст прочитаного чи прослуханого тексту, інформативних чи розповідних бесід, оголошень, інструкцій чи історій. Розуміє основну інформацію прочитаних чи почутих більш розгорнутих та складніших текстів (статей, історій тощо) відповідного рівня. Виконує правильно 80% завдань відповідного рівня.

 

11

Учень/учениця повністю розуміє та може аналізувати зміст прочитаного чи прослуханого тексту, інформативних чи розповідних бесід, оголошень, інструкцій чи історій. Розуміє основну інформацію прочитаних чи почутих більш розгорнутих та складніших текстів (статей, історій тощо) відповідного рівня. Виконує майже всі (90%) завдань правильно.

 

12

Учень/учениця повністю розуміє та може аналізувати зміст прочитаного чи прослуханого тексту, інформативних чи розповідних бесід, оголошень, інструкцій чи історій. Розуміє основну інформацію прочитаних чи почутих більш розгорнутих та складніших текстів (статей, історій тощо) відповідного рівня. Виконує всі (100%) завдань правильно.

 

 

 

За групами результатів: усно взаємодіє та висловлюється/письмово взаємодіє та висловлюється

(говоріння та письмо)

 

Рівні

Бали

Взаємодія з іншими особами в усній і письмовій формі  в режимі реального часу через засоби іноземної мови; надання інформації, висловлювання думок, почуттів та

 ставлення іноземною мовою

 

 

 

 

 

 

 

Початковий

 

 

1

Учень/учениця має значні складнощі з передавання основної думки під час усної, письмової та онлайн- взаємодії. Використовує окремі непов’язані фрази та словосполучення, намагається конструювати прості речення, висловлювати свої думки, використовуючи однотипні фрази, але граматичні конструкції використовуються зі значною кількістю помилок. Жодне завдання не виконано правильно.

 

 

 

2

Учень/учениця має значні складнощі з передавання основної думки під час усної, письмової та онлайн- взаємодії. Використовує окремі непов’язані фрази та словосполучення, намагається конструювати прості речення, але граматичні конструкції використовуються з помилками. Виконує менше третини (15-29%) завдань правильно.

 

 

3

Учень/учениця має значні складнощі з передавання основної думки під час усної, письмової та онлайн- взаємодії. Використовує окремі непов’язані фрази та словосполучення, намагається конструювати прості речення, передати інформацію, намагається висловлювати свої думки, використовуючи

короткі однотипні фрази, але граматичні конструкції використовуються з помилками, хоча і не заважають сприйняттю інформації. Виконує третину (30%) завдань правильно.

 

 

 

Середній

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Учень/учениця має труднощі із передаванням основної думки при усній, письмовій чи онлайн-взаємодії навіть у дуже знайомих повсякденних ситуаціях спілкування та використовує основний запас ізольованих простих слів і фраз із залученням кількох простих граматичних конструкцій. Має значні труднощі у відповідях і репліках, зміст частково зв’язний з частим використанням сполучника «і». Вимова обмежена контрольована та часто нерозбірлива.

Виконує трохи більше третини (33-40%) завдань правильно.

 

 

5

Учень/учениця має труднощі із передаванням основної думки при усній, письмовій чи онлайн-взаємодії навіть у дуже знайомих повсякденних ситуаціях спілкування та використовує основний запас ізольованих слів і фраз із залученням кількох простих граматичних конструкцій. Має значні труднощі у відповідях і репліках, зміст частково зв’язний з частим використанням сполучника «і». Вимова обмежена контрольована та часто нерозбірлива.  Виконує менше половини (41-49%) завдань правильно.

 

 

6

Учень/учениця має труднощі із передаванням основної думки при усній, письмовій чи онлайн-взаємодії навіть у дуже знайомих повсякденних ситуаціях спілкування та використовує основний запас ізольованих слів і фраз із залученням кількох простих граматичних конструкцій. Має значні труднощі у відповідях і репліках, зміст частково зв’язний з частим використанням сполучника «і». Вимова обмежена контрольована та часто нерозбірлива. Виконує половину (50%) завдань правильно.

 

 

 

 

 

 

 

 

Достатній

 

 

7

Змістове наповнення письмових та усних повідомлень здебільшого актуальне з використанням основного словникового запасу належним чином; учень/учениця створює короткі висловлювання правильно застосовуючи прості граматичні форми в більшості  завдань. Деякі помилки можуть заважати зрозуміти написане чи сказане повністю. В усному мовленні вимова є здебільшого зрозумілою, хоча і може містити деякі недоліки. Виконує більшість завдань (55%) правильно.

