2 клас Читання, музика
Тема: О Копиленко. Найвеселіший місяць. Народна музика рідного краю. Щебетала пташечка – українська народна пісня. Природа в музиці слухання весняних голосів птахів.
Мета: формування вміння сприймати зміст твору, вчити орієнтуватися в тексті, аналізувати і виділяти головне; розвивати уміння обмінюватись думками, слухати і насолоджуватись співом птахів, виховувати любов до природи.
Хід уроку
1 слайд. Привітання
а) спів пісні вч.: добрий день вам мої діти
Хай завжди вам сонце світить
Тож веснянку заспіваймо
Землю нашу звеселяймо
б) Спів учнів: добрий день учителю!
Ми вітаєм вас (повертаються до гостей)
Добрий день вам любі гості
Раді бачить вас. (вдолоньках)
в) оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми спробуємо насолодитиси красою природи рідного краю читаючи твір, слухаючи чарівну музику пташиного співу та співати веснянку рідної землі.
Але спочатку підготуємо свій язичок і голос до роботи.
2 Слайд «Скоромовка»:
Промовимо її в різних динамічних відтінках, і в різних темпах.
3 Слайд «Вправи для язичка»
а) маятник (язик рухається вправо вліво 10 р.)
б) цокання язичком
в) повітря повні груди – вимов ні
г)бринить бджілка – дж
д) летить птах – шух –шух.
4 Слайд. Щебетання пташечки (укр.. нар. пісня) весняна
5 Слайд. О. Копиленко
6 Слайд. «Слова блискавки» (Березень, квітень, травень)
а) прочитайте швидко про себе ці слова.
- що поєднує ці слова: (Весняні місяці, весна)
б) – зараз ми познайомимось із оповіданням О. Копиленка «Найвеселіший місяць»
- Про який місяць йде розповідь? Чому ви так думаєте?
7 Слайд «Словникова робота»
а) Але спочатку спробуємо пояснити і зрозуміти слова, які нам зустрічаються в тексті.
б) читання вчителем тексту;
(слідкуємо, слухаємо уважно). Мені потрібна буде ваша допомога, коли саме ви здогадаєтесь.
8 Слайд. Робота над текстом. Ігри
Рибки (прочитати ще раз мовчки текст)
9 Слайд. Розвідники:
а) скільки абзаців у тексті
б) який абзац найкоротший? Скільки в ньому речень?
в) який абзац найдовший? Скільки в ньому речень?
г) знайдіть абзац у якому 2 речення.
д) прочитайте остання речення.
а) - Першою починає читати мишка, через кілька слів речення починає читати котик. Він намагається наздогнати мишку. Припиняють коли обидва учні читають одне і теж саме.
б) – гра «Хвости»
Я починаю речення, а ви швидко дочитуєте
Найвеселіший (місяць)
Найгучніший (голос)
Невтомний (співак)
Біла, прозора (шапочка)
Темна (хмара)
Весняний, травневий (грім)
Маленькі пухнасті (парашутики)
11Слайд. Ф.хв. відео Україна ми твоя надія
Спів птахів – це найпрекрасніші в природі звуки. Інколи, коли ми чуємо спів птахів, нам здається, що вони перемовляються
А зараз сядьте зручно, уявіть себе серед весняної природи. Будьте уважні. Послухайте і погляньте на фото птахів, як хто співає свою пташину пісню.
Голоси яких птазів ви почули?
Чарівна скринька. Робота в парах Кульбабці дуже сподобалось, як ви читали. Тому від кульбабки завдання для 2.
(8 шт. квітів (цифри 1,2,3,4,5,1,3,4))
План до тексту
Дати відповідь на питання до тексту. Розповідати зміст по щойно складеному плані до тексту, повторити веснянку, описати словами одну із пташок, яка вам найбільш сподобалась