Нестандартний урок математики 1 клас "Подорож Капітошки"

Про матеріал

Щоб краще засвоїти додавання та віднімання чисел в 1 класі, пропоную це робити разом із казковими героями. Граючись у різні ігри з ними, учні швидко засвоюють програмовий матеріал.

Перегляд файлу

Загальноосвітня школа І-ПІ ступенів смт Гусятин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НЕСТАНДАРТНИЙ УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ

"ПОДОРОЖ МАТЕМАТИЧНИМ ОКЕАНОМ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Вчитель вищої категорії

        Галан Оксана Богданівна

 

 

 

 

 

 

 

ГУСЯТИН

НЕСТАНДАРТНИЙ УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ ’’ПОДОРОЖ МАТЕМАТИЧНИМ ОКЕАНОМ’’

Тема: Узагальнення й систематизація знань учнів. Складання й розв'язування задач. Порівняння чисел. Попереднє і наступне число.

Мета: Вдосконалювати вміння учнів додавати й віднімати в межах 10. Закріплювати навички порівняння чисел у межах 10 на основі знання послідовності чисел у натуральному ряді;вміння складати та розв"язувати прості задачі на додавання,віднімання. Розвивати вміння розрізняти геометричні фігури;вміння працювати в парах, в              групах. Розвивати мислення,увагу,кмітливість.

Виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги.

Обладнання: карта-план уроку,макет корабля,дидактичний матеріал для роботи в парах і групах,телевізор із завданнями для індивідуальної роботи учнів.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку.

Дзвоник всім нам дав наказ До роботи,швидше в клас Біля парти станем чемно Хай лине час недаремно.

II. Мотивація теми і мети уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок математики,тому я хочу,щоб ви

 не просто слухали,а чули,

 не просто дивилися,а бачили,

 не просто відповідали,а міркували,

 дружньо й плідно працювали.

У нас урок-подорож

- Ви любите подорожувати?

- Сьогодні ми будемо подорожувати великим Математичним океаном.

- Подорожуючи,ми підсумуємо знання про числа в межах 10,повправляємось у розв"язанні прикладів,задач.

Отже, працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці Що у нашім 1 класі Учні просто молодці!

  • Сьогодні ми будемо подорожувати на кораблі. Тому будьте сміливі, кмітливі, активні, працьовиті та винахідливі.

Ось наша карта,за якою ми будемо подорожувати.(Карта подорожі)

Ш.Узагальнення й систематизація знань учнів.

1. Усна лічба.

-Щоб вирушити в дорогу,треба перевірити,чи уважні пасажири.

-Тож пограємо у гру "Не дрімай,а продовжуй"

+1,2,3,4... ;6,7... ;10,9,8...;7,6,5...;

+назвати сусідів чисел 5,7 ; 3,9 ;

+назвати попереднє число до числа :4,6,8,10.

+назвати наступне число до числа:3,5,7,9.

2.Всі пасажири уважні,активні;можна займати місця на кораблі

- Але,щоб подорожувати у кораблі,потрібно придбати квитки. Вартість квитка Юк.

- Які монети можна взяти,щоб купити квиток за 10к.?

Всі зайняли місця у кораблі

Вирушаймо! Але завжди пам"ятаємо свою рідну домівку.

Відео-подорож.

3.Поглянемо на карту.

Перша зупинка на острові Чисел.

-Нам вже відніється цей острів.

-Як ви думаєте,хто живе на цьому острові?

-Звичайно,живуть числа у своїх будиночках.

Але одного разу вони вийшли погуляти на острові,та заблукали.

-Допоможіть їм повернутися додому.

а)Погляньте на екран Хвилинка каліграфії

- Назвіть пропущені цифри в 1 будиночку;

- А зараз відкриємо свої зошити і каліграфічно запишемо цей ряд чисел у зошити.

- Назвіть пропущені цифри в 2 будиночку.Запишіть другий ряд чисел. Прочитаємо.

б)Робота з підручником.

- Дальше ми попрацюємо над числами у підручнику. Відкриємо підручники. Завдання 2.