 

 

8

Змістове наповнення письмових та усних повідомлень здебільшого актуальне з використанням основного словникового запасу належним чином. Учень/учениця створює короткі висловлювання правильно застосовуючи прості граматичні форми в більшості завдань. Деякі помилки можуть заважати зрозуміти написане чи сказане повністю. В усному мовленні вимова є здебільшого зрозумілою, хоча і може містити деякі недоліки. Виконує більшість завдань (60%) правильно.

 

 

9

Змістове наповнення письмових та усних повідомлень здебільшого актуальне з використанням основного словникового запасу належним чином. Учень/учениця створює короткі висловлювання правильно застосовуючи прості граматичні форми в більшості завдань. Деякі помилки можуть заважати зрозуміти написане чи сказане повністю. В усному мовленні вимова є здебільшого зрозумілою, хоча і може містити деякі недоліки.

Виконує переважну більшість завдань (75%) правильно.

 

 

 

 

 

 

 

Високий

 

 

10

 

При письмовій та усній взаємодії загалом уміло використовує повсякденну лексику належним чином та вживає прості граматичні форми. Допускаються незначні неточності у використанні лексики та граматики, що не заважають розумінню висловлювання. Учень/учениця намагається вживати складніші конструкції з добре заученими висловлюваннями. Вимова учня/учениці є здебільшого зрозумілою. Виконує правильно 80% завдань відповідного рівня.

 

 

 

11

При письмовій та усній взаємодії загалом уміло використовує повсякденну лексику належним чином та вживає прості та раніше засвоєні граматичні форми. Допускаються незначні неточності у використанні лексики та граматики, що не заважають розумінню висловлювання. Учень/учениця намагається вживати складніші конструкції з добре заученими висловлюваннями. Вимова учня/учениці є здебільшого зрозумілою. Виконує майже всі (90%) завдань правильно.

 

 

 

12

При письмовій та усній взаємодії загалом уміло використовує повсякденну лексику належним чином та вживає прості та складні граматичні форми. Учень/учениця намагається вживати складніші конструкції з добре заученими висловлюваннями; допускаються незначні неточності у використанні лексики та граматики, що не заважають розумінню висловлювання. Вимова учня/учениці є здебільшого зрозумілою. Виконує всі (100%) завдань правильно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

Орієнтири для оцінювання

Види мовленнєвої діяльності

Маркери для оцінювання

Дескриптори

 

 

 

 

 

 

 

Сприймання усної інформації

Типові тексти

Бесіди (інформативні чи розповідного характеру), оголошення, інструкції, повідомлення та короткі історії).

Типовий зміст

Тематика, пов'язана з повсякденними об'єктами чи явищами, потребами та інтересами учнів.

Параметри мови

Говорять зрозуміло в дещо повільному темпі, з повторами для довших за обсягом текстів та візуальною чи контекстною підтримкою.

Рівні мови

Лексичний запас і структури на рівні А2+

Кількісні показники

120-150 слів за 2 хвилини

 

 

Орієнтовні зразки типових завдань

для контролю та оцінювання

Розмова про приготування їжі;

Розмови про пригоди на канікулах;

Короткі бесіди з запитом інформації щодо місця розташування;

Розмова про похід в кіно;  запрошення до кінотеатру; 

Розмова про пікнік на день народження;

Розмова про види діяльності у вільний час;

Обговорення хобі; розмова про різні мови; 

Короткі бесіди про здоров'я, поради;

Прослуховування оголошень, розмов та інтерв'ю в межах зазначених тематики.

 

Сприймання письмового тексту

 

Типові тексти

Короткі, друковані чи електронні тексти - статті, інструкції, назви, вивіски, меню, повідомлення, записки, знаки, меню на комп'ютері чи смартфоні, тексти пісень.

Типовий зміст

Тематика, пов'язана з повсякденними об'єктами чи явищами, потребами та інтересами учнів.

Рівні мови

Граматичні структури і лексика визначені Програмою на рівні А2+

Кількісні показники

Від 200 до 250 слів

Орієнтовні зразки типових завдань для контролю та оцінювання

 

Опис власного дому Опис ідеальної школи Читання художніх текстів відповідно до тематики визначеної Програмою.

 

 

 

 

 

 

Усна взаємодія та

продукування

Загальна характеристика

Базова взаємодія на відому учням тематику Використовують запас слів, фраз, речень для коротких обмінів інформацією, потребують допомоги для підтримання бесіди на рівні логічного викладу.

