Мета проекту - Формування ключових компетентностей: вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;громадянської – бережливо ставитися до природи, до людей, до самого себе. Формування предметних компетентностей: спостереження за бджолами восени та збір інформації про поведінку бджіл на стадії їх підготовки до зими.
Методи: *Пояснювально - ілюстративний : бесіди, розповідь, презентація, розглядання дидактичних картинок, ілюстрацій про природу.*Репродуктивний : включає спільні дії педагога і учнів: створення книг - саморобок , образотворча діяльність (малювання, ліплення)*Евристичні і пошукові методи: з метою розвитку творчих здібностей дітей.
Актуальність проекту: На сьогоднішній день багато людей захоплюється бджільництвом. Але при утриманні бджіл виникає багато проблем, основною яких є зимівля, під час якої дуже часто гине більшість бджіл. Будь що необхідно допомогти комахам взимку; Виховувати бережне ставлення до природи, в тому числі і бджіл;Закріпити знання про комах, зокрема бджіл, нагадати дітям про їх користь.
Етапи навчального проектуІ етап. Організація проекту. Визначення теми, мети проекту, навчальні предмети, зміст яких задіяний, вид проекту та його тривалість.ІІ етап. Планування проектної діяльності. 1. Ознайомлення учнів із загальною темою і провідною проблемою. 2. Формування груп для проведення дослідження.ІІІ етап. Реалізація проекту.1. Складання плану роботи2. Розподіл обов’язків між членами групи3. Самостійна творча робота учнів4. Виготовлення освітнього продуктуІV етап. Презентація проекту1. Оформлення результатів2. Підготовка до презентації.3. Захист проектів.4. Аналіз успіхів і невдач. Висновки.
Прополіс - бджолиний клей, що виробляється медоносними бджолами. Бджоли обмазують прополісом стінки вулика і закладають щілини. Прополіс гіркий на смак, жовтий або бурий на колір. Бджолиний віск - це продукт, який виробляється восковими залозами бджіл. Виділяють віск тільки молоді бджоли. Віск виготовляють бджоли з натуральної рослинної сировини - нектару. Стільник - лист, утворений чашечками з воску, який бджоли роблять для зберігання меду. Жувати мед у стільниках - не просто смачно, а й корисно, оскільки віск має гарні лікувальні властивості. Маточне молочко — продукт виділення верхньощелепних та підглоткових залоз молодих робочих бджіл, є високоенергетичним кормом маток і личинок у маточниках.
Як бджоли готуються до зими. Готуючись до зими, бджоли не впадають у сплячку. З настанням холодів вони перестають рухатися, збиваються в купу, зігріваючи одна одну. А в цей час продовжують живитися медом і цукровим сиропом, який їм спеціально постачають бджолярі. А скупчуються вони на листках, які утворені чашечками з воску і називаються стільниками. Бджоли затикають прополісом усі щілини, зменшують льоток (віконечко, через яке влітають і вилітають з вулика.