Уважно поглянемо на числа і порівняємо їх

1 рядок-усно

2 рядок-самостійно письмово з коментуванням.

- Подорожуємо далі.

- Наближаємось до острова Обчислювального.

Це наша друга зупинка

- Але що це,біля берегів острова зібралися дельфіни.Вони дуже хочуть одержати ласощі від жителів,але ті не дають,тому що потрібно спочатку розв"язати приклади. Допоможемо дельфінам.

а) Гра "Допоможи дельфіну"

Увага на екран

(Самостійне розв'язування прикладів).

- Ви бачите приклади,які вам потрібно розв"язати,щоб допомогти дельфінам. 7+2              4 + 3

- Перевіримо,як ви розв"язали приклади.

Фізкультхвилинка

"Не забудь".

Увага на екран.Відпочиваємо.

- Ми допомогли дельфінам,а зараз пригостимо їх ласощами.

(Зазвичай дельфіни їдять рибу,але і люблять ласощі-це сухі кульки чи кубики з риби).

б) Робота в парах"Пригости дельфіна

- Домалюйте ласощі і складіть приклади на додавання.Приклад запишіть у зошити.

- Як називаються числа при додаванні?

- Складіть з цього приклада на додавання 2 приклади на віднімання

8-5

5 + 5

9-4

6 + 2

3 + 5 = 8 8-3 = 5 8-5 = 3

5+4 = 9 9-5 = 4 9-4 = 5

7 + 3 = 10 10-7 = 3 10-3 = 7

Перевірка завдання фронтально

- Подорожуємо вперед.

Наступна зупинка м.Задачне.

- Тут розташоване рибальське містечко.

- На березі ми зустріли 2 рибалок,які просять допомогти обчислити скільки риби вони спіймали.

Увага на екран

а) Один рибалка спіймав 6 рибин,а другий- 4 рибини.Скільки всього рибин разом спіймали 2 рибалки?

- Розв"яжемо задачу і запишемо розв'язок у зошити:

6 + 4 = 10

б) Рибалки доглядають тут також овечок.

- Погляньте у підручники завдання 1.

- Складемо задачу за малюнком.

- Розв"яжемо її:

5-2 = 3

- Подивимось на карту.

Наступна зупинка м.Геометричне

а)- Тут ми попрацюємо в групах.

- Пограємо гру "Конструктор".

У кожної групи є фігури.Складіть дані фігури так,щоб одержати малюнок якогось предмета.

б)- 3 яких фігур складається ваш малюнок?

- Чому ви склали такий предмет?

- Ви справились дуже швидко,тож в дорогу.

- На нашому шляху о. Загадковий

- Завітаємо туди.Жителі цього острова просять нагадати як називаються дні тижня.

- А також допоможемо їм дати відповіді на деякі запитання.

Логічні задачі

а) Скільки кроків зробить горобець за 7 років?

б) Було 7 братів і у кожного була сестра.Скільки було сестер?

в) Скільки чобітків купила Оля,щоб киця ніжки не замочила?

г)У білочки було 6 горіхів.Вона з"йіа всі,крім третього.Скільки горіхів в білочки залишилося?

д) Над річкою летіли голуб,щука і 2 синиці.Скільки всього птахів летіло?

е) Катруся з дуба груші рвала у кошичок собі складала:2 татові;2 мамі;і

братику; 1 для себе.Скільки всього груш зірвала Катруся?

IV Підсумок уроку.

Наша подоро підходить до кінця.

На березі на нас чекають кореспонденти,які хочуть дізнатися чи сподобалась вам подорож.

1.Гра "Мікрофон".

-Подорож вам сподобалась?

-На яких зупинках ви зупинялися?

-Що вам найбільше сподобалось?

- Ви не тільки подорожували,а й працювали.

-Над чим працювали?

2. Ми прибули у Королівство Математики. Далі подорожуємо з пісенькою "Математику вивчаєм".

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Івашина Олексій
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 жовтня 2018
Переглядів
3728
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку