Тема. Нерівності зі змінною. Знаходження розв’язків нерівностей зі змінною.
Цілі: Формування компетентностей:
ключові компетентності:
Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, наочність.
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП
Намалюйте смайлик на полях зошита, з яким настроєм ви починаєте урок.
Математичний диктант.
Гра з лего « Рівність/Нерівність»
4+5=9
5>3
2+1=3
7+5=12
7+1<2+10
6+6=4+2
8+2>6+2
Завдання 1, с.106.
ІІ. ЕТАП ЦІЛЕВИЗНАЧЕННЯ ТА ПЛАНУВАННЯ
Завдання 2, с.106
ІІІ. ЕТАП ОПРАЦЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ
Завдання 3. Попрацюйте в парах.
Наприклад:
Нерівність: 81 < y*9. Задані числа: 5, 8, 10.
81 < 5*9 81 < 8 *9
81 < 45 81 < 72
Це хибні нерівності. 5 і 8 не є розв’язками нерівності.
81 < 10*9
81 < 90
Це – істинна нерівність. 10 – розв’язок нерівності.
Фізкультхвилинка
2. Виконання практичних завдань
Завдання 4. Виконуємо біля дошки з коментуванням. Останні дві нерівності – самостійно.
Завдання 5. Усно.
Завдання 6. Які з чисел не є розв’язками нерівності?
Працюємо ланцюжком біля дошки.
Задача 8. Біля торговельного центру припарковано 67 автомобілів. Частина з них стоїть у шістьох рядах, порівну в кожному. Решта – 13 автомобілів – уздовж алеї. Скільки автомобілів припарковано в одному ряду біля торговельного центру?
Гімнастика для очей
Завдання 7. Попрацюємо в парах.
ІV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЕТАП
Вправа «Незакінчені речення»
( БУДЬ - ЯКЕ ЧИСЛО)
(ДІБРАТИ ТАКЕ ЧИСЛОВЕ ЗНАЧЕННЯ ЗМІННОЇ, ПРИ ЯКОМУ НЕРІВНІСТЬ БУДЕ ІСТИННОЮ)
Продовжіть речення:
Виконати завдання на вибір: 9 або 10, с.108. Вивчити правило с. 107.
3 – у > 1 37 < c ∙ 6 28 : b 50 – 7 > 40
z : 7 > 4 28 : 7 < 32 : 4 36 – 32 : 4 < 29
3 – у > 1 37 < c ∙ 6 28 : b 50 – 7 > 40
z : 7 > 4 28 : 7 < 32 : 4 36 – 32 : 4 < 29
3 – у > 1 37 < c ∙ 6 28 : b 50 – 7 > 40
z : 7 > 4 28 : 7 < 32 : 4 36 – 32 : 4 < 29
3 – у > 1 37 < c ∙ 6 28 : b 50 – 7 > 40
z : 7 > 4 28 : 7 < 32 : 4 36 – 32 : 4 < 29
3 – у > 1 37 < c ∙ 6 28 : b 50 – 7 > 40
z : 7 > 4 28 : 7 < 32 : 4 36 – 32 : 4 < 29
ПОРІВНЮВАТИ
БУДЬ - ЯКЕ ЧИСЛО
ДІБРАТИ ТАКЕ ЧИСЛОВЕ ЗНАЧЕННЯ ЗМІННОЇ, ПРИ ЯКОМУ НЕРІВНІСТЬ БУДЕ ІСТИННОЮ
ЗНАЧЕННЯ