Взаємодія та контекст

Учні 7 класу можуть спілкуватися і взаємодіяти послуговуючись достатнім рядом відомих тем, якщо вчитель чи співрозмовник спілкується повільно і готовий допомогати.

 

Параметри мовлення

Учні 7 класу здатні доносити зміст до співрозмовника усвідомлено шляхом коротких обмінів інформацією, спілкуючись на відому тематику. Їм потрібна допомога, якщо спілкування виходить за межі короткої бесіди. Інколи учні зупиняють мовлення для пошуку. відповідної лексики, а частіше - для виправлення власних помилок.

Лексика і граматика

Граматичні структури і лексика визначені Програмою на рівні А2+

 

Вимова

Учні 7 класу вимовляють звуки і виявляють риси зв'язного мовлення на рівні змісту та логічного викладу у всіх відомих для рівня А2 словах, фразах, аби чітко донести л сказаного до співрозмовника.

Стратегії взаємодії

Учні 7 класу коротко обмінюються інформацією, задають відповідні запитання для уточнення інформації у співрозмовника, а також використовують стратегії зворотнього зв'язку.

 

Орієнтовні зразки типових завдань для контролю та оцінювання

Бесіда про погоду; бесіда про перегляд спортивних ігор або змагань;

розмови про телешоу; короткі бесіди з запитом інформації щодо місця розташування; розмова про похід в кіно; запрошення до кінотеатру;

розмова про пікнік на день народження; розмова про види діяльності у вільний час; обговорення хобі; розмова про різні мови; короткі бесіди про здоров'я, поради; бесіди про музику і музичні інструменти.

 

 

 

 

Письмова/Онлайн взаємодія та продукування

Загальна характеристика

Учні 7 класу здатні за умови ситуативних інструкцій написати короткі фактажі чи художні тексти на знайомі теми, послуговуючись достатнім спектром мови на рівні речень, додаючи відповідні слова та фрази.

Лексика, граматика

Учні 7 класу використовують лексику, граматику та функції мови на рівні А2+ для донесення змісту відомої їм тематики.

Кількісні показники

Від 70 до 100 слів

Типові тексти

Учні здатні писати, друкувати чи набирати електронні тексти таких типів, як блоги, біографії, анкети, прості огляди, прості історії.

Орієнтовні зразки типових завдань для контролю та оцінювання

Написання електронного листа; написання статті;

створення власного квесту;

написання історії; написання рецептів;

написання біографії;

Уміння

Орієнтовні параметри для оцінювання

Сприймання на слух/(Аудіювання)

Обсяг прослуханого у запису матеріалу (у межах) 3-4 хв

Зорове сприймання/(Читання)

Обсяг одного тексту в словах (у межах) 250 - 300  слів

Усна взаємодія/(Діалог)

Висловлення кожного у репліках, правильно оформлених у

мовному відношенні (у межах) - 7 реплік

Усне продукування /(Монолог)

Обсяг висловлення у реченнях (у межах) 9 - 10  речень

Писемне продукування/(Письмо)

Обсяг письмового повідомлення у словах (у межах) 100-110 слів

 

Додаток 3

Орієнтовні параметри для оцінювання навчально-пізнавальних досягнень учнів

 

 

 

Список використаних джерел

1. Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р.

2. Закон України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 р.,

3. Державний стандарт базової середньої освіти від 30. 09. 2020 р.

4. Наказ МОН від 02.08.2024 р. №1093 "Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання"

5. Модельна навчальної програми для закладів загальної середньої освіти (автори Зимомря І. М., Мойсюк В. А., Тріфан М. С., Унгурян І. К., Яковчук М. В.), наказ МОН України №795 від 12.07.2021 р.

6.  Підручник “Prepare” для 7 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автори Д. Коста, М. Вільямс,  І. Скрипник, видавництво “Лінгвіст”, Київ 2024, гриф “Рекомендовано МОН України”, наказ № 124 від 05.02.2024 р..

7. Наскрізні змістовні/інтегровані лінії. Інститут модернізації змісту освіти.

8. Оцінювання, що мотивує: формувальне, підсумкове, самостійне. (веб ресурс “Освіторія медіа”).

9. НУШ. Готуємось до нового навчального року. Розробка навчальної програми ( веб ресурс “it-science.com.ua”).

 

1

 

docx
Додав(-ла)
Левицька Алла
Додано
26 грудня
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку