Назви компонентів та результату дії множення. Читання рівностей на множення. Переставний закон множення.
Урок математики
2 клас
Деделюк Г.П
Вчитель початкових класів
Старокутського ліцею
Кутської селищної ради
Косівського району
Івано-Франківської області
Мета. Формувати уміння читати вирази на множення; ознайомити з назвами чисел при множенні; спонукати учнів досліджувати , аналізувати , порівнювати інформацію та робити висновки;
розвивати уміння розв’язувати задачі на множення;
виховувати любов до природи, бажання допомагати тваринам взимку.
Обладнання. Таблиці: «Зима»; з прикладами на усний рахунок і на розв’язування задач; «сонечко», в якого на промінчиках приклади; сніговик з прикладами на множення та назвами чисел при множенні; хмаринки з планом уроку; картки «Катаємось на санках», завдання-сніжинки;
Математика:підручник для 2 класу/Ольга Гісь ,Ірина
Філяк. – Харків: Вид-во «Ранок»
Хід уроку
Гра «Так чи ні»
Мотивація навчальної діяльності.
Хто розтрушує сніги,
Наганяє холоди, води сковує в льоди,
З дітьми в дружбі усіма?
Здогадалися? (Зима)
Сьогодні ми дізнаємось, як називаються числа при множенні, навчимось читати рівності по- різному, знаходити значення виразів та розв’язувати задачі; будемо досліджувати,порівнювати, робити висновки.
(На дошці сонечко, закрите хмаринками, на яких записано план уроку.)
6 * 2=12 4* 4=15
7 * 3=21 5 * 5=20
Який вираз не можна замінити множенням?
Сани, лижі, ковзани.
Різні грипи та ангіни
Не для тих, хто дружить з ними.
Групи по черзі презентують виконані завдання
Додаткові запитання
Таблиця. 48 + 12
+ 20
36 + 4 - 25
- 18 + 45
- 12 - 50
+ 36
+ 14
(Кидаю дітям «сніжку», а вони повертають її мені, відповідаючи на запитання.)
Ви їм допоможіть, бурячки полічіть.
(Число 30 – двоцифрове, парне, 3 десятки, сусіди 29 і 31.)
(Діти танцюють під мелодію пісні про зиму.)
Наступна хмаринка просить нас зліпити сніговика.
Ліплячи його, дізнаємось, як називаються числа при множенні.
Друга куля сніговика.
Досліджуємо переставний закон множення.
№4 (с.179)
Робимо висновок , закріплюємо за допомогою Довідничка.
Третя куля сніговика – це голова, а голова – це розум. За допомогою розуму – думаємо. Думаючи, розв’яжемо задачу.
а) Розв’язування задачі за підручником №7 самостійно, записавши в зошит спочатку додаванням, а потім множенням.
4 + 4 + 4=12(дм)
4 * 3=12(дм)
Відповідь:клоун опинився на висоті 12 дециметрів.
Та його ми залишаймо,
Пташеняток виручати поспішаймо.
Ось уже до годівнички
Позліталися синички.
Учні одержують білі і сині сніжинки.
Завдання. Прочитати задачі. вибрати вираз для їх розв’язання (вирази на дошці).
Біла сніжинка Першого дня до годівнички прилетіло 18 синичок, другого дня – на 6 синичок менше. Скільки синичок побувало біля годівнички за два дні?
|
Синя сніжинка Учні 1 класу зробили 12 годівничок, учні 2 класу на 4 годівнички більше, а учні 3 класу – на 6 годівничок менше, ніж учні 2 класу. Скільки годівничок зробили учні 3 класу?
|
Представники від пар виходять до дошки, читають вираз, який вибрали і пояснюють вибір, використовуючи алгоритм (метод «Прес»):
Я думаю, що правильний вираз ____________
Тому, що __________________
Отже, задача розв’язується виразом ________
Завдання. Обчислити приклади на промінчиках сонечка, виправити помилки і прочитати слово.
32 + 18 = 40 М
80 – 34 = 54 О
16 + 42 = 58 Л
100 – 72 = 38 О
47 + 20 = 67 Д
48 – 18 = 30 Ц
28 + 28 = 46 І
Гра «Мікрофон»
1