Навчально-тренувальне навчання

Навчально-тренувального заняття№3 Вік: 10років. Кількість тих,хто займається:18чол. Група: початкової підготовки. Місцепроведення: стадіон . Час заняття: 90хвилин. Інвентар: Фішки, м’ячі, футбольні ворота, маніжки, свисток, секундомір, координаційна драбина. Спрямованість:Розвиток швидкості. Величина навантаження:середня.

Час заняття: 90хвилин.

Інвентар: Фішки, м’ячі, футбольні ворота, маніжки, свисток, секундомір, координаційна драбина.

Спрямованість:Розвиток швидкості.

Величина навантаження:середня.

Завдання: Сприяти розвитку спеціальної швидкості футболістів 9-10 років.

Підготовча частина:

25 хв.

1.

Шикування та пояснення завдань.

3хв.

Шикування в шеренгу.

2.

Інструктаж з техніки безпеки на тренуванні футболу.

2хв.

3.

Біг у повільному темпі

2хв.

• Повороти та кругові оберти тулуба;
  • Оберти в колінному суглобі та стопами.
  • Махові рухи лівою та правою ногами вперед і назад;

5хв.

Розміщення гравців на лінії центрального кола на відстані 1м. один від одного.

Звернути увагу на якість виконання вправ .

5.

Загальнорозвивальні бігові вправи в центральному колі до вільного партнера що накидує з наступною передачею а саме:

- біг з передачею м’яча  головою після накидання партнером;

13хв.

9 гравців розміщуються на лінії центрального кола, а інші 9 довільно в середині кола.

Гравці перемішуються довільно постійно змінюючи партнерів.

Після закінчення загально розвивальних вправ гравці змінюються місцями.

II

Основна частина:

60хв.

1.

1.    Подолання координаційної драбини різними способами (всі вправи виконуються на носках):

-        розгойдуючись  наступити у кожен квадрат кожною ногою (імітація гри нападника)

-        спиною розгойдуючись,  наступити у кожен квадрат кожною ногою (імітація гри захисника)

-        вбігаючи боком обома ногами в квадрат, вибігаючи з нього та повертаючись так само спиною (імітація гри півзахисника)

-        на одній нозі вліво та вправо змінюючи ногу після десятої сходинки

Швидке пересування вперед та спиною крізь коридори створені за допомогою гімнастичних палиць

Оббігання фішок із зовнішньої сторони на швидкість

5хв.

Гравці розміщуються в колони.

2.

Прискорення з м’ячем за сигналом тренера.

5 прискорень по 20 метрів.

7хв.

Гравці розміщуються кожен з м’ячем на лінії штрафного майданчика.

Рух по прямій не заважаючи один одному.

3.

Гравці шикуються двома колонами по одному, у кожного першого гравця по м'ячу. Спочатку стартує гравець А: він в швидкому темпі веде м'яч до лінії штрафного майданчика і завдає звідти прицільного удару по воротах. У цей момент стартує з м'ячем гравець В. Після удару гравець А повертається і біжить в напрямі В, щоб перешкодити йому. Після того, як гравець В обведе гравця А, він б'є по воротах і відразу ж біжить, щоб перешкодити наступному гравцю групи А вийти з м'ячем на ударну позицію.

8хв.

Вправа виконується потоком дотримуючись дистанції.

Гравці постійно змінюють швидкість від повільної до швидкої і навпаки.

Гравці виконують пасивний відбір.

4.

Гра на одні ворота. Гравці розміщуються в 2 колони по різні боки воріт.

За сигналом перші прискорюються оббігаючи манекен отримують передачу від тренера і на випередження намагаються забити м’яч у ворота.

10хв.

Гра починається і завершується лише за сигналом тренера.

2 манекени розміщені на відстані 15 метрів напроти кожної колони.

Гол зараховуєтьсяз 2 і більше дотиків.

Воротарі після 5 спарингів змінюються.

5.

Гра «Назбирай м’ячів»: Чотири гравці стають по кутах квадрата із стороною 15 м. У центрі цього квадрата лежить багато м'ячів. По сигналу гравці різко стартують до центра квадрата, підхоплюють по м'ячу і ведуть його в свій кут. Довівши його туди, відразу ж знову кидаються до центру за другим м'ячем і т.д.

5хв.

Перемагає гравець який найбільше назбирав м’ячів.

Забороняється одночасно вести 2 м’ячі і більше.

6.

Гра 1х1 на двоє воріт після прискорення по діагоналі з оббіганням конуса.

Гравці вишиковуються в дві колони по бокам ігрового майданчика по 5 чоловік. Перший гравець виконує передачу партнеру напроти з переміщенням вперед інший виконує ведення до центру майданчика. Після зупинки м’яча він виконує прискорення до будь-якого кута майданчика оббігаючи конус. Задача іншого гравця виконати прискорення до протилежного конусу по діагоналі оббігаючи його.

Гравці знову повертаються в середину майданчика і граючи 1х1 намагаються забити м’яч у будь-які ворота.