Урок української мови
Тема: Навчаюся вживати службові слова в мовленні. Складання речень.
Мета: продовжити знайомство дітей із службовими словами; вчити розпізнавати їх у реченні; пов’язувати слова в реченні за допомогою службових слів;
розвивати зв’язність мовлення, увагу, спостережливість, вміння аналізувати, навички самостійної роботи;
виховувати почуття поваги до рідної мови, бажання знати її досконало.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Розпочнемо ми з пісень
привітаємо гостей.
Дружно скажем:
“Добрий день!
Добрий день”
Та іще раз: “Добрий день!”
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Чи все необхідне приготували?
Голова, щоб міркувати!
Вуха, щоб чути, очі - бачити!
Руки - підіймати!
Серце - відчувати та сприймати!
2. Побажання один одному
- Що побажаєте своїм однокласникам для гарної роботи на уроці?
ІІІ. Каліграфічна вправа
Я плекатиму щоднини
Квітоньку чудову,
Бо в родині всі ми любим
Українську мову.
Отож, присвятимо урок господині – українській мові.
ніжна мила барвиста
Українська
урочиста калинова
багата солов’їна
веселкова дзвінка
співуча материнська
Ук кр їн ськ українська
ІV. Актуалізація знань
(На партах у дітей різні частини мови. На чотирьох пуфах лежать корони-частини мови. Хто перший впізнає свою частину мови, той виходить до корони, одягає її собі на голову, решта дітей стають поряд)
Мова, вінок, книжка, дівчинка, хлопчик.
Чудова, рідна, дзвінка, багата, чиста.
Милує, чарує, співає, розповідає, звеселяє.
Три, сьомий, вісімсот, двадцять.
3. Тестування. (запис букв у зошиті)
1) Слова а, і, під, над, через – це…
а) слова, що називають предмети, іменники;
б) службові слова.
2) До службових слів:
а) не можна поставити питання;
б)можна поставити питання який?, яка?, яке?
3) Без службових слів:
а) можна побудувати багато речень;
б) майже неможливо побудувати речення.
4) Службові слова:
а) служать для зв’язку слів у реченні;
б) служать для називання дії предмета.
ПЕРЕВІРКА: б, а, б, а
V. Фізкультхвилинка «То не є проблема»
VІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Для того, щоб краще знати рідну мову, продовжимо вивчати службові слова. Ми закріпимо, як пишуться службові слова з іншими словами,
VІІ. Робота над темою уроку
(Ознайомлення з довідкою, зачитування вірша, самостійний запис, перевірка).
В мене стрічка у косичці,
Гарні квіти на спідничці.
З гір водичка у відерці,
А Вкраїнонька у серці.
Через річку, через поле
Діти йдуть по стежці в гори.
Дерева, білка, пеньок, стрибнула.
З дерева пеньок стрибнула білка.
Сорока перелітала з(гілка) на(гілка).
VІІІ. Фізкультхвилинка
Відтеплогословаілідрозмерзається.
Бесіда про силу теплого слова.
ІХ. Підсумок уроку
Знаю ….(що в українській мові є слова,
Умію ….(
Ціную ….(
мова
вінок
книжка
дівчинка
хлопчик
чудова рідна дзвінка багата чиста
милує чарує співає звеселяє
розповідає
три сьомий вісімсот двадцять